MONOS píše ministru Hegerovi

Předseda Monarchistického občanského sdružení napsal jménem své organizace ministru Hegerovi dopis, ve kterém protestuje proti snahám zavést u nás potratovou pilulku RU-486 a upozorňuje na to, že za současného stavu legislativy by to bylo nezákonné:

Praha 5. února 2013

Vážený pane ministře,

podle našich informací stále probíhá proces registrace potratových tabletek RU-486 (Mifegyne). Tento přípravek znamená smrtelné nebezpečí pro život nenarozených dětí (Listina základních práv a svobod, čl. 6, odst. 1), ale i vážné nebezpečí pro zdraví a život jejich matek. Nepochybujeme, že jako lékaři jsou Vám známy veškeré kontraindikace, spojené s tímto „lékem” (prostředek určený k zabití může být jen těžko nazván lékem, aniž by se svědomí zachvělo).

Tato země nepotřebuje legalizovat další metodu zabíjení. Udivuje nás, že v době ohrožení státu a jeho budoucnosti podprůměrnou natalitou sám stát doporučuje a povoluje, prostřednictvím vlády a Vás, pane ministře, uvést na trh prostředek, jehož smyslem a účelem je v důsledku vždy zavraždit dítě, tedy budoucnost samotného státu.

Byli jsme velmi překvapeni Vaším prohlášením, že přípravek „bude muset být zaregistrován i u nás“. Tomuto vyjádření naprosto nerozumíme vzhledem k tomu, že rozhodnutí o registraci prostředku je výhradně v rukou vnitrostátních orgánů. Připomínáme, že Evropská unie neukládá České republice povinnost registrace. Máme si snad myslet, že je Vám, přestože „konzervativci“ z TOP 09, popř. celé Vaší straně, budoucnost této země lhostejná, a primární je vyjít vstříc ekonomickým zájmům zahraničních farmaceutických lobby?

Nechápeme rovněž, proč je proces registrace obnoven poté, co byl již pro odpor veřejnosti ukončen. Máme to chápat jako přesvědčení o nekompetentnosti demokratického většinového postoje občanů, s tím, že proces bude opakován tak dlouho, až se občané unaví?

Žádáme Vás, pane ministře, abyste upozornil Státní ústav pro kontrolu léčiv o protiprávních důsledcích registrace, neboť dnešní potratový zákon určuje, že zákrok musí být proveden ve zdravotnickém zařízení, zatímco v případě RU-486 lékař ve zdravotnickém zařízení ženě přípravek pouze podá a následně žena čeká až dva dny mimo zdravotnické zařízení, třebaže k vypuzení těla dítěte může dojít kdykoli.

Žádáme Vás důrazně, abyste se osobně a veřejně zasadil za zastavení procesu registrace.

S pozdravem
David Hibsch
předseda o. s. MONOS

10 Responses to MONOS píše ministru Hegerovi

 1. Teofil napsal:

  pane Davide, co myslíte , jak se zachová člověk sloužící ďáblu?

 2. Anežka napsal:

  Jen malá poznámečka : HPŽ vyzvalo osobně předsedu „konzervativní strany vycházející z židokřesťanské tradice“ (jíž je i zmíněný ministr členem), aby se zasadil o zastavení registrace. Leč odpověď pokud vím žádná. Má-li někdo jiné informace, ať mě prosím opraví.

  • David Hibsch napsal:

   Co takový člověk udělá nevím, to je vskutku na něm. Každopádně každý člověk má vždy možnost změnit své smýšlení. My mu v tomto můžeme pomoci zcela jasným postojem i odporem k jeho počínání.

 3. oliver napsal:

  Neprovádí registraci léčiv spíš SÚKL (http://www.sukl.cz/), než Ministerstvo zdravotnictví?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *