Nový italský ministr hodlá chránit přirozenou rodinu

Lorenzo Fontana

Mezi ministry nové italské vlády je i Lorenzo Fontana, katolík, který hájí přirozenou rodinu, odmítá euthanasii a přimlouvá se za podporu domácího vzdělávání. Osmatřicetiletý Fontana byl čtyři roky poslancem Evropského parlamentu, než byl v březnu zvolen místopředsedou italského parlamentu za Ligu Severu Mattea Salviniho. V prvním kabinetu Guiseppe Conteho se stal ministrem pro rodinu.

V rozhovoru pro list La Nuova Bussola Quotidiana Fontana uvedl, že usiluje o to, „aby politika všech ministerstev byla přátelská k rodině, protože děti jsou investicí do budoucnosti.“ Nový ministr pro rodinu – nikoli „pro rodiny“, jak sám zdůrazňuje – dal na srozuměnou, že děti nejsou zátěž, nýbrž zdroj, a proto hodlá pomáhat početným rodinám a podporovat homeschooling, neboť „rodina je první školou“. Proto chce odstraňovat překážky bránící tomuto typu vzdělávání, které se v jiných zemích již rozšířilo.

Ministr dále slíbil, že nebude schválena euthanasie, jak požadují někteří radikální poslanci včetně koaličního Hnutí pěti hvězd, a ujistil, že do Itálie nedorazí manželství homosexuálů.

Ve stejném smyslu se vyslovil v rozhovoru pro italský deník Corriere della Sera, kde ujišťuje, že má v úmyslu bránit „přirozenou rodinu, kde má dítě jednu matku a jednoho otce“.

Rozmlouvat ženám potrat

Porodnost v Itálii patří k nejnižším v Evropě. Index plodnosti podle údajů Světové banky je 1,37 dítěte na ženu v plodném věku. Proto Fontana navrhuje snížit DPH na veškeré dětské zboží, ale také „zavést opatření, která sníží počet potratů“. Konkrétně chce rozšířit poradenství, které by se snažilo ženám potrat rozmlouvat. Ministr v rozhovoru poznamenal, že hodlá bojovat „proti relativistickému kulturnímu modelu, modelu globalizace zkonstruovanému finančními mocnostmi, které vytvářejí svět, v němž neexistuje společenství, a proto ani rodina, která je nejdůležitějším společenstvím v naší společnosti.“

To všechno vyvolalo reakci italské LGTBI lobby a levicových stran, které se na Fontanu okamžitě vrhly. Jeho odpověď na sebe nedala dlouho čekat: „Revolta elit nás neděsí, a neděsí nás ani to, že musíme čelit diktatuře jednotného myšlení. Pokračujeme kupředu, s velkou motivací.“

Fontanu však nenapadá jen homolobby a levičáci. K politicky motivovaným útokům na novou vládu přispěl i „papežův liturgista“ Andrea Grillo známý svým tuhým odporem proti motu proprio Benedikta XVI. Summorum pontificum. Fontana totiž chodí na tradiční Mši svatou, což v očích progresistů přesahuje všechny meze. Katolický teolog Grillo proto tweetoval proti katolickému ministrovi Fontanovi: „Jednou z podmínek Fontanova fašismu (sic) je Summorum pontificum. Memento…“ Což v dalším tweetu dovysvětlil: „Legitimita, kterou Summorum pontificum dodává reakčním politickým proudům, se musí projevit. Nejen v Itálii.“

Lucie Cekotová

Zdroje:
http://www.infocatolica.com/?t=noticia&cod=32411

http://eponymousflower.blogspot.com/2018/06/popes-liturgist-says-summorum.html

10 Responses to Nový italský ministr hodlá chránit přirozenou rodinu

 1. Karol Dučák napsal:

  Vynikajúca správa! V tejto pochmúrnej dobe hádam najlepšia, k akej som sa v poslednej dobe dostal. Žeby sa stal zázrak a západná civilizácia unikla očistnému ohňu Božieho hnevu? Vďaka Bohu za tú nádej.

 2. jl napsal:

  padiskuze mezi kardinalem Sarahem a fasistou Grillem v ceskem prekladu (neprekvapive se to toci kolem malichernych byrokratickych pedantu bojicich se celebrujicich spolecenstvi a branicich se konecne smysluplnym prekladum – „kupodivu“ se tim nemini snizena dostupnost nedeformovanych svatosti, eucharisticka ucta, aj., kdy se byrokracie a „spolecenstvi“ neboji onoho „skutecneho pozdraveni pokoje“)

  https://salve.op.cz/archiv/liturgie-a-liturgika-12016/aktualni-polemika-o-liturgii

 3. Lenka napsal:

  a co nás? podpoříte podpisy výzvu kardinála Duky?

 4. Lenka napsal:

  oprava: a co u nás? podpoříte výzvu kardinála Duky?

 5. František napsal:

  roberttroska.blog.idnes.cz/blog.aspx

  i my můžeme svým podpisem petice přispět svou „troškou do mlýna“ k hájení tradiční rodiny a k jasnému NE k chystanému schválení sodomitského pervezního zákona

 6. Pax Jan - je třeba podpořit manželství napsal:

  Cituji

  „Ministr dále slíbil, že nebude schválena euthanasie, jak požadují někteří radikální poslanci včetně koaličního Hnutí pěti hvězd, a ujistil, že do Itálie nedorazí manželství homosexuálů.

  Ve stejném smyslu se vyslovil v rozhovoru pro italský deník Corriere della Sera, kde ujišťuje, že má v úmyslu bránit „přirozenou rodinu, kde má dítě jednu matku a jednoho otce“.
  …..

  ..
  Aby „nedorazilo“ taky k nám!

  Nejen mladí, či nemladí křesťanští demokraté:) – (a všichni ostatní, jímž jde o manželství podle řádu stvoření)- máte šanci!)

  (a samozřejmě, nezapomeňme na modlitby)

  http://podporamanzelstvi.cz/wordpress/

  Myslím a domnívám se, že je to poněkud důležitější, než je „starat se o Itálii“ (i když… všechno se vším souvisí:))))

  Pax

  Jan

 7. František napsal:

  https://www.youtube.com/watch?v=uoaF67WaWLM

  https://zpravy.idnes.cz/manzelstvi-stejnopohlavni-pary-homosexualove-muz-zena-listina-zakladnich-prav-a-svobod-zakon-marek-v-iv2-/domaci.aspx?c=A180625_160140_domaci_ane

  Máte možná pravdu, především však je třeba se dnes správně orientovat, co se děje a pak správně nasměrovat své síly tam, kde je odpor možný a důležitý

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *