Kardinál Sarah píše

Návštěva u dobře střeženého hosta

Milý Giuseppe,

není to tady tak špatné, jak si představuješ. Stávají se horší věci, než je domácí vězení v Domě sv. Marty. Jídlo je prosté, ale dobré, a občas mi dovolí návštěvu (většinou americké liturgisty, kteří mi šlechetně objasňují mé omyly).

Uvítal bych jen něco ke čtení. V této chvíli tu nemám nic jiného než silně zredigovanou verzi konstituce Sacrosanctum concilium a pár žloutnoucích starých čísel Tabletu1.

Smím napsat denně jeden dopis, v němž mi P. Lombardi před odesláním laskavě opraví chyby. Velkou zdejší výhodou samozřejmě je, že se mohu denně účastnit mše sv., obvykle s promluvou Svatého otce. Můžu říct, že mám vždycky pocit, že mluví ke mně osobně.

Díky této každodenní duchovní stravě jsem čím dál tím moudřejší a svatější.

S přáním všeho dobrého,

Robert

P. Geoffrey Kirk

Překlad Lucie Cekotová

https://ignatiushisconclave.org/2016/07/19/cardinal-sarah-writes/

Poznámky překladatelky:

Ačkoli je tato rubrika zřetelně označena nadpisem „Humor“, stalo se nám v minulosti, že obdobné články, které se svolením autora překládáme ze serveru Ignatius His Conclave, vzali někteří čtenáři vážně. Pro jistotu tedy ještě výslovně uvádíme, že pokud je nám známo, není kardinál Sarah v této chvíli v domácím vězení v Domě sv. Marty ani jinde.

1 The Tablet je progresivistický „katolický“ týdeník vycházející ve Velké Británii, známý svým nepřátelstvím ke všemu tradičnímu.

7 Responses to Kardinál Sarah píše

 1. Bepp napsal:

  „Můžu říct, že mám vždycky pocit, že mluví ke mně osobně.“ 🙂

  To bude tím, že je pan kardinál fundamentalista, farizej, triumfalista, gnostik, nostalgik, povrchní křesťan, člen tlupy vyvolených, nafoukanec, moralistický hnidopich, uniformista, pyšný a zpupný, intelektuální aristokrat, křesťanský netopýr, která má radši tmu než světlo, apod. jak by řekl nekonečně milosrdný papež František.

  • Ignác Pospíšil napsal:

   Spíš je to tím, že papežovy proslovy jsou velmi často cíleně koncipovány tak, aby mluvili ke každému a zároveň k nikomu, aby říkaly vše a zároveň nic.

   • František napsal:

    Váž.Pán Pospíšil.

    Už dávno som rezignoval z ambície porozumieť aspoň dačo z Františkových prejavov.

    Koniec koncov, čo robí a koná – tomu rozumieme všetci veľmi dobre.

 2. Hampl napsal:

  ….„Facebook by měl zřídit funkci ‚automatické přebarvování fotografie‘. Útoky jsou tak časté a na tolika místech, že se nedá stíhat to pokaždé měnit,“ uvedl ke včerejšímu útoku sociolog Petr Hampl.
  Ten také označil poměrně nelichotivě ministra zemědělství Mariana Jurečku (KDU-ČSL). „Titul idiota dne získává ministr Jurečka. Dalším útokům chce zabránit tím, že povedeme válku proti Islámskému státu v Sýrii a taky budeme bojovat proti ‚všem druhům extremismu‘. Takže víc peněz pro Hate Free,“ dodal. PL

 3. mila napsal:

  Bůh nebo nic – pozoruhodná kniha kardinála R. Saraha. Naprosto přímé a jednoznačné výpovědi. Vyšla ve slovenštině. Otázka pro paní Cekotovou : Nemáte prosím informace, že by se chystalo české vydání? Také by mě zajímalo, zda se kardinálova výzva ohledně směru celebrace setkala ve světě s nějakou odezvou ze strany kněží, příp. laiků. Děkuji za odpověď.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *