VORP: Povinné dělení rodičovské je nepřijatelné!

Níže uvádím stručnou tiskovou zprávu, kterou Výbor na obranu rodičovských práv reaguje na skandální návrh, který přednesly ženy ze sociálnědemokratického Oranžového klubu. Podle tohoto návrhu by se rodičovská dovolená musela rozdělit mezi oba rodiče. Návrh byl prvně prezentován jako návrh ČSSD, aby byl posléze po prudké odmítavé reakci velké části strany i celé české veřejnosti přeprezentován jako „podnět k debatě“…

Ignác Pospíšil

vydavatel

VORP jako organizace bránící práva rodičů zásadně nesouhlasí s návrhem paní Marksové Tominové, aby stát určoval, jaký je správný model v péči o malé děti. Povinné dělení rodičovské dovolené mezi otce a matku je nepřípustný zásah do práv rodičů. Ti sami po vzájemné dohodě určí, kdo, kdy a jak se bude v jejich rodině starat o malé děti. Do této oblasti, která je svrchovaným lidským právem, nemůže stát zasahovat ani nijak omezovat svobodné rozdělení rodičovských rolí.

Anna Brychtová,

předsedkyně VORP

6 Responses to VORP: Povinné dělení rodičovské je nepřijatelné!

 1. Jakub napsal:

  VOPR by si měl dát do pořádku svůj web. Poslední zpráva je tam z roku 2011. Neříkám, že si mají ukrajovat velká sousta, ale na takovéto věci by tam měli reagovat.

 2. Pan Contras napsal:

  Hejno feministických „čarodějnic“ se slétlo a vymýlšejí blbosti. Partaj to už dementovala, je to i pro ně silná káva.

  • Takypijus napsal:

   „Partaj to už dementovala, je to i pro ně silná káva.“

   Zatím. U těchto nesmyslů je zásada, že dřív nebo později se prosadí. I homoušské adopce se u nás prosadí. Stačí pár let kampaně.

   Jinak bych navrhoval, aby bylo zákonem nařízeno, že žena a muž musí mít kojení dětí rozděleno přesně na poloviny. A nezůstával bych jenom u lidí a zavedl bych to povinně i u zvířat.

   • VlaM napsal:

    Víte, tatínci už dávno krmí mimina z flašky a dokonce existují odsávačky na mateřské mléko, takže občas krmí z té flašky i mateřským. Ne vše, co na první poslech zní absurdně, musí být tak úplně absurdní.

   • Takypijus napsal:

    I vaše kočka už má odsávačku a koťata krmí kocour z flašky?

    Ale teď vážně: Tohle zařízení bych vnímal jako „nouzovku“, která pomůže když je potřeba. Nařizovat to zákonem, aby žena mohla nastoupit do práce a nebyla „diskriminována“ je nikoli pouze absurdní, ale přímo nehorázné.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *