Akce v lednu 2016

Klanění Tří králů

Toto je průběžně aktualizovaný seznam vzdělávacích, tradičně katolickýchpro-life akcí, které mají proběhnout v ČR a na Slovensku během ledna 2016. Zahrnuje i výslovná upozornění na svátky I. třídy + svátky zvláště významné u nás či pro nás. Měsíc začíná v době vánoční a končí dobou předpostní.

Není v mých silách vytvořit tento seznam sám, proto prosím o pomoc. Pokud máte či později získáte informace o nějaké další akci, o níž si myslíte, že by sem patřila, můžete na ni upozornit zde pod příspěvkem v diskusi nebo mailem (duseahvezdy@centrum.cz), rád seznam doplním.

Dlouhodobější seznam akcí a seznam pravidelně sloužených tradičních liturgií v ČR naleznete na stránce Aktualit na Katopedii. Seznam tradičních liturgií sloužených v lednu na Slovensku, naleznete ZDE. Další bohulibé a užitečné vzdělávací akce naleznete např. na stránkách CENAPu či Ligy pár páru.

1. leden – slavíme Oktáv Narození Páně (resp. svátek Obřezání Páně). Seznam tradičních liturgií sloužených tento den na území ČR a SR naleznete ZDE.

5. leden – připomínáme si sv. Jana Nepomuckého Neumanna (1811-1860), 4. biskupa Filadelfie.

5. leden, Zlín – pravidelná modlitba sv. růžence před porodnicí v areálu Krajské nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně, začátek v 16.00.

6. leden – slavíme svátek Zjevení Páně (lidově Tří králů). Seznam tradičních liturgií sloužených tento den na území ČR a SR naleznete zavčas ZDE.

6. leden, Praha – další pražský pro-life pochod Odvahu k životu. Začátek v 16:30 na Mariánském náměstí, podrobnosti ZDE.

14. leden – připomínáme si bl. Odorika z Pordenone († 1331), františkánského misionáře českého původu.

18. leden – svátkem Nastolení sv. Petra v Římě začíná Oktáv jednoty s Petrovým stolcem.

19. leden, Košice – v kostele Nejsvětěkší Trojice bude tradiční mše sv. v 16:30. Mši bude doprovázet sbor Chorus Iglovia ze Spišské Nové Vsi a zazní Missa brevis od Zdeňka Lukáše.

21. leden, BrnoCENAP pořádá workshop pro nastávající rodiče Na začátku těhotenství. Více ZDE.

25. leden – svátkem Obrácení sv. apoštola Pavla končí Oktáv jednoty s Petrovým stolcem.

30. leden, Mělník – další mělnický pro-life pochod Odvahu k životu. Začátek v 10:00 na náměstí Míru, podrobnosti ZDE.

30. leden, BrnoCENAP pořádá workshop Neplodnost, příčiny, řešení. Více ZDE.

31. leden, Praha-Stodůlky – v kapli Nalezení sv. Kříže bude sloužit Mši sv. otec Martin Fuchs, jeden z tzv. kněží odporu. Podrobnosti ZDE.

 

Ignác Pospíšil

7 Responses to Akce v lednu 2016

 1. Lucie Cekotová napsal:

  5. ledna – pravidelná modlitba sv. růžence před porodnicí v areálu Krajské nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně, začátek v 16.00.

 2. Pax Jan - mše sv. v Praze do 9.1. (p. Radim) - přesně napsal:

  Mše svaté klasického („tradičního“) ritu v Praze počátkem ledna:

  Dá li Pán, P. Radim Valík OSB bude sloužit Mše sv. podle Misálu r. 1962:

  Ve středu 6. 1. 2016 jen od 17. h v kostele sv. Gabriela (Praha 5, Holečkova ulice). Tam má sloužit Mši sv. se svěcením tříkrálové vody, kadidla a křídy, proto v Břevnově 6.1. Mši sv. mít NEBUDE.
  …….
  Ve slavném Klášteře benediktinů a jejich kostele sv. Markéty (Praha 6 – Břevnov):

  – Mše sv. začne ca 7:30-7:45 přímo v kostele sv. Markéty na bočním oltáři v sobotu 2.1., v pondělí 4.1, úterý 5.1., čtvrtek 7.1., pátek 8.1. a v sobotu 9.1.
  …………..
  – Mše sv. začne ca od 8:30 až od 8:45 v neděli 3.1. v kapitulní síni kláštera (je hned vedle sakristie kostela sv. Markéty). Vstup z kostela sv. Markéty přes sakristii jen do 8:59! Protože od 9:00 h je jiná Mše sv. v kostele!

  V sobotu 9.1. asi po obědě P. Radim Valík OSB odjede z Prahy…

  Jan

 3. […] Další stránky informující o užitečných přednáškách, počinech a akcích: HPŽ ČR, CENAP, Liga pár páru. Přehled nejvýznamnějších akcí na celý leden 2015 naleznete ZDE. […]

 4. […] Další stránky informující o užitečných přednáškách, počinech a akcích: HPŽ ČR, CENAP, Liga pár páru. Přehled nejvýznamnějších akcí na celý leden 2015 naleznete ZDE. […]

 5. Pavel napsal:

  19. leden, Košice – mimořádně (v úterý) bude mše sv. v kostele Nejsvětější Trojice (u premonstrátů) v 16:30. Mši bude doprovázet sbor Chorus Iglovia ze Spišské Nové Vsi a zazní Missa brevis od Zdeňka Lukáše

  (mše sv. ve středu 20.1. beze změny)

 6. […] Další stránky informující o užitečných přednáškách, počinech a akcích: HPŽ ČR, CENAP, Liga pár páru. Přehled nejvýznamnějších akcí na celý leden 2015 naleznete ZDE. […]

 7. […] Další stránky informující o užitečných přednáškách, počinech a akcích: HPŽ ČR, CENAP, Liga pár páru. Přehled nejvýznamnějších akcí na celý leden 2015 naleznete ZDE. […]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *