Evropa dostala další varování. Hodí je opět do koše?

Evropa dostala v nedávných dnech další varování před přijímáním muslimských uprchlíků. „Mírumilovní“ umírnění muslimové, prchající před zmatky a „radikálními“ muslimy v Africe, si zpestřili nudnou cestu do Itálie tím, že z lodě naházeli do moře a nechali utopit se prchající křesťany (viz ZDE). Italové je pozatýkali s tím, že budou potrestáni. Mám ale za to, že když srovnáme podmínky v Africe a podmínky v italském vězení, těžko budou mít důvod nějak moc litovat…

Není to první případ, kdy muslimští uprchlíci na útěku vraždili jinověrce. Je to velmi drsný a jasný podklad pro úvahy, co za svoloč se dere do Evropy. Ostatně Němcům už to do značné míry došlo. Ukázalo se, že uprchlíky bude třeba v azylových domech separovat podle náboženského klíče, neboť např. u uprchlíků ze Sýrie je běžné, že muslimové, pokud mají v daném zařízení (či později komunitě) početní převahu, naprosto samozřejmě zavádějí režim terorizování a šikany jinověrců (tj. především křesťanů).

Existují navíc čím dál varovnější signály, že nezanedbatelnou část uprchlíků tvoří sami přívrženci tzv. Islámského státu, kteří si jen přivezli do Evropy rodiny, aby je zde ukryli do bezpečí, načež plánují návrat do bojové zóny a pokračování v džihádu. Volného času v Evropě využívají k nanejvýš odborným diskusím a konzultacím, jako např. jak nejlépe někomu podříznout krk (vizte ZDE).

Zajímavé jsou i informace o tom, jak se chovají „umírněné“ muslimské státy a organizace. Dva příklady za všechny:

1) Turecko – naši kolegové a spojenci v NATO a tedy ti hodní muslimové – uzavřelo hranice pro křesťanské uprchlíky. Muslimší uprchlíci ještě někdy projdou. A bojovníci Islámského státu? Ti projdou vždy a bez problémů v obou směrech. I se zbraněmi, municí a lupem. No, není divu, když v řadách bojovníků tzv. Islámského státu v Sýrii bojují i agenti tureckých tajných služeb…

2) Červený půlměsíc – muslimská pobočka Červeného kříže pro většinově muslimské země. Červený kříž sežene v (post)křesťanské Evropě humanitární pomoc a odevzdává ji Červenému půlměsíci, aby ji distribuoval. A ten ji pak předá muslimským utečencům. Pouze muslimským. Slovy syrsko-katolického arcibiskupa Hinda: „Červený půlměsíc po celé čtyři roky nikdy křesťanům neposkytl žádnou pomoc.“ (K vystoupení arcibiskupa Hinda více ZDE. Typické je i to, že se Červený kříž tváří, že to neví, ačkoliv mu ta skutečnost musí být už dávno dobře známa… Patrně mu to tedy zas až tak moc nevadí.)

Nepředpokládám, že by se nad těmito zásadními fakty zamysleli multi-kulti pisálci a experti typu paní Lauderové. Ti se furt budou ptát, jak někdo přišel na to, že křesťané jsou nám kulturně bližší než muslimové (klasický typ článku naleznete ZDE) či budou těm, kteří by chtěli upřednostnit křesťanské uprchlíky, iracionálně nadávat do rasistů. Možná by ale mohli přijít o tu inteligentnější a slušnější část svých čtenářů. A možná by mohl stoupnout počet těch, kteří budou schopni říci přitroublému socialistickému politikovi, co se bude rozčilovat, že přece nesmíme selektovat a vybírat si uprchlíky podle víry, že je idiot. A jako nevolitelného idiota ho vyhodnotit v příštích volbách.

Ignác Pospíšil

25 Responses to Evropa dostala další varování. Hodí je opět do koše?

 1. Ignác Pospíšil napsal:

  Vyšlo i na autorově iDnesáckém blogu, kde je možno příspěvek podpořit kliknutím: http://ignacpospisil.blog.idnes.cz/c/458585/evropa-dostala-dalsi-varovani-hodi-je-opet-do-kose.html

 2. Dr. Radomír Malý napsal:

  Myslím, že každý soudný člověk už nemá iluze, že islám je založen na teroru, krutosti a násilí. K této otřesné zprávě připojuji ještě další: Turecko odmítá uznat vyvraždění minimálně 1,5 mil. křesťanských Arménů a dalšího půl milionu křesťanů jiných národností během I. světové války jako genocidu – a přitom jde o kandidáta na přijetí do EU.

  • Markus napsal:

   Pan doktor, mate pravdu, islam je satanský, je to diablovo dielo proti Bozstvu Jezisa Krista.
   Aký to rozdiel, bazylejský koncil nazval islam ohavnou Mohamedovou sektou a II V. Koncil sa na islam pozerá s úctou.
   Je to vobec mozné?
   Sv. Peter Mavimenus povedal moslimom pravdu: „Kto neprijme katolícke náboženstvo, bude zatratený, ako bol váš falošný prorok Mohamed.“
   Blahoslavený Mikuláš Tavelič sa o Koráne vyjadril nasledovne: „Vy, mohamedáni, ste v stave večného zatratenia. Váš Korán nie je Boží zákon, ani ho On nezjavil. Nie je založený ani na Starom zákone, ani na Novom. Sú v ňom lži, pochabosti, bláznovstvá, protirečenia a hodne toho, čo vedie nie k cnosti a dobrote, ale k zlu a všetkým nerestiam.“
   Bazilejský koncil nazval islam ako: „ohavnú sektu Mohamedovu“
   Piati učeníci sv. Františka z Assisi: „Prišli sme vám kázať vieru v Ježiša Krista, aby ste sa zriekli Mohameda, toho podlého otroka diabla, a získali večný život ako my.“

   Islam tvorí barbarskú anticivilizáciu, islam a krestanstvo nie sú dva rozné svety, ale vesmíry!
   Historie se opakuje. Při hledání odpovědi na tuto otázku mi vytanulo na mysli temné proroctví z Knihy Danielovy „Mené, mené, tekel ú-parsín“. Bude naše (západní) království zváženo a shledáno lehkým? Budeme poraženi a dáni „v plen Médům a Peršanům“?

   Politické reprezentace evropských států si s překotným vývojem na jižních hranicích světadílu i ve vlastních zemích neví rady, a je to logické. Jsou zacyklovány a uzamčeny v mnohaletých klišé multikulturalismu, rasové snášenlivosti a svatého grálu „lidských práv“, ve světě „západní“ výjimečnosti a představy, že nás islamisté musí považovat ne-li za nadřazenou rasu, tak minimálně za partnery a jednat s námi jako rovný s rovným. Nedokáží pochopit, nebo spíše jasně deklarovat, že „náš“ a „jejich“ svět jsou dva naprosto neslučitelné kulturní okruhy, a že ačkoliv žijeme na stejné planetě, žijeme zároveň ve dvou absolutně odlišných vesmírech, které se už z principu daného historickou zkušeností nemohou prolnout. To je naprosto nesprávný a primárně velmi nebezpečný náhled na současnou situaci nejen s islámskými přistěhovalci, ale i s vyznavači radikálních větví islámu, žijícími v Evropě již po několik generací v bublině svého vlastního světa, vzdáleného celé světelné roky nekonečně odlišných historických zkušeností, výchovy a indoktrinace od toho našeho.

   Po tomto krátkém úvodu vyplývajícím i z mých osobních zkušeností s islámem snad bude zřejmé, proč plně souhlasím s názorem generála Blaška. Problémem však nejsou jednotlivé hrozby, jak jsou uvedeny v otázce, ale fakt, že působí současně a mají narůstající synergický efekt. V čem to spočívá?

   Nechci se zabývat ani příčinami silného islámského elementu v evropských státech, ani důvody imigrační tsunami nebo vzniku Islámského státu. Podstatné je, že vzniklá situace je logickým podhoubím nejen pro růst terorismu. V Evropě v podstatě exponenciálně narůstá riziko povstání a následné občanské války vyvolané radikálními islamisty.

 3. Dr. Radomír Malý napsal:

  A ještě jsem zapomněl: Bývalý vatikánský nejvyšší exorcista P. Gabrielle Amorth označil ISIS a potažmo islám jako takový dílem ďáblovým. Bohužel naši politikové a také církevní hodnostáři si pořád a nepoučitelně hrají s tím, že jde o „mírumilovné“ náboženství a ty krutosti jsou prý pouze dílem marginálních fanatiků, islám samotný s nimi prý nemá nic společného.

 4. Adanedhel napsal:

  Proto se divím, že i zde se najdou lidé, kteří několikrát prohlásili, že raději budou žít pod Islámem než pod jhem sekulární společnosti. Divné. Já nechci platit daň z hlavy a dávat svoje děti všanc muslimským perverzákům.

  • nino napsal:

   Pisete to tak, ako by davat dceru vsanc sekularnym perverzakom bolo ok…

   • Adanedhel napsal:

    Píšu to tak, že je lepší, když má každá dcera svobodnou volbu, jak se svým životem naložit. Ne každá dcera je hříšná a svévolná rozhoďnožka. A já nechci aby zde opět nastoupila muslimská daň krve a synové byli nuceni stávat se janičáry. Nechci aby jakákoliv dcera byla jen kusem masa, který si může první hnusný mohamedán přivlastnit a zneužít a pak držet jen jako stroj na plození dětí. Tohle se teď stává naším souvěrcům na Východě, kde se ISlám zbavil poslední falešné masky soucitu a lidského soucitu. A tak se děje od sedmého století až dodnes´všude tam, kde převládá a vládne islám.

   • Dr. Radomír Malý napsal:

    Myslím, že ono to vyjde na stejno žít v muslimském státě nebo v sekulárním státě á la Sev. Amerika a Záp. Evropa. Vždyť na západ od našich hranic už jsou rodiče povinny dávat „děti všanc sekulárním perverzákům“, neboť co jiného je školní povinná sexuální výchova? V Německu když ji odmítnete, tak buď zaplatíte mastnou pokutu, nebo když ji zaplatit nechcete či na to nemáte, skončíte v kriminále, v současné době je tam cca 40 rodičů. V západních sekulárních státech na rozdíl od muslimských existují ještě poslední zbytky svobody, ale jak dlouho? Nové zákony, které chodí z EU, vyvolávají čím dál větší hrůzu.
    Teď řeknu něco, co se možná některým nebude líbit. Než bych žil v důsledně sekulárním státě, k jakému směřuje současná Sev. Amerika a Záp. Evropa (některé země už jím nejspíš jsou), tak bych raději volil Asádův režim v Sýrii, i když je diktaturou. Asád není ortodoxním muslimem a vůči křesťanům se choval tolerantně s respektem k jejich morálce. Samozřejmě s tím se totálně rozchází nejen současný ISIS, ale i taková Saudská Arábie. Islám je každopádně zlem a satanským náboženstvím, jeho neortodoxní projevy mohou ale za určitých okolností být pro katolíky lepší než tvrdý sekularismus, k němuž dnešní vyspělý svět směřuje (pokud ho islám nepřeválcuje, což by bylo stejné zlo).

   • nino napsal:

    Podla uhorskych zvykov sa zeny vydavaju tak medzi 16-19 rokom zivota, a ja myslim, ze tam je stale dolezita pri vybere manzela i rodina, jej skusenost, rada a spolocnost. A slobodna vola je vzdy relativny pojem, kedze vplyv vychovy, prostredia a spolocnosti hra vyznamnu rolu pri formovani predstav o rodine a zivote.
    Trosku som odbocil, viem, na co myslite, hlavne na divoke nasilie danych skupin. Avsak treba si uvedomit, ze mozno podobne by sa chovali k nam katolikom i Europania, ak by sme boli autenticki. Pozrime na prenasledovanie krestanov v Rimskej risi, v Sovietskom zvaze. Takemu niecomu by sme zrejma muselu celit, ak by sme, a to sa tyka i tradicnych, boli silne autenticki, mam obavu. Proste sme ale so Zapadnym protestantskym svetom uzavreli isty kompromis.
    Taktiez nemyslim, zeby krestania v moslimskych krajinach boli suvercami, bud ide o rozne vychodne krestanske smery, alebo privrzencov Bergoglia. To ale neznamena, ze im netreba pomahat, naopak- katolictvo nepozna len bratov, ale aj bliznych, ba aj to najtazsie- milovat i svojich nepriatelov.
    Kazdopadne ale nepodporujem masovu imigraciu, uz naozaj hlavne z dovodov socialneho citenia.
    Preto napr. hodnotim pozitivne, ze i Madarsko sprisnilo azylovu politiku, aj z dovodu sucasneho navalu Kosovcanov, aj z inych dovodov. Uz teraz sa mi zdaju byt ceny nehnutelnosti, co pocujem, v Madarsko neporovnatelne vyhodnejsie, nez u nas, a to je dobre pre mlade rodiny.
    Cize dalsie male pozitivum Orbanovho rezimu, i ked samozrejma, my slovenski tradicni mu nemozeme odpustit zakon o madarskom obcianstve, z ktoreho vraj vylucil obcanov Slovenska slovenskej narodnosti, ktori neovladaju madarsky jazyk, co bola naozaj arogancia, ktora snad nema obdobu.

   • Adanedhel napsal:

    No, Pane Malý, já nijak nezastírám ten hnus co aplikují maoisté v Západní Evropě, ale já stejně myslím, že jsem tak kvalitní rodič, že svému dítěti dokážu vysvětlit, že je to nemorální a nedobré a ono z toho nebude mít ani trauma a ani ho to nebude svádět ke hříchu. To s tím Asadem je celkem zajímavý postřeh, ale prosím, je třeba vzít v potaz, kde se ty tisíce vyzbrojených muslimů, kteří znají taktiku a použití všech různých zbraní vzali. Byla to právě Lybie a Sýrie, (krom jiných ovšem) na jejichž území se trénovaly celou studenou válku tisíce teroristů proti tzv. Západu. No a když tato studená válka skončila, a tito už prostě neměli co dělat a např. do Afghánistánu se jim nechtělo ,tak si udělali převraty u svých někdejších chlebodárců. Já četl starší výtisky novin atd., kde se jen tak zběžně hovořilo o tom, že tu a tam proběhlo ěnjaké to povstání, které musli tito hasit. No, a jednou ž to neuhasili. A to, že se ke svým občanům chovali tak, že krom hlavních měst netekla čerstvá voda a kanalizace takřka neexistovala, také o lecčems svědčí. Ale nijak Vám Váš názor neberu.

  • Berchmans napsal:

   Zrovna daň z hlavy je sice nepříjemné, ale zcela legitimní opatření.

   • Ignác Pospíšil napsal:

    Skutečně?

   • Berchmans napsal:

    Domnívám se, že ano, je to daň založená na smlouvě (křesťané platí za to, že je muslimové nenutí k tomu, aby přijali islám), podobné situace řeší Vřešťál v Katolické mravouce XII,48 (poznámka pod čarou), viz také Ibid. XI,203c. Aspoň tak to chápu, o islámském právu a o tom, jak je džizja exaktně definována, nevím víc, než co se člověk dozví z anglické Wikipedie.

    Ale o to ani tak nejde. Jde hlavně o to, že čteme zprávy tohoto typu:

    http://zpravy.idnes.cz/islamsky-stat-video-vrazda-etiopsky-krestan-f3w-/zahranicni.aspx?c=A150419_134143_zahranicni_bse#utm_source=sph.idnes&utm_medium=richtext&utm_content=clanek-box

    a vůbec se nestydíme mluvit o penězích…

    Co se týče hodnocení islámského a sekulárního státu, zcela souhlasím s panem doktorem Malým.

    • Ignác Pospíšil napsal:

     Promiňte, ale tvrdíte nám, že to poměrně vysoké výpalné je v pořádku?! (Stranou ponechme pak chudáky, co ho nedokáží uhradit…) To jste se úplně zbláznil?!

   • Berchmans napsal:

    Tvrdím především, že 1. v porovnání s popravami je to věc naprosto bezvýznamná, o níž by se v situaci, kdy jsou křesťané zabíjeni, nemělo vůbec mluvit, 2. že džizjá jako taková není nelegitimní. Nelegitimní ovšem je existence IS jako taková.

   • Adanedhel napsal:

    Berchmans, v oné džizje je i psáno, že nesmí vyzvánět zvony, nesmí obydlí a chrám křesťanů vyčnívat nad muslimkými stavbami, nesmí se vztyčovat a vynášet na ulici kříž, křesťani a židé musí být viditelně označeni. Dále nesmí křesťanské modlitby znít nahlas z obydlí ani kostela a jak jsem psal výše, pokud jakýkoli muslim projeví zájem o dceru (i zasnoubenou) křesťana, ten ji musí okamžitě a bez váhání dát onomu muslimovi a ta musí konvertovat k islámu. Křesťanští chlapci jsou k dispozici při odvodech jako první atd. a krom toho jsou odváděni podle potřeby jako janičáři v ranném dětství i před 5. rokem života. Jestli tohle všechno poládáte za lepší, než svým dětem trpělivě a pravdivě vysvětlit, že ne vše kolem nich je zde správné, tak jste buď troll, anebo to nemáte v hlavě v pořádku. Nutně se mi dere na mysl ono Kristovo rčení …protože kdo by chtěl svůj život zachovat, ztratí ho a kdo by ho pro tebe ztratil, nalezne jej. Musel bych být mrtev nebo zavřen na doživotí abych toto svým dětem uchystal pod rouškou „menšího zla“. Moc jsem se rozčílil. Snad se Pan Ignác nebude zlobit. Prosím o uveřejnění a jsem zvědav na reakci.

   • nino napsal:

    Do istej miery chapem tuto dan. Proste v moslimskom state napr. krestania nemusia bojovat, tak toto nahradia nejakou danou navyse.
    Podobnost vidim v stredovekej Europe, kde slachta neplatila dan, ale mala povinnost bojovat (dan z krvi).
    Otazka je, aby cielom tejto dane bolo iba nahradit vojensku povinnost, a nie likvidovat a ekonomicky znicit mensinu.
    Podobne v katolickom state myslim, ze by nekatolici nemali mat vojensku povinnost, ale zase by nemali zastavat statne urady, kde by mali moc nad veriacimi, ci ich sudit, alebo im rozkazovat. Nejaka dan navyse, v ohlade na vojensku povinnost, ako nahrada, takisto podla mna neni nekrestanska, pokial neni likvidacna, ci privisoka, a naozaj ma za ciel len nahradit vojensku povinnost, ci sluzbu.

   • Berchmans napsal:

    Je mi lito, ze jsem Vas rozcilil, nemel jsem to v umyslu. Nejsem obhajcem islamskych statu, nerekl jsem ani, ze je IS lepsi nez soucasny evropsky system. To by skutecne mohl rici jen silenec. Ale zavrzenihodne je na nem predevsim to, ze nase bratry vrazdi, ne to, ze vybira dane podle nabozenskeho klice.

    Mluvil jsem pouze o problemu nabozenske dane, tedy o financnim postihu. Svuj nazor na legitimitu tohoto opatreni jsem se pokusil zduvodnit vyse.

    Ostatni opatreni ztrpcujici krestanum zivot, ktera nelze dost dobre oznacit za dan, ovsem legitimni nejsou, co se vsak tyce vyznamnosti, je to asi jako mluvit u malomocneho o tom, ze je pihovaty. Nebo jako rici, ze otraveny pokrm ma neprijemnou chut.

    Na ustrky tohoto druhu by melo smysl upozornovat, kdyby IS nezabijel. Jenze oni zabiji, zatimco my mluvime o zvonech a o penezich.

   • Jiří Emmer napsal:

    Džizja bude legitimní teprv v případě, až ji budou muslimové platit v Evropě, USA, Izraeli a všude jinde, kde není státním náboženstvím islám, a to ve stejné výši, jako křesťané u nich. Což se asi nestane, ale kdyby se to stalo, tak by aspoň EU mohla přestat brečet, že nemá peníze…

 5. nino napsal:

  Myslim, ze pri masovej imigracii je zavazny problem hlavne to, ze nafukuje ceny nehnutelnosti, znizuje platy a zvysuje podiel nezamestnanych.
  Co sa tyka druhu pristahovalcov- katolicky stat by sa mal branit i pristahovalcom z radov koncilovych katolikov, lebo ti su takisto schopni rozvratit stat.
  Ale zase, otazka je, ci by, povedzme v sekularnych statoch sa katolici nemali skor stavat do pozicie podporcov otvorenia imigracie- pretoze ako mensina s vysokou porodnostou budu v buducnosti potrebovat niekde umiestnit narastajucu populaciu, a otvorene hranice zapadnych statov toto umoznia, samozrejma, s ich neskorsim ovladnutim.

 6. Markus napsal:

  Vobec nie je ziadná reakcia Bergoglia. Ale ked sa zatopia moslimovia, to vie ist na Lampedusu a kricat: Hanba, hanba, hanba, ze sa zatopili a Europa sa o nich má postarat.
  Je treba si uvedomit, co je islam. Islam je satanovo dielo proti Jezisovi Kristovy!
  Kristus – vítěz nad démony
  „K tomu se ukázal Syn Boží, aby zkazil díla ďáblova“ (2 J 3,8). „… aby smrtí
  zkazil moc toho, jenž měl moc na smrtí, to jest ďábla“ (Žd 2,14).
  Kristus, Syn Boží, začal svou vykupitelskou činnost tím, že na poušti odmrštil
  pokušitele slovy: „Vade Satana! Odstup Satane!“.
  Velkou část Jeho veřejné činnosti představuje boj proti démonům, kdy léčil choroby,
  zapříčiněné démony (L 13, 11 a 16), především však když vymítal démony
  z posedlých.
  Svým exorcismem Kristus ukazoval, že On osvobozuje lid z moci Satana, že On
  je božský vykupitel z moci Satanova: „Jestli však já Duchem Božím vymítám zlé
  duchy, přišlo k vám království Boží“ (Mt 12,28).
  Trvalou Satanovou snahou je překazit šíření a vzrůst království Božího, a všechno
  své úsilí a zlobu směřuje k podpoře stále nových bludů. „Duchy svůdné a ďá-
  belské nauky“ předpovídal svatý Pavel (1 Tm 4,1). A Kristus varuje výslovně:
  „Mějte se na pozoru před nepravými proroky, kteří přicházejí k vám v rouše ovčím,
  v nitru jsou však vlci draví“ (Mt 7,15).
  Satan je přemáhán vírou v božství Kristovo. Proto je vůbec nejnebezpečnějším
  bludem popírání božství Syna Božího, jeho degradace na člověka, na pouhé stvoření.

  Satanova moc byla definitivně zlomena Kristovou smrtí na kříži. Proto je popí-
  rání vykupitelské smrti satanským bludným učením s cílem zničit Kristovo spasitelské
  dílo. Satan stojí za každým bludem, stejně jako stojí za každým projevem
  nepřátelství vůči Kristu. On a jeho démoni jsou Kristem poraženi, ale jejich moc
  není ještě zcela zlomena, a v dějinách lidstva hrají stále významnou roli.
  Byl Mohamed posedlý? Klást si takovou otázku je zcela zákonité. V boji proti
  falešným prorokům, k němuž je každý křesťan zavázán, by nebylo křesťanské nepočítat
  se Satanovou působností – Kristův odpůrce zůstane hrozivým nebezpečím
  až do konce světa.
  Proto se také i dnes Satan drží v blízkosti lidí „jako lev řvoucí“, vždy připraven
  „pohltit“ toho, kdo z falešné tolerantnosti a ochoty ke kompromisům napomáhá
  Kristovu odpůrci. Každá cesta, která nevede ke Kristu, je zlá a špatná. Každá cesta,
  která odvádí od Krista, je bludná cesta.
  Jako křesťané jsme povinni hájit Kristovo božství proti útokům islámského bludu.

  Tolerance vůči tomuto proti křesťanskému bludnému učení, jak to vidíme na po koncilní
  ideologii „dialogu“, jen napomáhá démonickému náboženství, které křesťanství přísahalo zánik. Islámská světová rada rozhodla o naprostém vyhlazení
  křesťanů v islámských oblastech, a denně jsme také svědky děsivého pronásledování
  křesťanů v zemích pod vládou islámu. – 40 –
  Jakýkoli ústupek tomuto bludnému učení je úspěchem pro démony. „Ne spojujte
  se s nevěřícími; neboť jaká součinnost spravedlnosti s nepravostí, aneb které společenství
  světla s tmou? A kterou shodu má Kristus s Belialem, nebo který díl má
  věřící s nevěřícím?“ (2 K 6,14-15).
  Co má Kristus společného s Alláhem?
  „Všechna božstva pohanů jsou démoni“ (Ž 96,5).
  Každý falešný soulad, jakékoli ochabnutí v boji proti islámu je výhrou pro dé-
  mony, kteří chtějí svou zhoubnou činnost rozšířit na celý svět a zbudovat protikřesťanský světový stát pod vládou modly Alláha.
  Jakékoli zřeknutí se hlásání pravé víry svedeným muslimům je zradou Kristova
  příkazu: „Jděte do celého světa a učte všechny národy.“
  A jako vždy, tak i dnes platí slova svatého Pavla: „Hlásej slovo, naléhej včas
  i ne včas, usvědčuj, přimlouvej, kárej, (a to) se vší trpělivostí a moudrostí učitelskou“
  (2 Tm 4,2)
  http://www.vzdelavaci-institut.info/?q=system/files/Veden_demony_Mohamed_ocima_svych_soucasniku-Adelgunde_Mertensackerova.pdf

  A jedeno svedectvo islamského zlocinca:
  Aleppo, 3. marca 2015
  Bojovník „Islamského Štátu“ (IS), ktorý prežil klinickú smrť a bol zachránený mníchmi, v pokáni prijíma kresťanstvo a vstupuje do katolíckeho kláštora na severe Sýrie, – informuje agentúra Linga.
  Ako potvrdzujú svedkovia, 32-ročný muž zázrakom prežil prestrelku medzi bojovníkmi IS a vládnymi vojskami neďaleko východnej hranice Sýrie.
  Ťažko raneného bojovníka nechali v púšti jeho vlastní spolubojovníci, fakticky bez akejkoľvek šance na prežitie. Po niekoľkých hodinách ho objavili bez známok života mnísi z Rádu sv. Dominika, ktorí pokladajúc ho za mŕtveho, chceli jeho telo dôstojne odovzdať zemi. Ako sa ukázalo, mnísi, ktorí jeho telo niesli 26 km do najbližšie obývaného miesta, zachránili jeho život. Po ťažkom zranení a krvácaní srdce bojovníka zastalo, upadol, ako sa zdá, do stavu klinickej smrti, a neskôr sa zázrakom vrátil do života.
  Podľa slov o. Germana Dzruslinna, muž, hneď ako prišiel k vedomiu, začal rozprávať o videniach, ktoré ho priviedli ku kresťanstvu.
  „Myslel som, – hovorí sám bývalý terorista, – že keď zomriem v boji, to mi otvorí dvere Raja. No, keď som sa začal vznášať hore, k svetlu, predo mnou sa zjavili džinovia, ktorí ma odvliekli do pekla – tam som pocítil všetok bôľ, ktorý som spôsobil ľuďom za tie roky. Bol som odsúdený k osobitnému trestu, dozerať a sledovať popravy očami mojich obetí. Tieto obrazy ma budú prenasledovať počas celého môjho zostávajúceho života“.
  Potom muž začul hlas, ktorý mu vysvetlil jeho údel. „Povedali mu, že ako človek utrpel porážku, a preto bude zbavený Raja, ak si vyberie smrť. No, ak si vyberie život, tak dostane ešte jednu šancu zmeniť sa a kajať sa zo svojich hriechov. Vybral si život“, – vysvetľuje o. German.
  Dnes už ako novopokrstený kresťan žije v kláštore svojich záchrancov. Uvedomiac si svoju chybu, rozhodol sa k tejto radikálnej zmene, cítiac, že doteraz bol počas celého svojho života, čo sa týka viery, klamaný. Na údiv lekárov sa jeho zdravotný stav rýchlo zlepšuje. Jeho želaním je, aby jeho príbeh slúžil ako varovanie iným radikálom, ktorí možno, keď započujú, aký osud ich čaká, obrátia sa k pravému Bohu a Stvoriteľovi.

 7. Michal napsal:

  Zajímavý a ne moc povzbudivý článek o možných variantách režimů v blízkovýchodním a severoafrickém regionu:
  http://ceskapozice.lidovky.cz/priciny-arabskeho-jara-aneb-zapad-a-umirneni-islamiste-pps-/tema.aspx?c=A150416_171929_pozice-tema_lube

 8. Václav napsal:

  Hlavním patronem Norska je svatý Olav Haraldson, který má pro Nory srovnatelný význam jako má pro nás svatý Václav. Od dětství byl velikým válečníkem a vikingem a postupem času se čím dál tím víc obracel k Bohu a rozhodujícím způsobem přispěl k pokřtění Norska. Na sklonku života se proti němu poddaní vzbouřili, protože se chtěli vrátit ke starým bohům a král Olav odešel s rodinou do exilu. Zanedlouho nastal v Norku takový teror že ho znažná část poddaných prosila aby se vrátil a postavil se se zbraní v ruce do jejich čela. Což udělal. Když se schylovalo k rozhodující bitvě tak dostal od svých družiníků skvělou radu jak bitvu vyhrát. Nepřátelské vojsko se skládalo převážně ze sedláků. Chtěli aby vyslal pár ozbrojených oddílů zapálit vesnice a statky v okolí. To by pravděpodobně zcela rozložilo morálku nepřátel a vojsko by se rozuteklo domů ještě před bitvou. Král řekl ne, takto bychom utrpěli dvojí škodu. Tak jako tak. K čemu by nám byla zničená země jestli nám Bůh dopřeje vítězství a jestliže padneme tak nechci předstoupit před Boha s rukama umazanýma nevinnou krví. V té bitvě nakonec padnul a Bůh si jako obvykle poradil i tak. Královo tělo od první chvíle po smrti provázely veliké zázraky a Norsko přijalo víru a křest s ochotou a radostí.
  Napadají mne jisté paralely se současnou situací u nás doma v Evropě. Současní muslimové mi obecně připadají spíš jako oběti než původci zla které postihuje celý náš svět. Kromě toho z politického hlediska nezmůžeme jak sami dobře víte prakticky nic. Maximálně to že cokoliv zlého řekneme nebo budeme přát někomu jinému to bude použito proti nám. O čemž se může každý snadno přesvědčit v malém. Když někomu navrhneme ať vyžene muslimy tak mu v tu chvíli přestanou vadit a řekne že požene katolíky kteří jsou mnohem horší. Tak jako když se šátky zakazovali kříže. Počty uprchlíků neovlivníme a nerad bych abychom se jako křesťani proslavili tím že k nim budeme přistupovat s větší nenávistí a krutostí než nepřátelé Boha a víry. Abychom předstupovali před Boha s rukama od krve………Radši se trochu vzmužme. Podívejme se kolik lidí nasazovalo a pořád nasazuje životy na misijním díle kde jim denně hrozí mučednická smrt a my se bojíme hlásat Evangelium jinověrcům kteří přicházejí až k nám a pořád musí více či méně dodržovat ty naše demokratické zákony. Kromě toho nevidím důvod proč bychom měli věřit nejrůznějším lžím a polopravdám, které útočí na naši zbabělost a nedověru. Jestli se chceme dozvědět pravdu o uprchlících a situaci na Blízkém východě tak se občas podívejme například na Radio Vaticana. Často tam mluví i představitelé místních církví, z nichž většina žije v plné jednotě se Svatým stolcem a s námi se všemi. Jejich svědectví je obdivuhodné a ukazuje jak blízko je nám Bůh tehdy když je nám nejhůř. Nová víra a povolání se odjakživa rodily z krve mučedníků.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *