Kdo je to? (8)

Přichází osmé kolo naší soutěže. Pokud jste na ni narazili až teď, tak se klidně můžete zařadit, pořád máte ještě slušnou šanci se zapojit do boje o oceněná místa. Jelikož v sedmém kole nikdo odpovědi nezaslal, vede i nadále pan Kučera, po něm následují pánové Mach a Hoffmann.

Nebojte se odpovídat jen na jednu otázku, či pouze částečně. Na odpovědi máte čas do soboty 24. 12. 2011 do 12:00, zasílají se na e-mailovou adresu duseahvezdy@centrum.czTři nejúspěšnější účastníci součtu všech deseti kol budou odměněni (kdo ale chce soutěžit o odměnu, musí uvést v mailu adresu, na kterou je možné ji poslat). Redaktoři soutěžit nemohou.

Soutěžní otázky:

Obr. 8a: Identifikujte znak a jeho nositele, určete zvíře v zeleném poli a sdělte nám, na základě čeho se do znaku dostalo.

Obr. 8b: Určete, co obraz znázorňuje a kde se nachází.

Správné odpovědi sedmého kola: 1. obrázek: sv. Nuno Álvares Pereira (podrobnosti viz odkaz), 2. obrázek: Dílo Johna Everetta Millaise ukazuje Ježíše v domě rodičů, neměl by pro vás být problém ukázat na něm Ježíše, Pannu Marii a sv. Josefa.

Ignác Pospíšil

 

One Response to Kdo je to? (8)

  1. […] se klidně můžete zařadit, pořád máte ještě šanci se zapojit do boje o oceněná místa. V osmém kole zaslalo odpovědi šest čtenářů, tři za dva a tři za 1,5 bodu. Vede i nadále pan Kučera (11 […]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *