Druhé kolo senátních voleb

Druhé kolo senátních voleb proběhne na třetině území ČR (ve 27 obvodech)  19.-20. 10. 2012. Zde je přehled postoupivších kandidátů s několika postřehy, radami a doporučeními.

Nejčastějším duelem je střet oranžového a rudého komunisty. Obávám se, že v této věci nelze vydat nějaké obecné doporučení, protože sociální demokraté (a dokonce i liberálové) už dávno nejsou automaticky lepší než komunisté. V konkrétních případech mohou být klidně i horší, neboť někteří „klasické komunisty“ dávno předehnali ve zvrácenosti u bioetických a rodinných témat.Volební obvod 2 – Sokolov

Zdeněk Berka (ČSSD) vs Jiří Holan (KSČM). Těžko říci, ale Berka by mohl být lepší možnost. V kalkulačce pouze Holan.

Volební obvod 5 – Chomutov

Václav Homolka (KSČM) vs Rudolf Kozák (ČSSD). Kozák je hodně špatný (viz kalkulačka), o Homolkovi nejsou informace, nicméně patrně bude ještě horší.

Volební obvod 8 – Rokycany

Milada Emmerová (ČSSD) vs Jiří Valenta (KSČM). Valenta je hodně špatný, Emmerová je lepší možnost (ach jo).

Volební obvod 11 – Domažlice

Jan Látka (ČSSD) vs Rudolf Salvetr (ODS). Těžko rozhodnout, zda je zde horší oranžový komunista nebo modrý liberál – v kalkulačce oba vynechali odpovědi na zásadní otázky. Kdybych volil v tomto obvodu, asi bych ke druhému kolu nešel, nebo šel a hodil neplatný hlas.

Volební obvod 14 – České Budějovice

Jan Zahradník (ODS) vs Jiří Šesták (STANHOPB). Nedokážu posoudit, který z kandidátů je lepší nebo horší. V kalkulačce odpověděl pouze Šesták.

Volební obvod 17 – Praha 12

Tomáš Grulich (ODS) vs František Adámek (ČSSD). Grulich je určitě lepší, než Adámek. Což ostatně dosvědčují i odpovědi v kalkulačce.

Volební obvod 20 – Praha 4

Eva Syková (ČSSD) vs Tomáš Töpfer (ODS). V kalkulačce odpověděla pouze Syková.

Volební obvod 23 – Praha 8

Jiří Dolejš (KSČM) vs Daniela Filipiová (ODS). Nedokážu posoudit, zda je zde horší komunista, nebo modrá liberálka zastávající extrémní propotratové postoje. V kalkulačce vychází Filipiová lépe, ale pouze díky tomu, že oproti Dolejšovi nezodpověděla klíčové dotazy (ZDE). Pokud bych volil tady, nejspíše bych ke druhému kolu nešel, nebo šel a hodil neplatný hlas.

Volební obvod 26 – Praha 2

Libor Michálek vs Stanislav Křeček. Michálek je jednoznačně lepší možnost, což potvrzuje i kalkulačka.

Volební obvod 29 – Litoměřice

Jitka Sachetová (KSČM) vs Hassan Mezian (ČSSD). Nevím, kdo je lepší či horší. Kalkulačka ZDE.

Volební obvod 32 – Teplice

Jaroslav Kubera (ODS) vs Jaroslav Dubský (KSČM). Kubera je jednoznačně lepší možnost. Kalkulačka ZDE.

Volební obvod 35 – Jablonec nad Nisou

Jaroslav Zeman (ODS) vs Stanislav Eichler (ČSSD). Další dva vyloženě strašní kandidáti. Kalkulačka ZDE.

Volební obvod 38 – Mladá Boleslav

Jaromír Jermář (ČSSD) vs Adolf Beznoska (ODS). Beznoska je jednoznačně lepší možnost. Kalkulačka ZDE.

Volební obvod 41 – Benešov

Karel Šebek (ODS) vs Luděk Jeništa (TOP 09). Těžko říci. Kalkulačka ZDE.

Volební obvod 44 – Chrudim

Jan Veleba (NK) vs Tomáš Škaryd (ČSSD). Dva kandidáti ve službách kultury smrti, co podporují jak potraty, tak euthanasii. Doporučil bych zůstat doma či bílé lístky. Kalkulačka ZDE.

Volební obvod 47 – Náchod

Soňa Marková (KSČM) vs Lubomír Franc (ČSSD). Franc je asi lepší možnost. Kalkulačka jen s Markovou ZDE.

Volební obvod 50 – Svitavy

Radko Martínek (ČSSD) vs Zuzka Rujbrová (KSČM). Nemohu posoudit, který z kandidátů je horší. Kalkulačka jen se stalinistkou Rujbrovou ZDE.

Volební obvod 53 – Třebíč

František Bublan (ČSSD) vs Josef Zahradníček (KSČM). Nevím, kdo je horší, zda zběhlý kněz Bublan či jeho rudý protějšek, soudruh Zahradníček. V kalkulačce je jen ten druhý. Upřímně, asi bych zde uvažoval o bílém lístku.

Volební obvod 56 – Břeclav

Jan Hajda (ČSSD) vs Zdeněk Tesařík (KSČM). Otázky kalkulačky zodpověděl pouze Tesařík. Hajda by snad mohl být lepší možnost, ale nemám o něm dost informací.

Volební obvod 59 – Brno-město

Eliška Vágnerová (SZ) vs Stanislava Slavíková (ČSSD). O postojích Vágnerové toho vím méně, než bych chtěl, a kalkulačku nevyplnila, ovšem vzhledem k názorům Slavíkové (kalkulačka ZDE) si troufám tvrdit, že je s velkou pravděpodobností jednoznačně lepší možností.

Volební obvod 62 – Prostějov

Božena Sekaninová (ČSSD) vs Jaroslav Šlambor (KSČM). Další rudooranžový duel. V tomto to vypadá, že rudý komunista je lepší možnost, než jeho oranžová oponentka, která narozdíl od něj podporuje legalizaci euthanasie. Kalkulačka ZDE.

Volební obvod 65 – Šumperk

Zdeněk Brož (NV+KDU-ČSL) vs Miloslav Vlček (ČSSD). Tady není o čem uvažovat – Brož je jednoznačně lepší možnost.

Volební obvod 68 – Opava

Vladimír Plaček (ČSSD) vs Václav Vlček (ODS). V tomto případě se zdá, že oranžový komunista je lepší možnost, než modrý liberál podporujízí legalizaci euthanasie. Kalkulačka ZDE.

Volební obvod 71 – Ostrava Město

Leopold Sulovský (Ostravak) vs Karel Sibinský (ČSSD). Opravdu těžko posoudit, chybí mi informace. Kalkulačku vyplnil pouze Sulovský, který v ní pdopořil legalitu potratů i euthanasie.

Volební obvod 74 – Karviná

Petr Vícha (ČSSD) vs Milada Halíková (KSČM). Těžko říci, kdo je horší. Vícha v kalkulačce vychází hůře, ale nezodpověděl klíčové dotazy (více ZDE). Že by další dobrá příležitost k bílým lískům?

Volební obvod 77 – Vsetín

Jiří Čunek (KDU-ČSL) vs Jindřich Šnejdrla (ČSSD). Čunek byl jasnou volbou již v prvním kole a zůstává jí i ve druhém.

Volební obvod 80 – Zlín

Tomio Okamura vs Stanislav Mišák (ČSSD). Smutný výběr, volba je ale myslím jednoznačná, Dr. Mišák je rozhodně lepší možnost, než Okamura, který podporuje legálnost potratů i euthanasie. Kalkulačku z těch dvou zodpověděl pouze Dr. Mišák (ZDE).

Ignác Pospíšil

19 Responses to Druhé kolo senátních voleb

 1. Teofil napsal:

  Japonec je proti bukvám a Mišák peče s rotary, tudíž bych mu nevěřil ani pozdravení.

 2. Vladimír napsal:

  Ve vší úctě, tohle hodnocení je na první pohled přehledné a jasné, ale těžko se rozhodovat jen podle počtů pro a proti. Pro mě je nepřijatelný i xindl, který je proti církevním restitucím a je to bývalý komunista. Takže i když je proti eutanázii, tak bych mu svůj hlas nedal a radši dal neplatný hlas.

  • ploci napsal:

   Gratuluji. Více asi nepřátelům pomoci nejde. A až pak bude eutanázie uzákoněna, bude to i kvůli vám podobným.

  • honzah napsal:

   U tzv. eutanázie je docela možné, že oní právě letošní senátoři budou hlasovat. U stávající podoby restitucí je zřejmé, že v Senátu už se diskutovat nebude. Tzv. eutanázie je podstatnější než restituce, navíc je i vyšší pravděpodobnost relevance, z důvodu výše uvedeného.

 3. Pan Contras napsal:

  Celé dilema voleb není o tom, zda volit či nevolit dobro, ale zda přijmout hru na menší zlo. Já ji nepřijímám a nevolím.

  Zajímalo by mně, jak by Ignác a spol vyhodnotili dilema:
  -zda je větší zlo, když kandidát je pro legalizaci euthanasie, nebo když je pro odpovědné reformy, které zvyšují prakticky sebevražednost, a jsou v určitém nepřímém smyslu genocidou národa
  -zda je větší zlo např. legalizace euthanasie, nebo účast ve vražedných vojenských misích a zločineckém paktu NATO

 4. ...ale z které strany napsal:

  Nechci snižovat vážnost tématu, jen trochu rozeženu chmury vtipem.

  Potkají se v restauraci „U Sádlů“ dva „vysloužilci.“

  „Dobrý den pane Picmaus.“

  „Čest, Nováčku.“

  „Tak koho letos budou volit?“

  „Komunisty“.

  „To vím taky, to tady skoro všichni.“

  Pak se rozhlédne z okna na dva bilboardy. Jeden s třešničkami a druhý nápadně oranžový.

  „Komunisty, ale z KTERÉ strany?“

  Jan

  • ...ale z které strany - sorry napsal:

   Výraz „U Sádlů“ jsem zvolil podvědomě. Jako špeluňku na předměstí …(doplňte si). Prostě kde se hodně mastí a pivo se čepuje z málo mytých sklenic.
   Nejde o pražskou restauraci „U Sádlů“ . Nesluší se je spojovat ausgrechnet s komanči:)))

   Jan

 5. honzah napsal:

  Volební kalkulačka je věc ošidná. Pokud jde o eutanázii, hodně politiků se k ní vyjadřuje v závislosti na tom, jak je jim přesně položena otázka. V informačním nedostatku je to zdroj významný, ale může být i zavádějící.

 6. Jakub napsal:

  V Teplicích je Dubský z KSČM, ne ČSSD.

 7. Jakub napsal:

  Michálek v zásadě deklaruje, že se řady hlasování, kde proti sobě půjdou zásadní hodnoty KDU-ČSL, SZ a Pirátu, bude zdržovat: http://www.ceskapozice.cz/domov/politika/pirati-oslavovali-libora-michalka

 8. Pan Contras napsal:

  Rád bych zde upozornil na emipirický fakt: adopce homokládami již existují, záleží pouze narozhodnutí OSPOD, která dá soudu doporučení u dvou žadatlů růžovoučkých tatínkůmaminek. Euthanasie Bohužel taky existuje. Ano je nelegální a nelze to prakticky dokázat.

  Těžko se dokazuje, že na pneumonii zemřelému gerontovi bylo kapánek pomoženo. Mnohdy negativně, někdy i pozitivně.

  Tímto DFENSOVI děkuji za nezpomenutelný text: http://www.dfens-cz.com/view.php?cisloclanku=2007082901

 9. honzah napsal:

  Ještě si coby Pražan neodpustím poznámku k duelu Syková – Töpfer. U Sykové mám podezření, že jede v neetických hokusech-pokusech na klíčícím životu, mít více času, asi to i dohledám. Naopak u Töpfera existuje naděje, že by coby vyznavač monoteistického náboženství nemusel být vyložený liberál.

  • Pan Contras napsal:

   Naopak u Töpfera existuje naděje, že by coby vyznavač monoteistického náboženství nemusel být vyložený liberál.

   Co kouříte?

 10. Jakub napsal:

  Ještě k Valentovi z Rokycan: http://plzen.idnes.cz/volby-do-senatu-v-plzenskem-kraji-dlm-/plzen-zpravy.aspx?c=A121018_092026_plzen-zpravy_pp Tady nejde o volební kalkulačku, ale o skutečnost, že byl pracovníkem StB, který psal v roce 89 hlášení o demonstrantech.

 11. honza napsal:

  Pane Pospíšile, kde berete informace? Jak víte, že Okamura je pro euthanasii?

  Mimochodem zajímalo by mě, odkud má volební kalkulačka ta stanoviska politiků. Minulý týden jsem psal Hovorkovi, protože mě ve volební kalkulačce zarazil jeho kladný vztah k ACTA a napsal mi, že se k té dohodě dosud nikdy nevyjadřoval a obecně je jeho názor na vymáhání autorských práv spíš opačný. Volební kalkulačku vůbec neznal.

  • cinicius napsal:

   Okamura: Protože to výslovně řekl:

   3. Jste pro zlegalizování eutanazie?
   Podle mě má každý právo svobodně rozhodovat o svém životě. Vím, že život je v rukou Božích, ale mnohdy o tom, jak budeme žít či umírat, rozhodují lékaři. Eutanazie se obvykle prezentuje jako zabíjení nemocných, ale to je omyl. V prvé řadě jde o právo rozhodovat o tom, jak umřu – je-li to nevyhnutelné.

   4. Jaký je váš postoj k interrupcím? Vyhovuje vám současná česká legislativa?
   Umělé přerušení těhotenství považuji za velké neštěstí a selhání společnosti, rodiny i jednotlivců. Přičemž za zásadního činitele považuju také partnera ženy. Zákazy nic neřeší – rozhodující je vždycky výchova a hodnoty, které společnost vyznává a předává.

   http://www.katyd.cz/ostatni/vyzpovidali-jsme-kandidaty-na-prezidenta.html

  • cinicius napsal:

   Odpovědi politiků, které kalkulačka uvádí, získala prostřednictvím dotazníků, které jim zaslala.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *