RC Monitor organizuje kampaň za azyl pro křesťanské uprchlíky s malými dětmi

Uprchlíci v Iráku

RC Monitor požaduje, aby Česká republika poskytla azyl křesťanským rodinám s malými dětmi, které prchají před tzv. Islámským státem a nemají naději na návrat domů. Zároveň vyzývá české katolíky, aby (ať už jako jednotlivci, nebo jako celá farní společenství) nabídli premiéru Sobotkovi pomoc s péčí o tyto uprchlíky a s jejich integrací do české společnosti.

Šéfredaktorka Zdeňka Rybová žádá:

Nabídněte premiérovi české vlády svoji pomoc s integrací křesťanské rodiny s malými dětmi do naší společnosti: s osvojením si jazyka, kulturních zvyklostí nebo třeba i pomoc s nalezením zaměstnání – vše dle vašich možností. Zároveň ho poproste, aby česká vláda umožnila přijetí těchto pronásledovaných křesťanských rodin s malými dětmi.

Domluvte se a nabídněte totéž jménem vaší farnosti nebo sboru.

Stránku s celou výzvou i vzorem dopisu s nabídkou pomoci naleznete ZDE. Pokud můžete, připojte se.

K pomoci uprchlíkům a k jejich přijetí do našich domů a domácností vyzval v úvodníku 1. letošního čísla RC Monitoru i Mons. Jan Baxant, biskup litoměřický, který zároveň současnou situaci označil za zkoušku naší víry (více ZDE).

Ignác Pospíšil

PS: Vláda ČR zatím s velkou pompou oznámila, že by mohl přijmout patnáct rodin s malými dětmi (celkem asi 70 lidí). Zda to mají být křesťané či zda náboženství nemá hrát roli, se politici nemohou shodnout.

Související příspěvky na DaH:

Křesťané, proč opuštíte své bratry?

Vánoční výzva: POSTAVME SE TERORU PROTI KŘESŤANŮM!

Otevřený dopis ministru Schwarzenbergovi

7 Responses to RC Monitor organizuje kampaň za azyl pro křesťanské uprchlíky s malými dětmi

 1. Ivka napsal:

  Proč se tak pí Rybová stará?
  AŤ si uprchlíky vezmou bohaté muslimské země, proč jim tam nenapíše.
  My pomůžeme sbírkami,ale k nám ne, máme tady své problémy s nepřizpůsobivými spoluobčany.

  • Ignác Pospíšil napsal:

   Představa, že bohaté muslimské země stojí o křesťanské uprchlíky, je poněkud nelogická…

 2. Lothar napsal:

  S touhle iniciativou nemůžu absolutně souhlasit. Tady nejde vůbec o společnou víru, ale zejména o náš genofond, který vystavujeme nebezpečí. Naše země je naše země a když budeme dobrovolně přijímat Syřany a další etnika, tak se vystavujeme nebezpečí ztráty našeho dědictví a identity. Zdeňka Rybová je v tomhle mimo. Já nechci, aby se naši lidé starali starali o cizí národy, ať už jsou to křesťané nebo ne. To je jejich starost, aby ubránili svoje domovy. Budu je podporovat u nich doma, ale jsem proti nastěhování cizích národů na naše území. Každý, kdo toto podporuje je vlastizrádce. A to je proti čtvrtému přikázání. Jejich povinnost je bránit se jako křesťané. Naše povinnost je bránit svou zem, ať už proti islámu, nebo invazi cizích národů. A je jedno, jakou víru tyto cizí národy vyznávají.

  • Ignác Pospíšil napsal:

   Rád bych Vám připomněl, že rasismus je s křesťanstvím neslučitelný. A příjem omezeného počtu uprchlíků, kteří možná zůstanou, možná se pak vrátí domů, se nedá nazvat „invazí cizích národů“. Takže shrnuto: Váš příspěvek je nekřesťanský a stupidní…

  • Berchmans napsal:

   Podle Vaší logiky by byli Egypťané podle čtvrtého přikázání povinni vyhnat Svatou rodinu prchající před Herodem ve jménu ochrany genofondu a nabídnout jim „pomoc v jejich zemi“, kde se přece měli před útlakem bránit sami.

   Co je víc, víra nebo nějaký genofond?

   Co je víc, život bližních, který je v bezprostředním ohrožení, nebo dědictví a identita?

   Při vší úctě, osobně jsem radši vlastizrádce ve Vašich očích než spoluviník na genocidě svých bratří v očích Kristových.

 3. […] RC Monitor požaduje, aby Česká republika poskytla azyl křesťanským rodinám s malými dětmi, které prchají před tzv. Islámským státem a nemají naději na návrat domů. Zároveň vyzývá české katolíky, aby (ať už jako jednotlivci, nebo jako celá farní společenství) nabídli premiéru Sobotkovi pomoc s péčí o tyto uprchlíky a s jejich integrací do české společnosti. Podrobnosti ZDE. […]

 4. Eva U. napsal:

  Tohle dělali na západě tak dlouho , až zjistili že žijí uprostřed Afriky. I s jejími zvyklostmi. Tudy cesta opravdu nevede. Z těch 70 lidí bude za chvilku salámovou metodou 7000. Samozřejmě , jak ukazují skoro 50ti leté zkušenosti západu, všichni budou chtět žít jen z dávek.
  Já pomáhám , ale v ZAHRANIČÍ !!! Nekazím život jim i druhým!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *