Pochybovat zakázáno!

Dr. Radomír Malý

Tak nám média oznámila, že 12 kardinálů, mezi nimi i náš mons. Duka, se ocitlo na listině jisté americké organizace, sdružující údajné oběti sexuálního zneužívání kněžími. Prý jsou viníky, a proto se nesmějí účastnit konkláve. Z čeho je vlastně obviňují? Kdyby se jednalo skutečně o zneužívání, tak bych to plně podpořil. Jenže útok vůči těmto hodnostářům se týká něčeho jiného: prý ve svých výrocích „zlehčovali“ tyto případy, kardinál Duka dokonce měl tu „drzost“ říct, že v případě Irska je to pravdivé asi v 10 procentech případů. Tedy stručně řečeno: Když my, organizace vydávající se za komunitu obětí kněžského zneužívání, někoho označíme za viníka, tak vy, církevní hodnostáři, držte hubu a neodvažujte se vznášet námitky a pochybnosti, jinak se se zlou potážete. Maximálně je vám dovoleno poníženě se kát a plačtivě akceptovat všechny urážky na adresu Církve.

Dnes už alespoň trochu solidní západní média sdělují v podstatě totéž, co kardinál Duka: Jen menšinu obvinění lze prokázat jako pravdivou. V USA si na „zneužívání“ namastila kapsu z církevních peněz už hezká plejáda vyčuraných advokátů a jejich klientů, údajných „obětí“, které až dosud mlčely a ozvaly se teprve nyní, kdy se jim naskýtá skvělá příležitost ztučnit své bankovní konto. Zneužívání se stalo opravdovým honem na čarodějnice, přesněji na „čaroděje“, neboť se jedná o kněze-muže. Jistě, část obvinění je pravdivých a nelze popřít, že proti předkoncilním časům počet zneužívání povážlivě narostl, protože liberální a modernistická pokoncilní ideologie se postarala, aby do seminářů byli přijímáni i mužové s homosexuální a efebofilní orientací. Na tyto prevíty s kněžským svěcením a žel i na to, že někteří biskupové nebyli při vyšetřování kauz náležitě důslední, ovšem doplatila a stále doplácí řada poctivých a někdy i svatých pastýřů, lživě obviněných ze zneužívání jen proto, že někdo je zhulený vidinou rychlého bezpracného zisku z církevních peněz. Za několik let se celá tato hysterie ukáže jako velká manipulace a podvod podobně jako v nacistickém Německu, které jako první stát na světě rozpoutalo kampaň proti „zneužívání dětí a mladistvých kněžími“ a poslalo jich desítky do koncentračních táborů. Po válce se ale při revizích procesů ukázalo, že z 245 případů pouze v 5 byly rozsudky oprávněné, u ostatních se jednalo buď o evidentní lži nebo neprokázaná tvrzení.

Liberální nepřátelská média jsou tedy ve svých proticírkevních tirádách zase o kousek dál: Běda vám, katolíci, když se Církve zastanete a zpochybníte byť i jediný případ zneužívání, který my předkládáme k věření. Jenže kriticky do vlastních řad: Nezavinili jsme si to částečně sami? Jednak tím, že se přijímali gejové do seminářů, jednak ale i tím, že na štvavou kampaň jsme místo požadavku věcných důkazů a vyvracení evidentních výmyslů odpovídali jenom se svěšenou hlavou a pokornou prosbou za odpuštění tam, kde nebylo žádné prokázané viny? Tady ať zpytují svědomí příslušní církevní hodnostáři! Budou-li takto dál pokračovat, dočkáme se snad brzy i toho, že katolíci se stanou terčem obvinění z rituálních vražd jako kdysi Židé nebo z manipulací s lidskou psychikou v případě exorcismu a podobných nesmyslů.

Braňme se, dokud je čas, a odmítněme zhoubnou pokoncilní rétoriku o „dialogu s moderním světem,“ když žádný dialog nepřichází v úvahu, pouze konfrontace Krista s Belialem.

Dr. Radomír Malý

13 Responses to Pochybovat zakázáno!

 1. nino napsal:

  Urcite sa cela vec zneuziva nepriatelmi, a obetami je i mnozstvo nevinnych knazov, ich znicenej povesti a zivotov.
  Na druhej strane je ale pravda, ze tam, kde k zneuzivaniu doslo (a teraz nemyslim pripady, ktore vzdy su i boli, i v inych instituciach, ale masove zneuzivanie, a systematicke ututlavanie), ze stopy vedu k najliberalnejsim diecezam a instituciam Cirkvi, co iste nebude nahoda, a ku koncilovym ,,reformam“ a pokusom na knazstve, a kolegialite, ktora paralyzovala kontrolne mechanizmy.
  Preto som i za to, aby Cirkev sama dokazala toto zhodnotit, aby sa uz podobne veci neopakovali, to zatial ale zrejme neprichadza k uvahe, kvoli tomu, ze by to chcelo presetrit dopady deforiem 2VK, a tiez politiky Pavla VI:,, ci Jana Pavla II., napr. v personalnych otazkach (aj inych) 🙁

  • Teofil napsal:

   to by pan kardinál musel suspendovat i své známé

  • topajík napsal:

   A co si mám myslet o NOM předsedajících, kteří ignorují informaci, že jim mezi děti ve farnosti chodí pedofil? Necucám z klávesnice – to je velice konkrétní případ a zcela aktuální.

 2. Takypijus napsal:

  K tématu článek na stránkách Rádia Vatikán o tomto obskurním americkém sdružení http://www.radiovaticana.cz/clanek.php4?id=17920

  Mimochodem já sám vím minimálně o jednom případu zneužívání v tehdejší Dukově diecézi ze strany kněze. Duka nic nekryl a pan farář si to šel pěkně natvrdo odsedět. (Duka to holt uměl s médii lépe než arcibiskup Graubner, takže se to v novinách vyřešilo dvěma větami a neskončilo to obrovským skandálem.)

 3. Michal Kretschmer napsal:

  Myslím, že nestojí za to se zabývat onou pochybnou protikatolickou organizací SNAP – http://www.snapnetwork.org/ . Ne že by neexistovaly případy hříšného sexuálního chování kněží – nedodržování slibu celibátu, sodomie a pedofilie, která je ve velké počtu případů zároveň sodomií. Je ale mnoho vylhaných případů a biskupové samozřejmě by měli obvinění prošetřit, ale zároveň ctít zásadu presumpce neviny, dokud se neprokáže vina nebo alespoň, že jsou zde vážné důvody k tvrzení, že obviněný se skutečně skutku dopustil. Tedy vyhnout se dvěma krajnostem: ututlávat provinění podřízených kněží a postihnout je hned po obvinění zákazem veřejné kněžské činnosti z obavy před reakcemi medií či státní moci.

  Zajímalo by mně, jak je přesně upraven v církevním právu postup církve, je-li kněz obviněn z pedofilie či jiného hříchu proti šestému přikázání. Je to někde v CIC či jinde? Dále pak mě zajímá, zda existuje naopak nějaká organizace kněží, kteří byli křivě obviněni.

  Ještě poznámka: židovské rituální vraždy se skutečně vyskytly, ale patrně v malém počtu, nepatří k judaismu a nelze z nich obviňovat židovské náboženské obce jako celek. Některé jejich oběti byli církví blahoslaveni jako mučednící.

  • Lukáš Biskupický napsal:

   Židovské rituální vraždy nepatří k judaismu?

   • Michal Kretschmer napsal:

    Nepatří, nejsou součástí učení judaismu a závazné praxe. Možná nějaká židovská sekta si je žádá, ale nepatří k jeho hlavním směrům. Naproti tomu např. lidské oběti přinášené Aztéky patřily k tomu jejich náboženství.

 4. Markus napsal:

  Je to smiesné, ze sa tak vsetci starajú do katol. cirkvi a knazov, ale nech sa radsej venujú pedofílii a sex. zvrhlostiam páchaných moslimskými imámami, mulláhmi, ayatolláhmi….
  To by bolo velmi zaujímavé.

  • Lukáš Biskupický napsal:

   Vy o nich něco víte?

   • topajík napsal:

    Vy ne?

   • Markus napsal:

    Ano, pedofília je v islame legálná, malé 8r. dievcatká vydávajú za 80 r. starých muzov, potom pederastria, teda zneuzívanie 10- 15 r. chlapcov…. Je toho dost, len sa to nesmie písat ani hovorit. Multikultúrní sialenci na islam nedopustia nic, len ho vsemozne podporujú aby sa v Európe rozsiroval a katolíckú cirkev chcú úplne znicit.

  • Na muslimy se prostě nesmí, protože muslimové jsou násilní a nestrpí, aby je někdo obviňoval, ani v případě, že je obvinění oprávněné.

 5. Ivan František napsal:

  Tak se nám to „přátelství se světem“ trošičku vymklo z ruky. V očích světa (navzdory onomu přátelství) Katolická církev ztrácí morální kredit . Stačí si přečíst komentáře pod články o vracení církevního majetku anebo například tady:

  http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/295723-v-nizozemsku-knezi-zneuzivali-chlapce-a-jeptisky-tyraly-zeny.html.

  Věc je ovšem složitější v tom, že různé interpretace těchto jevů pomíjejí příčinnost. Nelze se odvolávat na statistiky různých povolání a četnost výskytu tothoto zavrženíhodného jevu.

  Přítel zednář ze světa metastázoval v církvi a nyní se jen směje jak se církev potácí nad propastí. Žalobci našich bratří stačí už jen ukazovat. Morální apely z úst církve vůči světu vyvolávají frenetický smích a ironii a jsou perlami hozené sviním, které dychtivě čekají na to aby církev roztrhaly.
  Je-li v očích světa nynější církev málo moderní a nejde tzv. s dobou, pak nechci vidět reakci na návrat církve k Tradici.

  K obnově dojde , to je jisté a svatou církev Kristovu ani brány pekel nepřemohou, ale bude to hodně bolet.

  Progresisiti vidí příčiny všude jinde jen ne ve stoce všech herezí a to modernismu a odmítnutí společenské vlády našeho Pána Ježíše Krista.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *