Místopředseda MKD byl přepaden a zbit

Pavel Horáček

Český pro-life politik a místopředseda Mladých křesťanských demokratů Pavel Horáček byl v sobotu večer při návratu z brigády přepaden a brutálně zbit bandou mladíků, kteří mu mimo jiné doporučili, aby „držel hubu s těma politickýma kecama“. Nyní se doma léčí z následků otřesu mozku, který při incidentu utrpěl.

Pavel Horáček (∗ 1994) je členem MKD a KDU-ČSL, v MKD zastává od roku 2012 post místopředsedy. Je velmi aktivní v českém pro-life hnutí – spolupořádá četné akce (např. lokální brněnské pochody) a hájí pro-life postoje v politice i médiích.

Nedávno např. vystoupil v pořadu Máte slovo s M. Jílkovou v diskusi o umělém oplodňování (vizte ZDE), za což se mu dostalo spoustu reakcí, od oceňujících až po vyloženě nepřátelské. Nakolik to s incidentem souvisí, ovšem zatím nelze říci – to bude muset zjistit policie.

Ignác Pospíšil

 

20 Responses to Místopředseda MKD byl přepaden a zbit

 1. Andrea N. napsal:

  v Máte Slovo se postavil proti lobby reprodukčních klinik a takhle to dopadlo…

 2. daša hrubišová napsal:

  Zaplať pánBůh, hlavně brzský návrat do zdraví!

 3. Jakub napsal:

  Zkuste tu informaci rozeslat do různých médií, o takové věci by se nemělo mlčet.

 4. Matouš Vrzala napsal:

  Je vidět, že dělá něco dobře :)

 5. Dr. Radomír Malý napsal:

  Proč je tato zpráva pouze na tomto webu? Proč o tom nereferují i jiná média? Kdyby přepadli homosexuála nebo imigranta, byly by toho plné noviny a v televizním zperavodajství určitě přinejmenším několik minut.

  Díky, pane Horáčku za Vaše postoje a odvahu hlásat je navenek, modlím se za Vaše brzké uzdravení a ať Vás odvaha neopouští.

 6. Rudolf napsal:

  Zprávu přinesly i dnešní Parlamentní listy.

 7. Medard napsal:

  Horáčka nenapadli žádní mladíci, ale příslušníci Antifa. Kdo jiný by věděl kde Horáček bydlí a v organizované skupině si na něho počkal.

 8. Honza Kohoutek napsal:

  Ve skutečnosti se to událo takhle:
  http://blanensky.denik.cz/zlociny-a-soudy/pracovnik-ostrahy-je-pristihl-pri-kradeni-pockali-si-na-nej-pred-obchodem-20160615.html
  Je pravděpodobné, že Pavel Horáček událost (která je samozřejmě šílená a nepřeji mu ji) záměrně zpolitizoval a rozšířil fámu o tom, že byl zbit z politických důvodů.

  • matěj napsal:

   Uf. Tak tím se snad natrvalo zdiskreditoval, za to, co o něm píšou nějaké Parlamentní listy snad ještě nemusí nést zodpovědnost, ale pokud pro vlastní web MKD dopustí formulaci „patrně v souvislosti s jeho vystoupením“ ap., když zjevně hlavním, pokud ne jediným motivem bylo něco úplně jiného, o čemž mlčí, je to teda z ostudy kabát.

   • Ignác Pospíšil napsal:

    Podle toho, co říkal mně, bylo přitom napadení jasně připomenuto i jeho politické vystupování. Nemám důvod mu nevěřit…

    • Honza Kohoutek napsal:

     Je zvláštní, že blanenskému deníku výslovně řekne, aby neuváděli celé jeho jméno (jenom Pavel) a pak klidně nechá MKD a ostatní média, aby o jeho napadení referovali jako o politické kauze s plným uvedením jeho jména i fotky. Přitom je evidentní, že těm násilníkům šlo především o pomstu za chycení při krádeži. Pokud při tom vůbec padla nějaká slova o „politických kecech“. Čemuž přestávám věřit, protože se to stalo v Blansku a P. Horáček bydlí v Letovicích. Čili to nebyl někdo, kdy by ho znal či věděl, kde bydlí (nějaká Antifa nebo podobně, jak tu kdosi píše).

     • Ignác Pospíšil napsal:

      Jak víte, že to nebyl někdo, kdo by ho znal? To je nepodložená spekulace…

      • Honza Kohoutek napsal:

       Máte pravdu. Nelze úplně vyloučit, že ho někdo z nich mohl znát a třeba si ho spojit s vystoupením u Jílkové. Ale z článku je zřejmé, že to nebyl primární motiv a zpolitizování kauzy je účelové.

       • Jaroslav Klecanda napsal:

        A nebo také někdo z útočníků věděl, že dělá do politiky (na úrovni: „kterej to byl, co nás lapnul?“ … „ten, co dělá do politiky“ …) a tak mu to dal „sežrat“ v rámci nakládačky, bez tuchy o jakou politiku se jedná – pro většinu lidí jsou politikové (a nejen oni …) pouhopouzí žvanilové … myslím, že kdyby do něho bušili jako do pro – life politika, že by mu dali vědět víc adresněji, proč dostává nakládačku … :-(

        A o další rozostření se mohla postarat média, zvláště regionální jsou mnohdy „specialisty“. Takže bych s odsudnými soudy brzdil, na ty je ještě příliš brzo.

    • matěj napsal:

     Hm. Ovšem pro ty, kteří ho osobně neznají a nemají tedy nějaký apriorní důvod mu věřit, pokud se chová přinejmenším zdánlivě rozporně, by nebylo špatné, kdyby tedy vysvětlil, jaktože jednomu médiu tutéž situaci vyložil jedním způsobem a jinému médiu způsobem úplně odlišným. Alespoň mě opravdu nenapadá důvod, proč by veřejný pro-life aktivista tento důvod nezmínil i Blanenskému deníku (a tím m.j. zadarmo významně přitáhl pozornost k tomu, za co bojuje, protože ochranka s fyzickým střetem musí tak trochu počítat, od toho tam je, naopak u přeshubného za názor, byť menšinový, by veřejnost zpozorněla výrazně více), ale naopak mluvil o tom, že v Albertu už pracovat nebude. Přitom přece s Albertem to dle jeho ne-deníkové verze nijak nesouviselo, názor patrně nezmění, takže za něj může dostat přes ústa i kdekoli jinde. Dokonce i pokud to byl nějaký mix důvodů, že dostal přes ústa proto, že jim bránil krást, a zároveň ho někdo (po)znal, že je proti potratům, férové by bylo uvést jak Deníku, tak na webu MKD ap. obě tyto možné příčiny, a ne jen tu, co se mi zrovna politicky hodí.

     • Ignác Pospíšil napsal:

      Taky to mohl Blanenskému deníku zmínit a ten to mohl vypustit…

      • matěj napsal:

       Tak určitě, ale proč alespoň nepohlídal web MKD, aby naopak nevypustil podstatnou informaci, že s útočníky měl už ten den několik zcela nepolitických konfliktů? Prostě buď si to Blanenský deník kompletně vymyslel, nebo mu lhal, nebo, patrně z politických důvodů, to pro web MKD (a pak i další weby) popsal záměrně zkresleně, protože neúplně.

      • Jaroslav Klecanda napsal:

       To bych v tamní oblasti viděl jako velmi silně pravděpodobné. U regionálních deníků se to ani nedá nazývat pokusem o manipulaci čtenářů, je to prostě ustálená praxe :-(

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *