Vyšebrodský klášter zve na pontifikální Mši svatou ku 100. výročí úmrtí sv. Pia X.

Cisterciácké opatství Naší Paní ve Vyšším Brodě zve na pontifikální Mši svatou ku příležitosti 100. výročí úmrtí papeže sv. Pia X., která bude sloužena v sobotu 9. srpna 2014.

V 10:00 začne v klášterním kostele Nanebevzetí Panny Marie pontifikální Mše svatá s asistencí podle misálu z roku 1962, kterou bude celebrovat  Jeho Milost Josef Vollberg, O.C.S.O., opat mariawaldský.

V podání netolických literátů vedených magistrem Churáčkem při Mši zazní Palestrinova polyfonní mše ke cti papeže Marcela (Missa Papae Marceli), která byla poprvé uvedena na závěr Tridentského koncilu.

Odpoledne pak bude následovat přednáška o sv. Piu X., kterou v seminární místnosti kláštera přednese historik PhDr. Radomír Malý. Začátek v 15:00.

Vyšebrodští cisterciáci srdečně zvou na slavnost poutníky, ctitele Matky Boží Vyšebrodské a sv. Pia X.

Sancte Pie X., ora pro nobis!

Ignác Pospíšil

Zvací plakátek:

7 Responses to Vyšebrodský klášter zve na pontifikální Mši svatou ku 100. výročí úmrtí sv. Pia X.

 1. Zdeňka Rybová napsal:

  Nevíte někdo, zda ještě pořád cisterciáci ve Vyšším Brodě aktivně spolupracují s Rotary Clubem? (viz např. http://www.rotary2240.org/cesky-krumlov/cs/o-klubu/schuzky/?id=10772 nebo http://www.rotary2240.org/cesky-krumlov/cs/projekty/?id=projekt-rajske-zahrady-v.brod&uid=64)

  • Ignác Pospíšil napsal:

   Ne, nespolupracují. Pokud jde o tuto spolupráci, došlo k ní nedopatřením.

   • Zdeňka Rybová napsal:

    Tak to je dobře. Ještě předloni tam byla totiž v ambitech výstava plná log Rotary a podle místních, nejmenuji záměrně, jde o to, že „peníze se vždy hodí, i když jsou z problematických zdrojů,“ tak jestli je tak, jak píšete, Bohu díky.

   • Pan Contras napsal:

    Peníze od Rotary smrdí, o tom žádná, jen si nejsem jist, jestli více smrdí od Rotary, nebo od Opus Dei.

   • Lukáš Biskupický napsal:

    Ad Ignác. Spolupráce nedopatřením? To snad při zdravém rozumu není možné…

   • F.K.Ladislav napsal:

    Tohle je závažná informace, velmi závažná. Další zrnko do soukolí.

 2. […] 9. srpen, sobota – připomínáme si sv. Terezii Benediktu od Kříže (1891-1942), řeholnici a mučednici. Zároveň slavíme svatvečer sv. Vavřince Římského. Při příležitosti stého výročí sv. Pia X., papeže, bude ve vyšebrodském klášteře v klášterním kostele Nanebevzetí Panny Marie sloužena pontifikální Mše svatá s velkou asistencí. Celebrantem bude P. Josef Vollberg O.C.S.O., opat z Mariawaldu. Začátek v 10:00. V 15:00 začne přednáška PhDr. Radomíra Maléha o sv. Piu X. Více ZDE. […]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *