Potrat a liberálové

Peter Hitchens

„Abortion is the only event that modern liberals think too violent and obscene to portray on TV. This is not because they are squeamish or prudish. It is because if people knew what Abortion really looked like, it would destroy their pretence that it is a civilized answer to the problem of what to do about unwanted babies.“

Potrat je jediná věc, o níž si moderní liberálové myslí, že je příliš násilná a obscéní, než aby se mohla objevit v televizi. Důvodem ale není, že by byli nějak citliví či prudérní. Důvodem je, že když by lidé viděli, jak potrat opravdu vypadá, zničilo by to jejich přetvářku, že potrat je civilizovaná odpověď na problém nechtěného dítěte.

Peter Hitchens

14 Responses to Potrat a liberálové

 1. Tomáš Koudelka napsal:

  opravdu je to jediná věc, Ignáci? liberální televize neukazuje ani porod, z jakého důvodu byste řekl? a proč konzervativní média neukazují koitus?

  • cinicius napsal:

   To o porodu nevím, ale každopádně výrok mluví o liberálech, takže co neukazují konzervativní televize, je irelevantní – jistě nechcte popírat, že zobecněně liberálové proti koitu v televizi nic nemají….

  • VlaM napsal:

   Promiňte, já onehdy v nějakém TV dokumentu natočený porod viděl, jen už nevím, jak se to jmenovalo a nechce se mi to složitě dohledávat. Jen byl ten pořad vysílán v nočních hodinách a bylo před ním upozornění, že je krajně nevhodný pro děti.
   A to už nemluvím o tom, že existují specializované TV pořady, kde ukazují nejrůznější chirurgické zákroky.

 2. lol napsal:

  Podle logiky Petera Hitchense tedy katolíci nechtějí gaye v televizi a kondomy na školách, protože se bojí, že by to zničilo jejich přetvářku o abnormálnosti těchto?

  Jako moderní liberál bych se domnívám, že potraty by neměly mít o nic větší televizní prostor nežli například utrácení zvířat nebo záběry z jatek. U některých věcí se zkrátka večeřet nedá.

  • cinicius napsal:

   To je dost prapodivná logika. Katolíci to v televizi nechtějí, protože to považují za morálně nepřijatelné – podle katolíka homosexuální sex ani kondom nejsou přijatelné nikdy. Ale liberálové právě toto u potratu popírají – podle nich potrat je přijatelným řešením…

  • vonrammstein napsal:

   Bych se domníváte blbě, moderní liberále.

  • Radek napsal:

   Chápou moderní liberálové rozdíl mezi nesmrtelnou duší člověka a zvířetem nebo už ani ne? Navrhuji návrat na začátek a zkusit to od Genesis.
   Dobrou chuť!

  • Radek napsal:

   A televizi si k večeři fakt nepouštějte, radši ji vyhoďte. věřte mi, že ta Bible je lepší.

  • MichalD napsal:

   ad Radek: nechápou, resp. nechtějí chápat. Onehdá, během Stop Genocidě v Brně, tam přišla nějaká rozezlená žena, podle všeho VŠ vzdělaná, začala tím, že prý jako nějak ponižujeme ženy, a posléze přešla k velmi bojovné obhajobě tvrzení, že mezi ní a fenou není žádný rozdíl. Nenechala si to nijak vymluvit … jsou to hrozné honce …

  • Radek napsal:

   Ano, Michale, tady to názorně vidíte. Zatímco ohledně duše je mezi námi a zvířaty obrovský rozdíl, v oblasti rozumu a chování už to tak jednoznačné není.

 3. Jarda napsal:

  Tomáš Koudelka napsal:
  10/11/2012 v 10:04

  opravdu je to jediná věc, Ignáci? liberální televize neukazuje ani porod, z jakého důvodu byste řekl? a proč konzervativní média neukazují koitus?…..

  Záběry porodů najdete na Yul Tube a koitus na erotických a pornografických stránkách.
  O potratu nevím.

 4. Televizi už několik let nemám, takže k ní se nebudu vyjadřovat. Pokud jde o tištěná média (noviny, časopisy), dospěla jsem již před časem ke stejnému závěru jako Peter Hitchens.

  Vezměme si za příklad časopis Instinkt, což je “střední proud” – časopis snažící se zaujmout široké spektrum čtenářů a naopak nesnažící se vyvolávat kontroverze.

  V uplynulých letech jsme na jeho stránkách mohli zhlédnout fotografie následujících zákroků, některé z nich opakovaně:

  – operace mozku

  – operace srdce

  – transplantace srdce

  – transplantace jater

  – výměna kolenního kloubu

  – různé plastické operace

  – zvětšení prsou

  – zmenšení prsou

  – porod

  – porod císařským řezem

  Často šlo o tzv. fotoseriály, tj. série fotografií zobrazujících průběh daného zákroku od začátku do konce.

  Nikdy tam nebyl zobrazen potrat. V žádných “mainstreamových” novinách ani časopisech jsem nikdy neviděla jedinou fotografii potratu. (O celém fotoseriálu nemluvě.)

  Proč?

  Pokud je roztrhání nenarozeného dítěte zaživa (aka potrat) skutečně legitimní a eticky bezproblémový zákrok jako každý jiný, proč zrovna on je takové tabu? Proč ze všech možných lékařských zákroků právě a pouze potrat nesmí být nikdy zobrazen v novinách, časopisech, televizi?

  A nevykládejte mi něco o krvi a ošklivém pohledu. Při potratu není o nic víc krve než při operacích uvedených výše, a pohled na odkrytý kolenní kloub nebo játra na míse připravená k transplantaci taky není nijak zvlášť příjemný. A přesto nemá běžný časopis, snažící se zaujmout co nejširší spektrum čtenářů a nesnažící se vyvolávat kontroverze, vůbec žádné problémy s jeho zveřejněním.

  Je to proto, že roztrhání nenarozeného dítěte zaživa NENÍ lékařský zákrok jako každý jiný. Vůbec to není lékařský zákrok. Neléčí žádnou nemoc, neodstraňuje žádnou tělesnou vadu, nezachraňuje zdraví ani život. Neléčí matku (těhotenství je fyziologický stav, nikoli nemoc; těhotná žena je zdravá žena) a zabíjí dítě.

  ZABÍJÍ DÍTĚ.

 5. Michal napsal:

  Doufám, že neurazím konstatováním, že situaci z článku modelově řešil již Jára Cimrman ve hře Blaník, a to v dialogu o bitvě na Bílé Hoře:
  Smil:Uklidni se, Veverko. Musíš vzít v úvahu, že jsme tenkrát neměli dostatek zpráv. Co jsme o bitvě věděli? Šlupka přivedl moraváka a ten pořád jenom opakoval ,,Zle, matičko, zle.“ Víc jsme z něho nedostali.
  Veverka:To není pravda. ještě volal ,,Včíl jsme v řiti, včíl jsme v řiti!“ A to jste Václavovi zatajili.
  Smil:Uznáš snad, Veverko, že jsou slova, která se do svatého ucha říkat nedají. Včil jsme v řiti… To prostě nešlo!
  Veverka:Jak se má velitel správně rozhodnout, když se mu tají, kde jsme?

 6. Benjamin napsal:

  Samozřejmě se především jedná o špatné pochopení svobody. V první řadě má bezbranné dítě právo na život. A potrat je upírání svobody toho bezbranného tvorečka. Jacípak liberálové?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *