Slovensko: Manželství je svazek muže a ženy

„Manželstvo je jedinečným zväzkom medzi mužom a ženou. Slovenská republika manželstvo všestranne chráni a napomáha jeho dobru.“

Vládní SMER premiéra Fica (socialisté) spolu s opozičním KDH (křesťanští demokraté) a řadou dalších jednotlivých poslanců schválil změnu ústavy, která jednak rozsáhle reformuje justici, jednak vložila do ústavy výše zmíněnou definici manželství coby svazku muže a ženy. Autorem prorodinné formulace je Pavol Hrušovský z KDH. Nové znění ústavy vstoupí v platnost v září.

Ze 128 přítomných poslanců hlasovalo pro 102, proti 18 a zdrželo se či nehlasovalo 8. Zároveň selhal pokus opozičních liberálů vložit do ústavyregistrované partnerství, který podpořilo pouhých 15 poslanců. Stalo se tak i přes strašný řev sodomitských aktivistů a ultraliberálů doma i v zahraničí, kteří se s tímto vývojem tak nějak nemohou smířit, hrozí ústavním soudem a křičí něco o tom, že tato změna ústavy jde proti hodnotám a vývoji Evropské unie. Změna se naopak setkala s pozitivním ohlasem u slovenských náboženských představitelů a organizací na obranu rodiny.

Sodomitům a liberálům nevadí jen definice manželství coby svazku muže a ženy, ale především spojení s termínem „jedinečný“ a spojení s další větou o jeho ochraně, což podle nich může znamenat překážku zavedení registrovaného manželství a „diskriminovat“ nesezdané páry. Nemyslím, že by celá formulace byla zas až tak silná, nicméně musím podotknout, že pokud bych se mýlil, bude to jen dobře, protože takový přístup k tématu je naprosto správný: registrované partnerství sodomitů je zvrhlost, která nemá právo na existenci, a žití na hromádce rovněž není správné a nezaslouží si žádnou podporu.

Gratuluji Slovákům ke kroku, který sice jistě není všelékem, ale každopádně mý vysokou symbolickou hodnotu a je cennou (byť ne nepřekonatelnou) pojistkou proti sodomitským protirodinným aktivitám. (Konec konců, kdyby skutečně nic neznamenal, jak se nám jeho kritici z řad liberálů a sodomitů snaží tvrdit, nevěnovali by jeho kritice tolik úsilí.)

Ignác Pospíšil

 

19 Responses to Slovensko: Manželství je svazek muže a ženy

 1. nino napsal:

  Proti je i neverecka Amnesty International:
  http://www.topky.sk/cl/100535/1401919/Amnesty-International–Novelu-ustavy-o-manzelstve-povazujeme-za-diskriminacnu
  Mimochodom, co sa tyka Slovenska, aktualne, pri prilezitosti inauguracie noveho prezidenta, ,,uzernika“ Kisku, sa pripravuje znesvatenie Domu sv. Martina ekumenickou ,,bohosluzbou“.
  Miesto korunovacie nasich katolickych uhorskych kralov ma posluzit blasfemickemu novopohanskemu satanistickemu obradu na pocest nasho noveho prezidenta, cloveka, ktoremu by ziaden slusny clovek ani ruku nepodal.
  Co nas este caka? 🙁

  • Gorazd napsal:

   Nemyslím, že tam pôjde o prvú ekumenickú bohoslužbu v histórii. To, že tam bude prezident je skôr okrajová záležitosť. Každopádne je to smutná záležitosť. Ten falošný ekumenizmus už mnohých prerástol cez hlavu…

   • nino napsal:

    Tato ekuemnicka ,,bohosluzba“ sa tyka Domu sv. Martina v Bratislave, jedneho z najvazenejsich miest nasej historie, kedze tam boli korunovany nasi katolicki uhorski krali. Je to poslapanie nasich predkov, a tiez nasej vlastnej historie.
    Myslim, ze ti, co ten chram stavali, a ti, co v nom boli korunovani sa musia obracat v hroboch, ked vidia, kto si tam usporaduva ,,bohosluzbu“ (protestanti tam mali obrady v historii iba ked mesto obsadil Bethlen, ak sa nemylim, za protihabsburskych povstani).
    Je to neucta k predkom a k nasim dejinam, a je skutocne hanba Slovakom, ci skor slovenskym pseudokatolikom ze su tak hlupi, ze toto dovolia a vobec im to nevadi. Kam az klesli, a kam este klesnu?
    ..
    Samozrejme, ucast prezidenta nie je podruzna vec, kedze vieme, ze ide o ,,uzernika“.
    ,,Uzernikmi“ a kupliarmi najviac nasi predkovia pohrdali, a dnes jeden z nich sa stavia na miesto, ktore prisluchalo kralom, a zneuctuje hroby nasich predkov.
    Je to skandal, ktory nema obdoby v poslednej dobe.
    A slovenski biskupi ako zvycajne, mlcia. Zapreli sme Krista. Zase.

 2. Gorazd napsal:

  Povedzme, že takáto ústavná vsuvka poteší každého, kto podporuje tradičnú rodinu. Avšak v ústave je tiež veta, že ľudský život je hodný ochrany od počatia ale v praxi sú povolené potraty do 12 týždňa v podstate bez obmedzenia. Preto by napr. v pohode mohli prejsť registrované partnerstvá s argumentáciou, že nejde o manželstvo… Čas ukáže, čo bude. KDH je veľmi rafinované, napr. podporuje Junckera za predsedu EK alebo Milana Kňažka za primátora Bratislavy (človeka tretí krát ženatého, ktorý tiež podporuje somoditské aktivity a pro-choice).

  • Ignác Pospíšil napsal:

   Jistě, souhlasím, že tak zásadní překážka pro reg. partnerství to asi není, koneckonců to v článku i píšu. Ale formulace je každopádně dost jasná, aby byla zásadní překážkou pro sodomitská manželství…

  • nino napsal:

   Naozaj ide o vyklad ustavy. Zivot je hodny ochrany od pocatia naozaj sa da vykladat ako podpora starostlivosti, ale da sa vylozit, i ako neodporujuca potratom, v tomto myslim je doplnok ustavy o jedinecnosti manzelstva silnejsi, a jasnejsi, a bude sa tazsie obchadzat, ci hladat nejaka klucka.
   Avsak nebrani to prijatiu registrovanych partnerstiev, a adopcii, a podobnych ,,noviniek“. Takze naozaj, ako sa pise v clanku, je to dobra sprava, ale naozaj, zapas o rodinu ani zdaleka tym neskoncil.

 3. Michal Kretschmer napsal:

  Souhlasím s Ignácovým hodnocením. Je to jistě krok správným směrem, ale ne úplné vítězství, kterým by bylo zrušení registrovaného partnerství do budoucna a prohlášení těch existujících za nulitní od samého začátku. Obávám se, že to Slováci až tam nedotáhnou. Z formulace změny ústavy to rozhodně neplyne; důvod k jásotu není.

 4. Václav napsal:

  Bože Ty jsi dobrý, přijmi dík a chválu. Chvalme Pána.

 5. Takypijus napsal:

  Zatímco na Slovensku je manželství svazek muže a ženy, u nás v Česku se pomalu ale jistě připravuje adopce dětí buznami.

  Proti možná nakonec bude jenom pár katolických ultras, jak tyto zpátečníky nazývá pokrokový člen KDU-ČSL Jan Bartošek, který je zřejmě také pro. To jsme to dopracovali!

  Viz http://zpravy.idnes.cz/chysta-se-zakon-ktery-umozni-osvojeni-ditete-v-homosexualnim-paru-1f0-/domaci.aspx?c=A140530_135239_domaci_kop

 6. […] Slovenský parlament odhlasoval změny ústavy, které reformují justici a zároveň definují manželství jako svazek muže a ženy. Více ZDE. […]

 7. Michal Kretschmer napsal:

  Slovenská Aliancia za rodinu iniciuje referendum. Uvědomuje si, že samotná změna ústavy nestačí. Viz http://www.alianciazarodinu.sk/preco/ .

  Robert Fico k tomu na otázku: „Je tu však určitá skupina ľudí, ktorá môže mať pocit, že je jej upreté rovnaké právo…“ řekl

  „Táto právna úprava nemá žiadny vplyv na akúkoľvek diskusiu v budúcnosti o registrovaných partnerstvách. Vôbec žiadnu.“ – viz http://aktualne.atlas.sk/fico-nikdy-ste-ma-nevideli-aby-som-vosiel-do-kostola-a-hodil-sa-na-kolena/slovensko/politika/ .

  • nino napsal:

   Samozrejme, nema tato zmena ustavy vplyv na otazku registrovanych partnerstiev, iba zamedzuje prehlaseniu ,,homosexualnych manzelstiev“. V tymto vlastne to je v rovine sucasnej ,,politiky“ papeza Bergoglia, ktory podla vsetkeho schvaluje sodomske partnerstva, ale neuznava ,,manzelstva“ homosexualov, lebo ide podla neho o umely konstrukt. Tym samozrejme obchadza Bergoglio podstatu hriesnosti sodomie, a teda nepripustnosti legalizacie a statneho posvatenia tohto hriechu, formou registrovanych partnerstiev.
   Tak, ci tak je to dobre, ze sa normalna vec prehlasila za ustavnu. Inak, co je to za dobu, ze sa musia hajit uplne zakladne prirodzene a normalne veci, ved to, ze manzelstvo je zvazok muza a zeny vyplyva uz zo samotneho pojmu, nemylim sa?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *