Přísně tajné

Přípravy na setkání předsedů biskupských konferencí, které se má zabývat zneužíváním nezletilých dětí a zranitelných dospělých, pod velením slavného otce Lombardiho značně pokročily.

Přehnaná očekávání bych do toho nevkládal. Výsledky jednání je už teď snadné uhádnout a závěrečný dokument je patrně už napsán.

Takováto shromáždění nakonec nejsou nic jiného než nákladné a čistě kosmetické cvičení umožňující Svatému otci prezentovat své osobní názory pod pláštíkem všeobecného souhlasu. Skutečná dynamika únorové porady vyšla jasně najevo při listopadové schůzi americké biskupské konference v Baltimoru, když byly citlivé návrhy na papežský příkaz rázně staženy.

František má v úmyslu zarazit jakákoli opatření, která by mohla ohrozit jeho chráněnce či jeho samotného. Proto striktní omezení porady na „nezletilé děti a zranitelné dospělé“, čímž se elegantně obešly širší úvahy o homosexuálních praktikách obecně.

Předem daný závěr je, že na sexuální zneužívání dětí se bude pohlížet jako na příznak „klerikalismu“. Nemůže a nebude smět být prezentováno jako součást celkového sexuálního neduhu zasahujícího západní společnost obecně a Katolickou církev v rámci ní.

To by totiž znamenalo jít příliš do hloubky.

Geoffrey Kirk

Překlad Lucie Cekotová

Zdroj:

https://ignatiushisconclave.org/2019/01/28/cloak-and-dagger/

4 Responses to Přísně tajné

 1. Pan Contras napsal:

  Je přeci jasné, že Bergoglio je liška v kurníku. Kdo chce řešit ztráty slepic, musí nejprve řešit lišku, čili synoda by Francka měla vyzvat k resignaci a následně by si ho mohli vyreklamovat hoši z FBI, aby ho řádně vytěžili.

  Těžko ovšem čekat od biskupů, kterým Francek vyhovuje, že by jej vyzývali k rezignaci, čio dokonce deklarovali uprázdnění stolce, když jim vlastně vyhovuje.

  Takže od synody nelze čekat vůbec nic.

  • jh napsal:

   Toto setkání, podobně jako předešlá, jen posilní Františkovo „tekuté magisterium“ (Don Elia).
   Prostě cochcárna v praxi.

  • Lucie Cekotová napsal:

   Čistě technicky: nejde o synodu, nýbrž setkání předsedů biskupských konferencí. V letošním roce se ovšem dočkáme i nějaké té synody – v tomto případě té panamazonské, od níž mnozí (někteří s děsem, jiní s radostí) očekávají první krok k destrukci celibátu. Magisterium ex aeroplano se cestou z Panamy vyjádřilo, že nic takového rozhodně nemá v úmyslu, takže skoro můžeme vzít jed na to, že má.

 2. Fr. Albert T.O.P. napsal:

  V principu je to samozřejmě správné – papež je pontifex maximus, naprostý suverén, radu biskupů, natož biskupských konferencí (modernistický vynález) nepotřebuje.
  Bohužel, jakmile se papežem stane zmiňovaná „liška v kurníku“, průšvih je na světě.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *