MONOS odsoudilo Prague Pride

Monarchistické občanské sdružení (MONOS) odsoudilo již druhé konání Prague Pride. Zde kompletní text prohlášení:

Monarchistické občanské sdružení MONOS vyjadřuje zásadní nesouhlas s druhým konáním tzv. pochodu Prague Pride, připravovaným na den 18. srpna v Praze, zahrnujícím však celotýdenní program plný perverze. Tato přehlídka zvrhlosti a nevkusu, inspirovaná akcí Gay Pride, konané – jak typické! – v hlavním městě Evropské unie, Bruselu, má navíc letos začít na Václavském náměstí pod sochou sv. Václava. Určení tohoto místa začátku pochodu lze považovat za vrchol provokace a za výsměch všem zdravým tradicím českého národa, za urážku ideálů ztělesňovaných tímto českým knížetem a světcem, hlavního patrona české země a symbolu české státnosti.

Po zkušenosti z loňského roku nejsme již překvapeni skutečností, že událost opět zaštítil primátor města Prahy Bohuslav Svoboda, zástupce ODS, tedy – jak již víme – jedné z pravicových, eh, pardon, levicových parlamentních frakcí. Dovedli bychom pochopit strpění takové akce jakožto odvráceného rubu svobody shromažďování, ale přímá politická podpora vrcholného zástupce strany, veřejně deklarující ochranu konzervativních hodnot, jen dokazuje její licoměrnost. Znovu si klademe otázku, nakolik je primátor kompetentní a politicky zodpovědný člověk, nakolik skutečně usiluje o blaho občanů. Nebo se zde prostě hraje o hlasy těchto lidí? Jak hluboko ještě může klesnout liberální politika?

Stejně tak nás nepřekvapuje partnerství poskytnuté velvyslanectvím USA. Po loňském vměšování velvyslance Normana Eisena víme, že nás nepokládají za suverénní zemi s právem na odlišný názor.

Nejsme stiženi politickou korektností a nebojíme se nazvat tuto akci pravým jménem. Jde o exhibicionismus, nejedná se o žádnou manifestaci pozitivní, postmoderními intelektuály adorované jinakosti, nýbrž o veřejnou manifestaci zvrhlosti. Svědčí o tom i doprovodný program. Akce tohoto typu jen podporují již tak značný mravně-duchovní rozklad národa. Ve vztahu k homosexuálům jsou navíc ve svém důsledku pro tuto komunitu kontraproduktivní. Spolu s efektivním užíváním politicky korektních nálepek typu „homofobie“, „transfobie“ a podobných je nám stále agresivněji vtloukáno do hlavy, že každá sexuální deviace či choroba je vlastně jen mravně indiferentní jinakostí a že nemocnými jsou všichni tmářští zpozdilci, kteří si to nemyslí. Nuže: my si to nemyslíme.

Jsme si jisti, že člověk je přirozeně heterosexuální a jeho pohlaví rozhodně není sociální konstrukcí. V podobných akcích spatřujeme negativní útok na institut rodiny jakožto přirozený svazek muže a ženy, určený k výchově dětí. Ten v žádném případě nemůže být nahrazen protipřirozenými homosexuálními svazky, jejichž účelem nemůže být řádná výchova dětí.
V programu akce nás pak speciálně pohoršuje konání ekumenické bohoslužby, což jen potvrzuje nepřijatelnost tzv. moderního ekumenismu. Pohoršuje nás, že proti této bohoslužbě nezvedla důrazný hlas katolická církev.

Víme již, že výzva primátorovi města Prahy, aby svou záštitu této akci stáhl a angažoval se ve věci zamezení, či alespoň podstatného omezení jejího rozsahu, zůstane stejně jako v loňském roce nevyslyšena. Omezíme se proto pouze na konstatování, že pan primátor za svou podporu destrukci tradiční rodiny a účast na společenském civilizačním úpadku věru nemá být na co hrdý!

MONOS, 11. 7. 2012

8 Responses to MONOS odsoudilo Prague Pride

 1. Václav napsal:

  Zajímavá byla loňská akce jedné evangelické církve, která oslovovala účastníky přímo na místě a rozdávala jim letáčky nazvané Láskou proti homosexualitě. Poenta byla v tom že si je nikdo netroufnul zastavit nebo zmlátit, policie ani účastníci pochodu a novináři se dívali se značnou dávkou sebezapření jinam. Předpokládám že důvod byl prostý. Nejsou to katolíci. Což se nikomu nehodilo do krámu a tudíž se všichni tvářili že neexistují.

 2. Michal Kretschmer napsal:

  MUDr. Bohuslav Svoboda v minulosti působil jako přednosta gynekologicko-porodnické kliniky a tedy prováděl (resp. za jeho šéfování byly prováděny) potraty. Je tedy zodpovědný za vraždu velkého počtu nenarozených dětí. Není tedy překvapivá jeho podpora jinému zlu, v tomto případě homosexuální ideologie. Lze se jen ptát, co je horší: zabíjení těl nebo šíření zla zabíjejícího duši.

 3. jaroslav napsal:

  čekám vás s růženci v rukou u sochy sv. Václava. ráno – uvidíte co dokáže modlitba k Nejsvětější Panně – je to v oktávu Nanenbevzetí

 4. jaroslav napsal:

  v 9.00

 5. Lelek napsal:

  Je zajímavostí, že tato akce organizovaná americkou ambasádou se koná všude v Evropě. Až pomocí wikipedie jsem zjistil, že jsou vyjímky kde to američané neprosazují. Na seznamu jsem nenašel Bosnu Hercegovinu, Albánii a Kosovo. BiH a Kosovo jsou přímé americké kolonie, kde osoby do vlád a úřadů přímo jmenují američané. Přesto jim tam homosexualismus nevnucují. Čím to bude? Ano je to tím že Usa se snaží rozvracet jen křesťanské země, kdežto islámský fundamentalismus podporují.

  • Lothar napsal:

   Není bez zajímavosti,že akci podporuje velvyslanectví Izraele,můžu se ptát proč elity sionistického židovstva podporují vše,co rozkládá evropskou,křesťanskou morálku a tradici? Proč podporují homoloby,proč řídí a ovládají potratářský průmysl,proč stojí za feminismem,multikulti atd.?

 6. Lenka napsal:

  Jen jim nechte jejich svobody.Sami si udělají reklamu.Nebo myslíte, že v nich lidi najdou zalíbení?Kopou sami sobě hrob těmito přehlídkami.Chudáci.Kdo je zneužil?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *