Zemřel Václav Durych

S hlubokou lítostí oznamuji, že 23. listopadu 2011 zemřel ve věku 81 let RNDr. Václav Durych, jehož nejeden článek jsme měli tu čest v Duších a hvězdách publikovat. Pozemský svět je tak nyní chudší o jednoho skvělého novináře a strážce díla svého otce. Kéž se v Nebi přimlouvá za své kolegy. Pohřeb proběhne 2. prosince v Kostelci nad Ohří.

Ignác Pospíšil

23 Responses to Zemřel Václav Durych

 1. Hamish napsal:

  Ignáci 🙂
  Jaký „Kéž se v Nebi přimlouvá za své kolegy“ ? Už jsi jak svatý šupito.
  Pan doktor teď potřebuje především naše modlitby a mše svaté.

 2. Václav Durych R. I. P. napsal:

  Připojuji se v modlitbě. Znal jsem jej osobně. Navštěvoval jsem jej, když ještě žil v Praze – Dejvicích. R. I. P.

  Na druhou stranu, nelze vyloučit – (doufám že neruším pietu) – že by Vás, pane Ignáci, za toto „parte“ po „durychovsku“ vyplísnil. Asi by řekl: to se dělá, rovnou mě svatořečit? Abych se přimlouval….a očistec nic?
  To dneska dělají i někteří kněží. Už v kázání na pohřbu vás rovnou pošlou do nebe. A za duši, kdo se pak modlí? Kdo obětuje mše svaté? Nenene. Requiem…s dies irae…pokud možno. Zemřel jsem snad „v pověsti svatosti“?
  Kdo chce dneska pomoci Církvi – a hlavně duším, ať obnoví „očistcová“ modlitební bratrstva…

  Doufám, že jsem Vás parafrázoval dobře, pane doktore…:) Pokud jsem Vám vložil posmrtně do úst něco, co byste neřekl, omlouvám se.

  Jan

 3. Lukáš Biskupický napsal:

  Ignáci, Vy jste Václava Durycha rovnou svatořečil?

 4. cinicius napsal:

  Ale pánové, očistec je jen zastávka na cestě do Nebe. Kdo v něm skončil, má ¨Nebe jisté… 🙂 Takže jsem nenapsal nic nepatřičného.

  A že i my se máme modlit za duše v očistci? To snad všichni katolíci vědí. Není třeba na to upozorňovat u každé zprávy o úmrtí…

  • Hamish napsal:

   Naopak. V dnešní době, kdy se při mešních NOMáckých obřadech berou čtení, která očistcovou realitu zamlčují, je nutné očistec a přímluvné modlitby připomínat víc, než kdy předtím.
   Kdo jiný má na modlitbu za zemřelé upozorňovat, když ne my a katolický časopis?

 5. :) napsal:

  Tak co třeba: „Kéž se alespoň v očistci a pak i v nebi přimlouvá za své kolegy.“ nebo „Kéž se jednou v nebi přimlouvá za své kolegy.“

 6. […] Zemřel Václav Durych. Více ZDE. […]

 7. […] S lítostí v srdci oznamujeme, že ve středu 23. listopadu 2011 zemřel ve věku 81 let RNDr. Václav Durych, syn významného spisovatele především první poloviny minulého století, Jaroslava Durycha. O smutné zprávě informoval katolický zpravodaj Duše a hvězdy.  […]

 8. vonrammstein napsal:

  Dovoluji si poopravit. Ozval se mi na blog Durychův syn Ondřej. Pohřeb se nekoná v Kostelci nad Labem, ale v Kostelci nad Ohří.
  Omlouvám se za vypuštěnou dezinformaci.

 9. vonrammstein napsal:

  Jste kouzelnej, Cinitie 🙂

 10. Martin R. Čejka napsal:

  Nevíte, prosím, někdo bližší podrobnosti o pohřbu dr. Durycha? Jde mi zejména o dobu konání.

  Dík!

 11. Václav napsal:

  Odpočinutí věčné dej mu ó Pane a světlo věčné ať mu svítí. Ať odpočívá ve svatém pokoji, Amen. Ať se nad ním Bůh smiluje a udělá ho podle své vůle našim přímluvcem. Za všechny nováky i tridenťáky a za celý svět.

 12. Semper napsal:

  Kostelec n. Ohří, okres Litoměřice, kostel svatých Petra a Pavla

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *