Rytíři života 2015: Výsledky

MUDr. Xenie Preiningerová

V anketě Rytíři života 2015 hlasovalo nakonec 17 čtenářů, což je v historii ankety podprůměrný počet. V kategorii osobnosti vznikl pěkně vyrovnaný souboj mezi čtveřicí kandidátů, která ostatním daleko utekla.

Se sedmi hlasy nakonec zvítězili a titul rytíř(ka) života doživotně získali MUDr. Xenie Preiningerová, katolická gynekoložka a expertka HPŽ ČR, která se v uplynulém roce proslavila žalobou proti manuálu na použití potratových tablet (více ZDE), a PhDr. Radomír Malý, známý a uznávaný pro-life publicista.

V těsném závěsu zůstali se šesti hlasy poslankyně TOP 09 MUDr. Jitka Chalánková, spolunavrhovatelka návrhu zákona regulujícího umělé oplodnění, která s hnutím pro-life dlouhodobě úzce spolupracuje, a Mons. Andreas Laun, pomocný biskup Salzburgu, který hnutí pro-life dlouhodobě podporuje a účastní se pravidelně i Národního pochodu pro život v Praze (jeho vystoupení na tom posledním naleznete ZDE). Další výsledky: 5. místo: Lukáš Krutský (3 hlasy), 6.-8. místo: Miroslav Kratochvíl, Pavel Mayer a Květoslav Šipr (2 hlasy), 9.-10. místo: Jiří Korda a Nina Nováková (1 hlas) a 11. místo: Markéta Tomečková.

V kategorii organizací byl naopak vítěz jednoznačný – se sedmi hlasy vyhrálo a cenu rytířstva (již podruhé) získalo Stop genocidě, proslulé pořádáním stejnojmenné výstavy. Další výsledky: 2. místo: CENAP (3 hlasy), 3.-4. místo Milujte se! a Res Claritatis a RC Monitor (2 hlasy). Všem zúčastněným a především vítězům gratuluji a těším se na další ročník.

Ignác Pospíšil

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *