Rozhlédnutí 2016/11/07

Vítám Vás u dalšího rozhlédnutí, včera jsme slavili pátou neděli, která přebývá po Zjevení Páně.

Nejvýznamnější dny, svátky a památky tohoto týdne: sv. Martin z Tours (pá 11.) a sv. Benedikt a jeho bratři (so 12.) Příští týden otevře šestá neděle, která přebývá po Zjevení Páně, a zároveň si připomeneme sv. Mikuláše I. Velikého.

Z akcí tohoto týdne připomínám pro-life konferenci v Trnavě (po 7.) a četné poutě a mimořádné tradiční liturgie, které si najděte níže u konkrétních dní.

Modleme se za všechny pronásledované křesťany a ty, kteří jim pomáhají, jakož i za zločince, co je pronásledují, nebo proti tomu pronásledování nic nedělají, ač by mohli.

Zpravodajství

Řadu odkazů a zpráv naleznete na facebookových stránkách Duše a hvězdy a Akce Život a ve facebookové skupině Křesťané a křesťanská témata ve společnosti a politice.

Svatý stolec a světová Církev

Kardinál Zen, emeritní biskup Hong-Kongu, ostře zkritizoval vývoj jednání mezi Svatým stolcem a Čínskou lidovou republikou o jmenování biskupů. Podle něj dělá Svatý stolec obrovskou chybu a výsledkem dohody bude ještě větší útisk věrných katolíků a úpadek místní církve. Podle něj papež František naprosto nechápe podstatu a nebezpečí ze strany komunismu a pokud jde o biskupy, lepší je nemít žádné, než připustit a legalizovat biskupy falešné, co budou Církev ničit.

Chinese Cardinal Slams Vatican Compromise

Vatican ‘surrender’ on ‘fake bishops’ would destroy Chinese Church, warns Cardinal Zen

Papež František navštívil Švédsko, kde společně s lutheránskými pseudokřesťany vzpomínal na kacíře a odpadlého padlého kněze Martina Luthera, architekta vzniku a odpadu protestantů, a podepsal společné prohlášení s šéfem lutheránů. Alespoň jednou pozitivní věcí na celé cestě je, že v letadle při návratu jasně řekl, že kněžské svěcení žen je jednou pro vždy vyloučeno.

Papež ve Švédsku – 1. den

Papež ve Švédsku – 2. den

Pápež povedal sväteniu žien „nie“. Aké sú dôvody?

Op-Ed: „Kneeling Before Luther“, by Roberto de Mattei

Pope Francis insists women cannot be ordained priests

Domácí

Ve dnech 26.-31. října 2016 navštívil na pozvání místních věřících Českou republiku biskup Richard Williamson, vůdce tzv. hnutí odporu. O návštěvě, která nebyla veřejně inzerována, referoval laiky z hnutí odporu provozovaný blog Rex!

Návštěva J.E. biskupa Williamsona v Česku

Katolický týdeník opět vyhlásil anketu O nejzajímavější knihu. Bohužel opět jde o předpřipravený seznam, kde mnoho žhavých kandidátů na titul katolická kniha roku chybí. Nicméně několik knih, co si zaslouží podporu, se zde přece jen dá najít. Více ZDE.

Zahraničí 

USA: Rada Washingtonu D. C. schválila v poměru 11:2 legalizaci asistované sebevraždy.

Little Sister of the Poor reflects on D.C.‘s tragic legalization of assisted suicide

USA: Vrcholí kampaň před volbami v USA. Šance obou kandidátů na prezidenta jsou velmi vyrovnané. Stále více biskupů a kněží implicitně i explicitně upozorňuje věřící, že katolík nesmí hlasovat pro Hillary Clintonovu coby propotratovou fanatičku. Občas se ale ozvou i smutné výjimky, které říkají opak.

Archbishop: “Catholics Cannot Support Pro-Abortion Candidates” and Hillary is “Aggressively Pro-Abortion”

Bp. Paprocki Names Names

Catholic Bishop: “Abortion is a Moral Evil Which Can Never be Accepted Under Any Circumstances”

Catholic Bishop: Support for Abortion “Should Disqualify Any Candidate From Receiving Our Vote”

Fr. Rutler: In this presidential election, we cannot be indifferent – one side is flawed, but the other is EVIL

In choice between two ‘flawed’ candidates, vote to defend life, urges Archbishop

Key pro-life races to watch on Election Night besides Trump-Clinton

New York bishop: Catholics shouldn’t vote for pro-abortion candidates. Period.

Priest: ‘How dare’ clergy suggest abortion is just another ‘issue’?

San Diego bishop rebukes parish for warning faithful not to vote for pro-abort Dems

Voting for pro-aborts is ‘incomprehensible:’ fearless bishops and priests speak out

US priest: Voting for the pro-abort in this election may put ‘your soul…in grave danger’

Itálie: Během těžkých zemětřesení se zřítila bazilika sv. Benedikta v Nursii i s přilehlým klášterem. Benediktini ji hodlají znovu vystavět ještě ve velkolepější podobě.

Benediktinům z Nursie se zřítil klášter – plánují postavit nový a větší

The Collapse of the Basilica of St. Benedict

Kalendárium + akčník

Podrobnější informace ke kalendáriu pro daný den lze získat kliknutím na jednotlivá data. Podrobnější a dlouhodobější přehled o akcích a očekávaných událostech lze nalézt v Aktualitách na Katopedii, četné odkazy na články o aktuálně připomínaných svatých naleznete na facebookové stránce Svatí, blahoslavení, mučedníci.

Další stránky informující o užitečných přednáškách, počinech a akcích: HPŽ ČR, CENAP, Liga pár páru. Přehled nejvýznamnějších akcí na celý listopad naleznete ZDE.

6. listopadneděle – neděle pátá, která přebývá po Zjevení Páně. 65. narozeniny slaví přední lidovecký politik Jan Kasal (∗ 1951). V kostele sv. Jakuba v Litoměřicích byla sloužena Mše sv. podle misálu z roku 1962. Začátek v 11:00, celebrantem bude P. Jakub Zentner FSSP. Před Mší sv. byla možnost svaté zpovědi.

7. listopad, pondělí – Trnavská univerzita pořádá konferenci Ochrana života XVI: „Etické problémy súčasnosti“ – Pocta sv. Gianne Berette Mollovej. Více informací ZDE.

8. listopad, úterý – slavíme památku Čtyř svatých korunovaných mučedníků. V Litoměřicích v kostele sv. Jakuba bude sloužena recit. Mše sv. podle misálu z roku 1962. Začátek v 12:15, celebrantem bude P. Jakub Zentner FSSP. Před Mší sv. možnost svaté zpovědi. V Praze bude P. Jakub Zentner FSSP sloužit Mši sv. podle misálu z roku 1962 s úmyslem za zemřelé v kapitulní síni kláštera Křižovníků s červenou hvězdou. Sraz v 18:20 před vchodem do kostela u Karlova mostu na Starém Městě (nutno přijít včas pro hromadný vstup do kláštera). Po Mši svaté bude následovat katecheze P. Jakuba v prostorách jídelny kláštera.

9. listopad, středa – slavíme výročí posvěcení arcibaziliky Nejsvětějšího Spasitele (též lateránská bazilika) v Římě. V Litoměřicích v kostele sv. Jakuba bude sloužena recit. Mše sv. podle misálu z roku 1962. Začátek v 7:00, celebrantem bude P. Jakub Zentner FSSP. Před Mší sv. možnost svaté zpovědi.

10. listopad, čtvrtek  – slavíme svátek sv. Ondřeje Avellina (1521-1608), teatinského kněze. Před 1555 lety zemřel sv. Lev I. Veliký († 461), papež a učitel Církve

11. listopadpátek – slavíme svátek sv. Martina († 397), biskupa Tours. Svatomartinskou husu si však dnes odpustíme, páč je pátek, kdy jsme vázáni povinností půstu od masa. Před 105 lety se narodil hrabě  Rodolphe de Grunne (1911-1941), belgický šlechtic a stíhací eso.

12. listopad, sobota – v olomoucké a brněnské diecézi vzpomínáme především na sv. Kristína a bratry, mučedníky a v české provincii na sv. Benedikta a bratry, mučedníky a patrony zemské. 45. narozeniny slaví Čchen Kuang-čcheng (∗ 1971), čínský právník, disident a lidskoprávní aktivista, bojovník proti v Číně praktikovaným nuceným potratům. Proběhne pouť tradičních katolíků k Sedmibolestné Panny Marii na Šaštín. Začátek v 10:00, více ZDE. V Horní Vidími se bude konat svatomartinská pouť, tradiční Mše svatá v kostele sv. Martina začíná v 11:00. Celebruje P. Anselm Pavel Kříž O.Praem. Info ZDE.

13. listopadneděle – neděle šestá, která přebývá po Zjevení Páně. Připomínáme si sv. Mikuláše I. Velikého († 867), papeže. Před 60 lety zemřel Msgre. Mořic Pícha (1869-1956), 22. biskup královéhradecký. V Hoštce proběhne svatootmarská pouť, tradiční Mše svatá v kostele sv. Otmara začíná v 14:00. Celebruje P. Anselm Pavel Kříž O.Praem. Info ZDE.

Odkazy

Řadu odkazů naleznete na facebookových stránkách Duše a hvězdy a Akce Život a ve facebookové skupině Křesťané a křesťanská témata ve společnosti a politice. Samotné uvedení odkazu v seznamu neznamená, že autor tohoto přehledu souhlasí s jeho obsahem či vyzněním, ale jen a pouze že se vyplatí si ho přečíst. I třeba jako odstrašující příklad.

Stálice českého a slovenského tradičně katolického internetu (tj. stránky, které se vyplatí průběžně sledovat, protože jsou kvalitní a pravidelně nabízejí něco nového): Te DeumLumen de LumineREX!, Dielňa sv. Josefa, Krása liturgie a Kompas tradiceDalší tradičně katolické stránky naleznete ZDE a ZDE. Z cizojazyčných stránek doporučuji především LifeSiteNews.com a Rorate Caeli.

Doporučené petice a kampaně: 

Presaďme RODINU a OCHRANU ŽIVOTA do Programového vyhlásenia vlády SR

Máma, táta, děti – o iniciativě více ZDE a ZDE

„NIE!“ násiliu a pornografii na školách!

Podpor Poľsko v snahe o dôslednú ochranu detí už od počatia a pomoc matkám

EÚ, prestaň financovať LGBT lobby

Nový spôsob ako zachrániť Asiu Bibi

PETICE proti zákonu „ADOPCE DĚTÍ PRO HOMOSEXUÁLY“

Belgian Court Forces Nursing Home to Permit Euthanasia on Its Premises – We Say No

Vo Vietname uväznili vyše 100 pastorov

Bruselský „trójsky kôň“ presadzovania zákonov proti životu a manželstvu

Declaration of Fidelity to the Church’s Unchangeable Doctrine and Uninterrupted Discipline on Marriage

Protest proti prepusteniu lekárky K. Jachimowicz kvôli ochrane ľudského života od počatia

Máma, táta a děti

Církev, víra, liturgie

Nejtěžší hříchy proti víře

Soud otevře kauzu zneužití ministranta knězem, mladík podle kamarádky lhal

V Albánii bylo blahořečeno 38 mučedníků komunismu

Zkoumání Božího hrobu přineslo nečekaný objev

Najstaršie dejiny kresťanského kultu svätých

Svet prvý raz nazrel do Ježišovho hrobu (video)

Bishop Schneider: Church has already answered ‘errors of Luther’

Bishop Schneider on cohabitation, ‘sex-change’ surgery, and ecumenism

Rick Santorum: We’re losing on gay ‘marriage’ because the Church has been silenced

We are at war. Are you ready to do what it takes to win?

Krize církve

Další radikální čistka

Islám umírá a křesťanství také…

Bishop Schneider unmasks progressive Catholic doublespeak

Boycott Catholic Relief Services until they follow Catholic teachings

Bp. Schneider Reiterates Church Condemnation of Luther

Claudio Pierantoni on the parallels between the Arian crisis and the current controversy about Amoris Laetitia

Francis: A pope for our times

Pope Francis again elevates Church progressives in complete overhaul of Vatican liturgy office

Pope suggests Church’s view of marriage has been too abstract, idealistic

Priest: ‘Ad hominem attacks’ seem to be Rome’s new style under Francis

Shakeup at Congregation for Divine Worship Described as a “Purge”

Should a Catholic Celebrate Martin Luther?

SSPX Exclusive – Bp. Fellay speaks to Rorate on Rome negotiations as world’s largest traditional seminary opens in Virginia

Pronásledování křesťanů

Iracký protialkoholový zákon: kresťania sa obávajú islamizácie

Kresťania v Iraku sa vracajú na miesta vyčistené od islamistov

Brazilian priest ordered to pay thousands for preventing abortion, says he’s honored to suffer for Christ

Christian homeschool group wins temporary injunction to stay open

Christian Nursing Home May Lose Tax Status if It Doesn’t Allow Assisted Suicide

French court fines politician for using word from Bible to describe homosexuality

Louisiana Supreme Court Protects Seal of Confession

Uprchlíci, války, lidská práva, charita

Papežský vyslanec na podporu dialogu ve Venezuele

První mše po osvobození Karakoše

Manželství, rodina, děti, škola, výchova a přirozený řád

Aktuální zprávy z Norska – 2 zachráněné děti a nespočet dalších v ohrožení

Návrhy ministryně Marksové zlikvidují tradiční rodinu

Pro-life

Chilean women find a powerful way to give preborn children a voice

Little Sisters of the Poor launch prayer groups to unite young and old in pro-life fight

Quebec’s euthanasia deaths three times higher than expected under new law

Ostatní

Klášter benediktinek v Praze je k mání za téměř půl miliardy. Bude v něm hotel? – Neznáte nějakého tradičně-katolického multimilardáře, co neví, co s prachama?

Ignác Pospíšil

 

4 Responses to Rozhlédnutí 2016/11/07

 1. Tomáš napsal:

  „Alespoň jednou pozitivní věcí na celé cestě je, že v letadle při návratu jasně řekl, že kněžské svěcení žen je jednou pro vždy vyloučeno.“
  @ no, uvidíme, jak mu to dlouho vydrží.

  Jinak velká čest budiž vzdána Tvé práci, bratře Ignáci, i Tvým spolupracovníkům. Obdivuji, kolik různých a obsažných informací se objevuje v těchto Rozhlédnutích.

 2. Tomáš napsal:

  Je papež naivní?
  Islámský stát reagoval na výroky papeže Františka o islámu a teroru a ve svém časopise Dabiq označil jeho slova, podle nichž muslimové chtějí mír a jejich chování je motivováno hospodářsky, za naivní. Uveřejnil to německý list Freie Welt.
  Podle IS je to „božsky ospravedlněná válka mezi muslimským národem a nevěřícími národy“. Tu musí rozhodnout meč. Podle IS tato nenávist neustane, ani kdyby skončilo jeho bombardování. A i když zaplatíte džizju, daň pro nevěřící, kteří smějí žít pod vládou islámu, budeme vás nenávidět.

  13. 08. 2016, Kathnet
  http://rcmonitor.cz/asie/7497-Je-papez-naivni

  • Pan Contras napsal:

   Bergooglio není naivní, Bergooglio je škůdce a zrádce. Koncilní sekta je oddána Nostra aetate a než si připustit, že to je cesta k apostazi a válce, tak to radši dál budou udržovat a hýčkat.

   S touto sektou ladí +Fellay poslední detaily k začlenění do oficielních struktur …

   Bohu díky, že nechodím do salonku a není na mně vyvíjen tlak k podpisu žádosti o registraci u státu dle zákona o církvích. Tak nějak bych rád zemřel jako katolík a ne jako člen nově registrované „církve či náboženské společnosti“.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *