Kdo je to? (9)

Přichází deváté, předposlední kolo naší soutěže. Pokud jste na ni narazili až teď, tak se klidně můžete zařadit, pořád máte ještě šanci se zapojit do boje o oceněná místa. V osmém kole zaslalo odpovědi šest čtenářů, tři za dva a tři za 1,5 bodu. Vede i nadále pan Kučera (11 bodů), po něm následují pánové Mach (4,5 bodu) a Tonda (3,5 bodu).

Nebojte se odpovídat jen na jednu otázku, či pouze částečně. Na odpovědi máte čas do soboty 10. 3. 2012 do 12:00, zasílají se na e-mailovou adresu duseahvezdy@centrum.czTři nejúspěšnější účastníci součtu všech deseti kol budou odměněni (kdo ale chce soutěžit o odměnu, musí uvést v mailu adresu, na kterou je možné ji poslat).

Soutěžní otázky:

9a) Identifikujte osobu na obrázku a dvěmi třemi větami ji popište. Celkem 1 bod.

A nyní snad trošku složitější otázka. Určete, co je na obrázku, a vysvětlete, k čemu se to používá. Odpověď za 2 body.

Správné odpovědi z minulého (osmého) kola:

8a) Znak města Plzeň (zdroj). Zvíře v zeleném poli je velbloud, kterého obránci města ukořistili v bojích s husity na Janu Čapkovi ze Sán.

8b) Obraz Panny Marie Svatohostýnské s Ježíškem nalezeneme nad hlavním vchodem do baziliky Nanebevzetí Panny Marie, která stojí na vrcholu Svatého Hostýna (zdroj).

Ignác Pospíšil

One Response to Kdo je to? (9)

  1. […] se klidně můžete zařadit, pořád máte ještě šanci se zapojit do boje o oceněná místa. V devátém kole zaslal odpověďjediný čtenář, Vladimír Štěpánek, který získal všechny tři body, když […]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *