Akce v listopadu 2016

Toto je průběžně aktualizovaný seznam vzdělávacích, tradičně katolických a pro-life akcí, které mají proběhnout v ČR a na Slovensku během listopadu 2016. Zahrnuje i výslovná upozornění na svátky I. třídy (mimo prostých dnů v případném oktávu) + svátky zvláště významné u nás či pro nás.

Není v mých silách vytvořit tento seznam sám, proto prosím o pomoc. Pokud máte či později získáte informace o nějaké další akci, o níž si myslíte, že by sem patřila, můžete na ni upozornit zde pod příspěvkem v diskusi nebo mailem (duseahvezdy@centrum.cz), rád seznam doplním.

Dlouhodobější seznam akcí a seznam pravidelně sloužených tradičních liturgií v ČR naleznete na stránce Aktualit na Katopedii. Další bohulibé a užitečné vzdělávací akce naleznete např. na stránkách CENAPuLigy pár páru či Hnutí Pro život ČR. Akce FSSPX si prosím najděte na jejich stránkách.

1. listopad – Všech Svatých. Seznam tradičních liturgií ZDE.

1. listopad, Zlín – před porodnicí v areálu Krajské nemocnice Tomáše Bati začne v 16.00 pravidelná modlitba růžence za nenarozené děti a obnovení kultury života v naší zemi.

2. listopad – Všech věrných zemřelých (Dušičky). Seznam tradičních liturgií ZDE.

2. listopad, Praha – měl by proběhnout další pražský pro-life pochod Odvahu k životu.

2. listopad, ČR i jinde – jako každý rok bude i u nás držena Vzpomínka na nenarozené. Více ZDE či ZDE.

3. listopad, Litoměřice – v kostele sv. Jakuba bude sloužena rec. Mše sv. podle misálu z roku 1962. Začátek v 12:15, celebrantem bude P. Jakub Zentner FSSP, který bude po Mši sv. udělovat novokněžské požehnání. Před Mší sv. možnost svaté zpovědi.

4. listopad, Rudoltice – v kostele sv. Petra a Pavla bude sloužena Mše sv. podle misálu z roku 1962. Začátek v 17:00, celebrantem bude P. Jakub Zentner FSSP, který bude po Mši sv. udělovat novokněžské požehnání.

5. listopad, Zubří na Vsetínsku – v kostele sv. Kateřiny bude sloužena Mše sv. podle misálu z roku 1962. Začátek v 11:00, celebrantem bude P. Jakub Zentner FSSP, který bude po Mši sv. udělovat novokněžské požehnání.

6. listopad, Litoměřice – v kostele sv. Jakuba bude sloužena Mše sv. podle misálu z roku 1962. Začátek v 11:00, celebrantem bude P. Jakub Zentner FSSP. Před Mší sv. možnost svaté zpovědi.

7. listopad, Trnava – Trnavská univerzita pořádá konferenci Ochrana života XVI: „Etické problémy súčasnosti“ – Pocta sv. Gianne Berette Mollovej. Více informací ZDE.

8. listopad, Litoměřice – v kostele sv. Jakuba bude sloužena recit. Mše sv. podle misálu z roku 1962. Začátek v 12:15, celebrantem bude P. Jakub Zentner FSSP. Před Mší sv. možnost svaté zpovědi.

8. listopad, Praha – P. Jakub Zentner FSSP bude sloužit Mši sv. podle misálu z roku 1962 s úmyslem za zemřelé v kapitulní síni kláštera Křižovníků s červenou hvězdou. Sraz v 18:20 před vchodem do kostela u Karlova mostu na Starém Městě (nutno přijít včas pro hromadný vstup do kláštera). Po Mši svaté bude následovat katecheze P. Jakuba v prostorách jídelny kláštera.

9. listopad, Litoměřice – v kostele sv. Jakuba bude sloužena recit. Mše sv. podle misálu z roku 1962. Začátek v 7:00, celebrantem bude P. Jakub Zentner FSSP. Před Mší sv. možnost svaté zpovědi.

12. listopad, Šaštín – pouť tradičních katolíků k Sedmibolestné Panny Marii na Šaštín. Začátek v 10:00, více ZDE.

12. listopad, Horní Vidím – svatomartinská pouť, tradiční Mše svatá v kostele sv. Martina začíná v 11:00. Celebruje P. Anselm Pavel Kříž O.Praem. Info ZDE.

13. listopad, Mořkov – v kostele sv. Jiří bude sloužena tradiční Mše svatá, začátek v 10:30.

13. listopad, Hoštka – svatootmarská pouť, tradiční Mše svatá v kostele sv. Otmara začíná v 14:00. Celebruje P. Anselm Pavel Kříž O.Praem. Info ZDE.

17. listopad, Praha-Stodůlky – v kapli Nalezení sv. Kříže bude sloužit Mši sv. jeden z kněží odporu, P. Martin Fuchs. Začátek v 17:00.

24. listopad, Brno – v 17 hod. začne v kapitulní síni kláštera minoritů (Minoritská 1, vchod z kostela) přednáška P. Jiřího Pleskače na téma „V jednoho Boha věřiti budeš! Hříchy proti 1. Božímu přikázání.“

Ignác Pospíšil

Přejete-li si dostávat e-mailem upozornění na publikaci takovýchto seznamů na DaH, požádejte o to na adrese cinik@centrum.cz .

15 Responses to Akce v listopadu 2016

 1. […] Další stránky informující o užitečných přednáškách, počinech a akcích: HPŽ ČR, CENAP, Liga pár páru. Přehled nejvýznamnějších akcí na celý listopad naleznete ZDE. […]

 2. Petr napsal:

  8.11. je to Praha, nikoliv „Parah“, což je překlep. A sraz je v 18.20, i když ty 2 minuty můžeme počkat:).Děkuji.

 3. Petr napsal:

  Ještě prosím o doplnění, že katecheze P. Jakuba 8.11. v Praze bude na téma Tři stupně duchovního života podle P. Dacíka a P. R.M.Garrigou-Lagrange. Děkuji.

 4. Procházení svatými branami končí - někde "předčasně" - Pax Jan napsal:

  Pokoj a dobro.

  Upozornění: přestože Rok Milosrdenstvá končí dne 20. listopadu, brány se uzavírají již před tímto datem. Například podle Pražského Jezulátka končí brána v sobotu 12. listopadu dopoledne, u Nejsvětějšího Srdce Páně na Vinohradech je už uzavřena.

  Proč to píši: nikoli z důvodu snad kritiky kněží:), ale pro eventuální , či hypotetické katolíky, kteří trpí slavnou „prokrastinací“ (tedy běžnému jevu – pro laiky – když se zadá „písemka“ s možností odevzdání 30.-ho tak 29 ji oevzdá nadměrná většina:), ačkoli na to měla pohodlný měsíc.)

  A my jsme na tuto skvělou věc měli celý svatý rok!

  Prosím, aby se zde nevyvinula diskuse typu „liturgie starobylého typu“, či „o sv. otci“.

  Všichni jsou zváni procházet svatými branami. Svatý rok je platný. Nezávisle na věřících, kteří upřednostňují tu, či onu formu ritu nebo příslušnosti k tomu, či onomu „směru“.

  Jan

  • Tomáš napsal:

   Vážený pane Paxi Jane. Jen malé upřesnění termínů Vašeho (až úzkostlivě předpojatého) tristního komentáře:
   1) Katolík má od dobrého Pána Ježíše, jehož narozeniny budeme za krátký čas slavit, jen jeden jediný směr. Křesťanský.
   2) Nějaká Vámi smyšlená „liturgie starobylého typu“ neexistuje. Existuje jen tzv. Liturgie všech věků neboli Mše Svatá v Tridentském ritu, která má právní ochranu v dokumentech IIVK, jakkoli jsou tyto dokumenty z hlediska křesťanství nejvýš pochybné.
   3) Tento tzv. „rok milosrdenství“ se nesl v duchu milosrdenství tristně falešného, neb nemělo kořeny v křesťanství. Tudíž Vaše informace, kdy začal a kdy skončil, je naprosto mrtvá a nedůležitá.

   Laudetur Jesus Christus. Pochválen buď Ježíš Kristus.
   (Už dlouho neposlouchám RV, ale jistě dobře víte, že tento katolický pozdrav z něho zněl při každém vysílání v češtině. Snad tomu dnes není jinak alespoň v tomto bodě.)

  • Uzavírání bran - upřesnění, omluva - Pax Jan napsal:

   Termíny uzavírání bran Milosrdenství:

   Katedrála sv. Víta, Praha – 13. 11. 2016, 10:00 (kardinál Dominik Duka OP)

   Panny Marie Vítězné (Pražské Jezulátko), Praha – 12. 11. 2016, 9:00 (kardinál Miloslav Vlk)

   Nejsv. Srdce Páně, Praha – 4. 11. 2016, 18:00 (Mons. Zdenek Wasserbauer)

   Nanebevzetí Panny Marie, Stará Boleslav – 20. 11. 2016, 9:00 (biskup Karel Herbst)

   Sv. Matouše, Hrádek u Vlašimi – 20. 11. 2016, 14:00 (biskup Václav Malý)

   Nejsv. Trojice, Slaný – 13. 11. 2016, 10:30 (Mons. Zdenek Wasserbauer)

   Nanebevzetí Panny Marie, Svatá Hora u Příbrami – 13. 11. 2016, 9:00 (Mons. Michael Slavík)

   Zdroj:
   http://www.apha.cz/konci-rok-milosrdenstvi

   Jan

   • Verianus napsal:

    Laudetur Jesus Christus.

    Jaký je důvod ke všem tem branám? Jaké to má důsledky?

    Mé hypotézy, které předkládám Vašemu posouzení:
    Spása duší – ta by to být měla, ale kvůli současné situaci se to nezdá.
    Vyprázdnění pojmu Svatá Brána a její důležitosti.
    Koncentrovaní věřících, aby nepoznali, že vymírají.
    Odvrácení pozornosti od pokračujícího Církvoborectvi.
    Snaha přitáhnout do modernisty obsazených kostelů konzervativnější věřící, kterým záleží na spáse.
    Prosté pokračování v revoluci a či odpor k tomu, co se shoduje s Tradicí.

    Vivat Christus Rex!

   • Tomáš napsal:

    Bratře Ignáci, tohle je jedna z věcí, kterou těžko chápu – na katolický portál vpuštěný komentář, který dělá osvětu modernismu.

 5. […] Další stránky informující o užitečných přednáškách, počinech a akcích: HPŽ ČR, CENAP, Liga pár páru. Přehled nejvýznamnějších akcí na celý listopad naleznete ZDE. […]

 6. Ivka napsal:

  Neprošla jsem žádnou „bránou“ a nemám z toho žádnou duchovní újmu.

 7. […] Další stránky informující o užitečných přednáškách, počinech a akcích: HPŽ ČR, CENAP, Liga pár páru. Přehled nejvýznamnějších akcí na celý listopad naleznete ZDE. […]

 8. […] Další stránky informující o užitečných přednáškách, počinech a akcích: HPŽ ČR, CENAP, Liga pár páru. Přehled nejvýznamnějších akcí na celý listopad naleznete ZDE. […]

 9. […] HPŽ ČR, CENAP, Liga pár páru. Přehled nejvýznamnějších akcí na celý listopad naleznete ZDE, na celý prosinec pak […]

 10. […] HPŽ ČR, CENAP, Liga pár páru. Přehled nejvýznamnějších akcí na celý listopad naleznete ZDE, na celý prosinec pak […]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *