A takový to mohl být kladný hrdina…

Na stránkách Pravého břehu vyšel článek Márie Pešekové Svoboda slova jen pro vyvolené. Bohužel autorka se plete hned dvakrát. Ten první omyl je možná jen stylistická neobratnost – svoboda slova není dnes jen pro některé vyvolené, naopak, je úplně pro všechny. Každý může přijít s těmi „správnými slovy“ a užívat si svobodně jejich prezentaci. V první řadě nejde totiž o lidi, ale o slova. Nejde o to, kdo může mluvit, ale co může říkat… Nikdo není tak nevyvolený, aby nemohl říkat ty „správné věci“, a nikdo není tak vyvolený, aby mohl říkat „věci nesprávné“…

Druhý omyl leží v tom, že Mária Pešeková (a nejen ona) vidí ve výsledku smutného hrdinu celé události jako kladného hrdinu. Ale tím on bohužel není. Je sice hezké, že alespoň něco řekl, ale smutným faktem je, že jeho následné couvání natropilo více škody, než kolik dobra přineslo první vyjádření.

Ano, je hezké, když se nějaký vysoce postavený konzervativec vyjádří ve prospěch rodiny a zabrnká na nervy sodomitům. Ale pokud na tomto postě nevydrží, je to k ničemu a výsledek je horší, než kdyby úplně mlčel. Proto rozhodně nehrozí, že bych sháněl v obchodech těstoviny značky Barilla. Opravdu nemám proč. Ono nestačí přihlásit se k Pravdě – ještě je třeba (když už o něco jde) od ní neutéci.

Ignác Pospíšil

 

 

 

 

8 Responses to A takový to mohl být kladný hrdina…

 1. cinicius napsal:

  Další věc je, že hrozba bojkotem není problém svobody slova. Problémem je spíše těžký mediální bias – masová média jsou všechna ultraliberální a o podobných věcech informují zaujatě a výběrově.

 2. Michal Semín napsal:

  Naprostý souhlas, Ignáci. Barilla je buď zbabělec, pokrytec nebo hlupák. Nebo všechno dohromady. Copak netušil, že si to Gaystapo nenechá líbit? Teď je za kašpara, který pro mamon zradil to, co ještě včera vytruboval do světa. Zařídím se zcela opačně než autorka článku, na můj prohibiční seznam přibudou ke Staroušovi také těstoviny značky Barilla.

 3. Tomáš K. napsal:

  Asi by bylo zajímavé nějaký takový seznam zveřejnit. A přidat i, proč ten a ten výrobek bojkotovat. Např. „těstoviny Barilla – nepodporují, ale zároveň podporují gay-loby“ nebo „Pepsi-Cola – používají k přislazování lidské zárodky…“ apod.

 4. václav napsal:

  O staroušovi už jsem se tu a tam zmínil, i když ne zrovna v narvané hospodě kde ho čepují. Stejně mi odjakživa víc šmakoval bráníček, který má dokonce jistou svatováclavskou tradici. Předpokládám že by tam ten den vypili o sud navíc, kdybych se jim to pokoušel rozmlouvat a začali by ho vyhledávat. Odsouzení ze strany katolíků je docela dobrá a laciná reklama. Někteří si o ně přímo koledují, nebo si ho dokonce vymýšlejí. Zvlášť v oblasti „umění“.
  Zajímalo by mě jak by asi bojovníci za všeobecnou homosexualitu (což ani nutně nemusí být homosexuálové) reagovali v případě těstovin. Jestli by výrobce podpořili nebo ne. Kdyby věděli že je přesvědčením proti a z donucení zmírnil své prohlášení. Hádal bych že by ho spíš s chutí potopili nebo rovnou utopili . Na lžíci vody. To co udělal je pro ně v důsledku horší než kdyby je byl z plna hrdla proklel hned na začátku. Nutí to lidi přemýšlet a stahuje zpátky od běsného vytržení a propagandy k realitě. Což je to poslední o co oni stojí. Vsadím se že tímhletím vítězstvím se moc chlubit nebudou. Kromě toho považuji za pravděpodobné že se ten pán při všech prohlášeních držel zásady nenávidět hřích a milovat hříšníka, což mohlo snadno zaniknout v mediálním šumu. Tím se také chlubit nebudou, toho se bojí nejvíc. Aby se tím svět nenakazil.

  • MichalD napsal:

   ad „To co udělal je pro ně v důsledku horší než kdyby je byl z plna hrdla proklel hned na začátku“: Váš pokus hledat na téhle smutné příhodě pozitiva je, nezlobte se, zcela mimo realitu. Každé takovéto ucuknutí je nejen povzbuzením pro LGBT loby, ale i precedentem, který nasadí politicky korektní náhubky dalším tisícům manažerů a marketingových mágů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *