Konzervativní strana: Ne revizi tzv. církevních restitucí!

Konzervativní strana s velkými obavami sleduje snahy ČSSD, KSČM a některých dalších politických uskupení o nepřátelskou revizi Zákona č. 428/2012 Sb. o majetkovém vyrovnání státu s církvemi a náboženskými společnostmi. V plné nahotě se ukazuje neokomunistický programový potenciál ČSSD, aktuálně nejsilnější politické strany v České republice, která si v mnohém nezadá s KSČM.

Komunisté a s nimi i sociální demokraté více než dvacet let brání spravedlivé restituci majetku církví. Tak dlouhou dobu zneužívají jakékoliv skryté i otevřené obstrukce, aby mohl být církevní majetek protiprávně bezostyšně zneužíván, devastován a pleněn. Proto i po listopadu 1989 byly mnohé nemovitosti zničeny, mnohé převedeny do soukromých rukou, a ještě i v těchto dnech jsou loupežně vytěžovány lesy, o které církve požádaly. Právě nepochopitelné postoje a skutky levicových fanatiků či jimi ideologicky zpracované netečné společnosti v nedávné historii způsobily na majetku, ukradeném komunisty, tak ohromné škody.

Přijaté finanční vyrovnání považujeme pouze za symbolické gesto státu a velkorysý ústupek církví. Období 30 let, po které má být finanční náhrada za nevydaný majetek vyplácena, je zbytečně dlouhé – a nyní je tohoto faktu zneužito k otevírání debat o „inflační doložce“. Přitom pokud by tato doba byla podstatně kratší, což by bylo žádoucí, jednalo by se nominálně o nižší částku.

Jsme pobouřeni úrovní komentářů vedoucích představitelů ČSSD k této věci, ve kterých populisticky vsadili na nejhorší lidské povahové vlastnosti: závist a nenávist. Projevy Bohuslava Sobotky, Lubomíra Zaorálka a Jana Mládka, plné vědomých lží, obsahují dokonce i otevřené vyhrůžky protiústavními administrativními kroky, za které by se nemusel stydět ani Klement Gottwald. Svědčí to nejen o jejich lidské malosti, ale i o nebezpečnosti těchto lidí pro demokratický vývoj naší země – tito lidé pravděpodobně budou zanedlouho naší zemi vládnout.

Konzervativní strana je přesvědčena, že tzv. pracovní skupina k posouzení církevních restitucí, která bude zřízena na žádost ČSSD, v plné nahotě ukáže lživost a nestoudnost argumentů, kterými ČSSD veřejností manipuluje.

Bohužel i mnohá média, která jsou důležitým tvůrcem názorů a nálad ve společnosti, tuto arogantní eskalaci zla nepranýřují, naopak jí dávají velký prostor a tím toto štvaní proti církvím živí.

Důvodně se obáváme, že v současném Parlamentu sedí drtivá převaha poslanců nepřátelsky naladěných proti církvím, nebo těch, kteří si jejich důležitost pro zdravý vývoj společnosti neuvědomují. Konzervativní strana doufá, že představitelé církví nepřistoupí k revizím uzavřených dohod pro vydávání nemovitého a movitého majetku, který jim byl ukraden totalitním režimem a který jim právem patří.

Konzervativní strana vyzývá KDU-ČSL, aby jako nejdůležitější podmínku své účasti v nastávající vládě jednoznačně stanovila respektování přijatého zákona o majetkovém vyrovnání státu s církvemi a náboženskými společnostmi všemi vládními stranami a okamžité zastavení nechutné kampaně ČSSD v této věci. Součástí této podmínky musí být také dohoda na postupu, který účinně zabrání uplatňování jakýchkoli administrativních obstrukcí při plnění smluv uzavřených mezi církvemi a státem.

Za Konzervativní stranu

Josef Bílek, předseda

27. listopadu 2013

Zdroj: ZDE

2 Responses to Konzervativní strana: Ne revizi tzv. církevních restitucí!

 1. Jiří napsal:

  Fandím v této věci konzervativcům.

  Majetek se měl vrátit hned po listopadu ´89. Blokační paragraf způsobil, že kolem obcí leží pozemky, které se nevyužívají, budovy které chátrají. Nerozumím naprosto (nejen) Sociální demokracii, že chce otvírat problém, který je již vyřešen. Prošlo to přes prezidenta a ústavní soud. Proč se honí politické body na mrtvém tématu?

  Kulhavé srovnání: ekologičtí aktivisté protestují proto startu rakety s družicí: argument – družice, pokud by vybuchla v atmosféře, může znečistit životní prostředí. Pokud je ale už družice na vysoké oběžné dráze, kde může bez problému létat přes 1000 let, nemá smysl protestovat. Je lepší přesunout aktivity třeba na ohrožení tučňáků v Antarktidě :-).

  I lidé jaksi nereligiózní se obávají snahy o narušení právního řádu.

  Proč pak nezpochybnit i jiné restituce?…

  Argument: vrácení majetku církv(ím) a šlechtě je prý totální popření smyslu českého národa, jeho dějin.

  Brrr. Styděl bych se, chodil kanálem….. Takže smysl existence Čechů je něco ukrást, zestátnit a nevrátit v rozporu s právem, aby si někdo nevyskakoval kdo přečnívá a snaží se být nezávislý. Kleptokratický systém…. (?)

 2. Mgr. Jan Hubálek, jáhen napsal:

  Díky za článek i vtipnou reakci Jiřího. +J

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *