František jmenoval do Papežské akademie pro život propotratovou ateistku

Noční můra bez konce: to je šílený pontifikát, v němž v současné době trpíme.

Papežská akademie pro život byla jedním z velmi mála pozitivních výtvorů pokoncilní doby. Není překvapivé, že se zrodila z nápadu dr. Jerôma Lejeuna, jednoho z největších hrdinů obrany života, který ji navrhnul Janu Pavlovi II. a byl jmenován jejím prvním předsedou.

Od příchodu Františka se nová Papežská akademie pro život stala líhní odporu proti katolické morální nauce: od antikoncepce přes homosexualitu až po potrat a jiné věroučné otázky neexistuje ani jedna, v níž by Akademie pod vedením arcibiskupa Vincenza Paglii nezpůsobila pohoršení.

Včera František jmenoval její nejnovější členy, mezi nimi radikálně levicovou ekonomku, Italku žijící ve Spojených státech jménem Mariana Mazzucatová. Mazzucatová je zapřisáhlá ateistka s vazbami na Světové ekonomické fórum a hlasitá zastánkyně potratů. Po největším vítězství amerických katolických laiků a jejich spojenců za mnoho desetiletí, totiž poté, co Nejvyšší soud USA zvrátil zvrhlé a vražedné rozhodnutí v případě Roeová vs. Wade, se Mazzucatová na Twitteru připojila ke kritikům nového rozhodnutí a protikřesťanským výrokům, které v této souvislosti zazněly.

Překlad Lucie Cekotová 

Zdroje:

https://rorate-caeli.blogspot.com/2022/10/francis-names-pro-abortion-atheist-as.html#more

https://www.lifesitenews.com/news/pope-appoints-pro-abortion-world-economic-forum-speaker-to-pontifical-academy-for-life/

4 Responses to František jmenoval do Papežské akademie pro život propotratovou ateistku

 1. Dr. Radomír Malý napsal:

  Je to otřesné, k té zprávě pí mgr. Cekotové si ještě dovolím doplnit nejnovější informaci z německého kath.net, že současně s tou Mazzucatovou byl jmenován členem Akademie pro život i bioetik, kněz jezuita Roberto dell´Oro. Ten napadá rozsudek NS USA ve věci Roe v. Wade jako „mylný“, prý znamená „narušení demokracie, nerespektování práva a autonomie ženy a hrozbu totality“. Nejhorší je, že jde o kněze, místo zasloužené suspenze byl naopak nominován do klíčové vatikánské instituce na ochranu nenarozeného života. Ochrana nenarozených dětí, jeden z klíčových bodů katolické nauky dnes, je nyní v církevním prostředí za Fr. pontifikátu nebezpečně ohrožena.

 2. Jan Kubula napsal:

  Děkujeme za informaci, pane doktore.
  Škoda, že se do diskuze nepřihlásí i jiní.

 3. Dr.Ilona Burdová napsal:

  Já bych se do diskuse i přihlásila, ale…prostě nemám slov. Už dříve se tato Akademie nazývala lidově „Papežská akademie pro smrt.“
  Bohužel nedisponuji mocí, abych něčemu takovému mohla zabránit. Proto za vhodnější považuji modlitbu. Nemůžeme zvítězit lidskými silami, ale Boží mocí.
  Možná Bůh některé věci dopustí, třeba aby se lidé poučili (poučí se?) nebo aby pravda vyšla najevo, aby se ukázalo, na které straně barikády kdo stojí. A my, kteří jsme prolife, bychom ve svých postojích měli vytrvat.
  Modleme se za sílu vytrvat, za rozpoznání, jaký konkrétní dobrý čin můžeme vykonat. Modleme se i za naše nepřátele, za jejich obrácení a osvícení Duchem svatým.
  Jestli někdo má lepší nápad, jak to řešit, prosím, sem s ním…

 4. Anežka napsal:

  Souhlasím s Vámi, paní doktorko. Každodenní modlitba růžence, pokud můžete, tak i půst a adorace – to všechno má účinek exorcismu…(K těm adoracím – pokud nemáte ve farnosti pravidelné adorace – věřící by mohli svého kněze poprosit o tuto možnost alespoň jednou týdně – u nás se to také podařilo :-)
  O Adoraci vše dopodrobna vysvětleno samotným Ježíšem v knize In sinu Jesu. Vřele doporučuji!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *