Přísně tajné

Přípravy na setkání předsedů biskupských konferencí, které se má zabývat zneužíváním nezletilých dětí a zranitelných dospělých, pod velením slavného otce Lombardiho značně pokročily.

Přehnaná očekávání bych do toho nevkládal. Výsledky jednání je už teď snadné uhádnout a závěrečný dokument je patrně už napsán.

Takováto shromáždění nakonec nejsou nic jiného než nákladné a čistě kosmetické cvičení umožňující Svatému otci prezentovat své osobní názory pod pláštíkem všeobecného souhlasu. Skutečná dynamika únorové porady vyšla jasně najevo při listopadové schůzi americké biskupské konference v Baltimoru, když byly citlivé návrhy na papežský příkaz rázně staženy.

František má v úmyslu zarazit jakákoli opatření, která by mohla ohrozit jeho chráněnce či jeho samotného. Proto striktní omezení porady na „nezletilé děti a zranitelné dospělé“, čímž se elegantně obešly širší úvahy o homosexuálních praktikách obecně.

Předem daný závěr je, že na sexuální zneužívání dětí se bude pohlížet jako na příznak „klerikalismu“. Nemůže a nebude smět být prezentováno jako součást celkového sexuálního neduhu zasahujícího západní společnost obecně a Katolickou církev v rámci ní.

To by totiž znamenalo jít příliš do hloubky.

Geoffrey Kirk

Překlad Lucie Cekotová

Zdroj:

https://ignatiushisconclave.org/2019/01/28/cloak-and-dagger/

4 Comments on “Přísně tajné”

  1. Je přeci jasné, že Bergoglio je liška v kurníku. Kdo chce řešit ztráty slepic, musí nejprve řešit lišku, čili synoda by Francka měla vyzvat k resignaci a následně by si ho mohli vyreklamovat hoši z FBI, aby ho řádně vytěžili.

    Těžko ovšem čekat od biskupů, kterým Francek vyhovuje, že by jej vyzývali k rezignaci, čio dokonce deklarovali uprázdnění stolce, když jim vlastně vyhovuje.

    Takže od synody nelze čekat vůbec nic.

    1. Toto setkání, podobně jako předešlá, jen posilní Františkovo „tekuté magisterium“ (Don Elia).
      Prostě cochcárna v praxi.

    2. Čistě technicky: nejde o synodu, nýbrž setkání předsedů biskupských konferencí. V letošním roce se ovšem dočkáme i nějaké té synody – v tomto případě té panamazonské, od níž mnozí (někteří s děsem, jiní s radostí) očekávají první krok k destrukci celibátu. Magisterium ex aeroplano se cestou z Panamy vyjádřilo, že nic takového rozhodně nemá v úmyslu, takže skoro můžeme vzít jed na to, že má.

  2. V principu je to samozřejmě správné – papež je pontifex maximus, naprostý suverén, radu biskupů, natož biskupských konferencí (modernistický vynález) nepotřebuje.
    Bohužel, jakmile se papežem stane zmiňovaná „liška v kurníku“, průšvih je na světě.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *