Výzva všemu národu: Volby už skončily

Rád bych vyzval všechny čtenáře a vůbec celý národ český, aby laskavě vzali na vědomí, že volby už skončily a jejich výsledek je jasný. Zvolen byl Miloš Zeman a ten se, pokud jej neklepne při oslavách, stane se 8. března prezidentem České republiky a všech jejích občanů. Nemusí nás to těšit, ale musíme se s tím smířit…

Každopádně je zcela zbytečné chovat se tak, jako by dosud běžela kampaň, a stříkat na zvoleného prezidenta bláto, aniž by si je skutečně vysloužil svými aktuálními činy. Je nesmyslné organizovat petice proti výraznou většinou právě zvolenému prezidentovi, které deklarují nesmysly typu: „Nejste mým prezidentem!“ A ještě zbytečnější je lživě pod ni přidávat podpisy.

A je ještě zbytečnější (a zločinné a nezákonné) posprejovávat cizí ploty hesly proti prezidentovi, a to dokonce i tehdy, pokud mají dotyční „političtí umělci“ IQ dostatečně vysoké alespoň na to, aby správně identifikovali dům a plot kandidáta a neničili tak omylem majetek jeho sousedů.

Zkrátka a dobře, i když Zemana nenávidíte (což je pochopitelné) a Schwarzenberga milujete (což už je pochopitelné mnohem hůře), pokuste se i přes to chovat jako slušní a seriózní lidi, co nemají potřebu vyvolávat nenávistné bouře, a kritizujte prezidenta přiměřeně a tehdy, když vám k tomu dá přiměřený důvod.

A vemte na vědomí, že hranice mezi slušností a neslušností rozhodně neleží mezi Schwarzenebergem a jeho voliči na straně jedné a Zemanem a jeho voliči na straně druhé. I kdybyste si to sebevíc přáli, není tomu tak.

Ignác Pospíšil

14 Responses to Výzva všemu národu: Volby už skončily

 1. cinicius napsal:

  Vyšlo i na autorově blogu, kde lze příspěvek podpořit kliknutím…

  http://ignacpospisil.blog.idnes.cz/c/318970/Vyzva-vsemu-narodu-Volby-uz-skoncily.html

 2. Petr Reo napsal:

  Souhlas.

  Volby mají výsledek.
  A i prezident se kterým nesouhlasím je stále můj prezident a doufám v jisté dekórum.

  ..
  Něco jiného snad, když se v diskusích dohrají rozehrané argumenty jednotlivých stan sporu, aby bylo jasné kdo lhal, kdo mluvil k věci. Ale to lze dělat zcela věcně a se zaměřením na argumenty samé, bez invektiv a vůbec přilišného a nyní již zbytečného zaměřování se na kandidáty. Mám pocit, že byly vyřčeny lži, které se vyplatí rozkrýt. Jak jsem řekl výše, lze se však věnovat argumentům samým, bez potřeby výsměchu a škodolibých útoků.
  Lživé argumenty ani jedné strany by neměly být ponechány ve vzduchoprázdnu – pro argumenty samé – pro nenadvládu lži ve společnosti.

 3. Václav napsal:

  Obávám se že budou volby ještě chvíli přetrvávat, ťali jsme bestii do živého, i když možná považuje za menší zlo pana Zemana a měla by tudíž být spokojená. Těch 5% pro paní Roithovou a 45% pro pana knížete nám hnedtak nezapomene. Kéž by se s pomocí Boží spletla i v panu Zemanovi. Jinak s Vámi souhlasím a dodávám Bože chraň prezidenta. Jen nevím proč bychom ho (nebo kohokoliv jiného) měli nenávidět. Radši své přátele i nepřátele milujme. Tak jako sami sebe.

  • topajík napsal:

   Václave, Václave… koukněte raději na pořádný kompas. Takhle ani pořádně nevíte, kde je Sever. To spíš nám besťa nezapomene, že jsme těch jejich 5 podstrčenců nevolili vůbec. Tak už dost o volbách a jde/žije se dál.

 4. topajík napsal:

  Výborně. Snad to některým konečně dojde a bude mezi lidmi aspoň o trošku líp. Díky, Ignáci.

 5. Lukáš Biskupický napsal:

  Jeden z nejlepších (a jeden z mála) katolických komentářů k volbám od P. Milana Glasera na Rádiu Vatikán:
  http://www.radiovaticana.cz/clanek.php4?id=17754

  • topajík napsal:

   Škoda, že zrušili na RV komentáře, ale snad si to pan autor přečte tady: Díky za tento článek. Deo gratias, Bůh Vám žehnej.

 6. Karol Dučák napsal:

  Rozumný, inteligentný názor rozumného, inteligentného človeka. Vďaka.

  • topajík napsal:

   Budeme doufat, že se jím také budete řídit a že se nám zdejší diskuzní horkokrevnost i neuvážená podpora apostazí, herezí i bludů aspoň trošku uklidní.

 7. Teofil napsal:

  pátek 16.oo proglas dozvuky voleb živě, možno posílat SMS 775 132132

 8. Josef Musil napsal:

  I zde s Váma pane Pospíšile plně souhlasím. A souhlasím i s dalšími názory, že lži obou stran by měli být OBJASNĚNY . jen bych si dovolil připomenout, že ČR ( Česká republika – se skládá z Čech ( království České ), Moravy ( markrabství Moravské ), Slezska ( vévodství (velkovévodství) Slezské) a že na tomto území žijí národy Čechů, Moravanů a Slezanů + samozřejmě národnostní menšiny. A že slovo Česko v původním nedeformovaném výjkladu z roku 1771 znamená synonymum pro Čechy. A to, že se na Moravě s Slezsku mluví česky ? I ve Vídni se mluví německy a asi nikdo neřekne, že Wien je v Německu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *