Kon-tacky

Jak bylo dnes oznámeno, papež František bude na nadcházející synodu o Amazonii cestovat v doprovodu švédské teenagerky a kandidátky svatořečení Grety Thunbergové, a to na voru vyrobeném ze stoprocentně recyklovatelného a obnovitelného balzového dřeva. Cestu sponzoruje Konference OSN o změně klimatu.

Energii na voru budou zajišťovat výhradně solární panely. Poháněn bude dvěma plachtami z látky speciálně utkané z bambusových vláken. Doprovod Svatého otce na této cestě (první svého druhu podniknuté vládnoucím papežem) bude tvořit malá posádka složená z předních činitelů Vatikánu včetně kardinála Coppopalmeria jako hlavního kuchaře a kardinála Maradiagy v roli poskoka pro všechno.

Cesta z Civitavecchia podle odhadu zabere dvacet šest měsíců, během nichž nebude žádná příležitost k rozhovorům pro tisk. Plavba vůbec nezvýší současné emise uhlíku. Datum synody bude upraveno podle doby příjezdu papežského plavidla.

Tato odvážná iniciativa samozřejmě vyvolala kritiku. „Laciné gesto nic nezmění na škodách způsobených uhlíkovou stopou vzniklou cestováním biskupů ze všech koutů světa na konferenci konanou uprostřed deštného pralesa,“ řekl mluvčí organizace Přátelé země. P. Antonio Spadaro na to odpověděl: „Vzhledem k tomu, že na záchranu planety máme pouhých deset let, bylo dramatické prázdné gesto tohoto typu přesně to, co jsme potřebovali.“

Geoffrey Kirk

Překlad Lucie Cekotová

Originál:

https://ignatiushisconclave.org/2019/08/14/kon-tacky/

15 Responses to Kon-tacky

 1. petr kral napsal:

  Toto je ubohost,končím s těmito stránkami, BŮH vám bud milostiv.

  • Lenka napsal:

   Ano,vtipnost a duchaplnost autora Kirka, překladatelky a uveřejňovatele se jinak nazvat nedají. Přání mám stejné.

   • Rostislav Vlček napsal:

    Na obhajobu redaktora: Výběr článků a překladů věrně odpovídá záhlaví časopisu, v němž není zmínka o křesťanství. V souladu s názvem je to web především pro ty z katolíků, jejichž duše prodlévají ve hvězdách a podobné texty považují za humor.

  • Křesťan napsal:

   Pozdrav Pán Bůh!
   Takovýto humor je naprosto nemístní. Legrace je také potřeba, ale ne na takováto závažná témata a takovýmto dehonestujícím způsobem. Redakce tím ujíždí do neserióznosti, cynismu, pomlouvání a parodizování.
   Pokud redakce chce dělat dobrou přínosnou katolicky osvětovou práci a udržet si rozumné čtenáře, bude dělat seriózní zpravodajství, srandu bude dělat z neutrálních témat, a tento článek neprodleně smaže!!
   Bůh žehnej.

 2. Živě napsal:

  Ani já nejsem spokojen. Chybí mně tady video na způsob fascinujícího „Greta Thunbergová připlouvá do NY“ Živě. To celý český národ té noci sledoval stejně, jako před mnoha desetiletími Přistání člověka na Měsíci.

 3. Pan Contras napsal:

  Je tam chyba v nadpisu. Mělo by se to jmenovat: Khon-takty.

 4. Vlama napsal:

  Nanešťastie klimatická viera je synkreticky integrovaná do aktuálneho postmoderného katolicizmu v takom rozsahu, že skutočná viera tu už nemá miesto.

  • Pan Contras napsal:

   Greta prý na Špicberkách slyšela ducha, který jí klimaticky poučil. Asi si zapomněla vzít prášky.

 5. MIVAS napsal:

  Myslím, že i výběr a překlad toho, co se dává k dispozici čtenářům, by měl být více kritický, aby se nestal podobným bulvárním listům. Na hlouposti v této době by jaksi neměl být čas. Je obecně zřejmé a jasné, v jakém stavu je dnešní Vatikán a jeho „král“ pseudopapež Bergoglio i pseudoekoložka, slabomyslné, nedospělé a zneužité dítě Greta Thunberg.

 6. Cyril napsal:

  Někdy člověk situaci, která už je příliš vážná, potřebuje odlehčit vtipem. Je to snad normální lidská reakce. Když někdo třeba sleduje kratičké video setkání papeže a Grety, potřebuje pak něco, aby se vzpamatoval. Pro někoho to bude panák slivovice, pro jiného vtip. Kromě nějaké té modlitby, pochopitelně.

 7. Miloslav Trmač napsal:

  Trapné…

 8. David napsal:

  Já bych nebyl zase tak kritický, myslím že článek poměrně trefně vystihuje současnou „ekovíru“ v hlavě i údech církve. Ostatně, zamyslel se někdo nad tím proč Amazonie hoří?

 9. jh napsal:

  Spíše jsem se zasmál nad prvními komentáři…
  Pokud čtenář netuší, že papež přichází s novou ideologií marxismu-gretenismu,
  sotva pochopí Kirkův humor.

 10. Petr Hahn napsal:

  Tohle je skutečně ujeté a nemělo se to zde objevit!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *