Pouť ke hrobu císařovny Zity

Tradiční pouť do Vídně 11. března

Letošní tradiční pouť do Vídně – první po třech letech vynucené covidové pauzy – se uskuteční 11. března 2023. Program: v 11.00 asistovaná Mše sv. v kapucínském kostele, po ní pobožnost a možnost individuální nebo společné prohlídky kapucínské krypty. Celebrantem bude jako v minulých letech P. Jakub Zentner FSSP, zpěvem Mši sv. doprovodí Husovický okrašlovací spolek pěvecký. V odpoledních hodinách pak navštívíme památný vrch Kahlenberg, z něhož Jan Sobieski řídil v roce 1683 osvobozování Vídně z tureckého obležení.

Stejně jako v minulých letech nabízíme poutníkům společnou dopravu autobusem s nástupními místy v Rosicích, Brně a Mikulově. Odjezd z Rosic v7.30, z Brna v 8.00, z Mikulova v 8.45. Vypravení autobusu již z Rosic závisí na dostatečném zájmu poutníků. Předpokládaná cena dopravy je 400,- Kč za osobu, děti do 15 let 200,- Kč. Odjezd z Kahlenbergu kolem 17.00, předpokládaný návrat do Brna do 20.00. V přihlášce prosím uveďte jména všech přihlašovaných poutníků, telefonický kontakt (u společně cestující skupiny či rodiny stačí jeden), upřednostňované nástupní místo a informaci, zda máte zájem o společnou návštěvu kapucínské krypty, v případě dětí s nárokem na slevu také rok narození. Přihlášky prosím posílejte na e-mailovou adresu cisarovnazita@seznam.cz Přihlášení účastníci pak obdrží e-mailem další informace.

Poutníci se zájmem o společnou dopravu z jižních Čech nechť se hlásí přímo P. Zentnerovi na e-mailovou adresu jwz@seznam.cz

Program je v principu volně přístupný komukoli a případní poutníci cestující po vlastní ose se nemusejí nijak přihlašovat. Výjimkou je společná návštěva kapucínské krypty, na niž je třeba se rovněž výslovně přihlásit e-mailem na adresu cisarovnazita@seznam.cz Přihlášky budu přijímat do počtu třiceti osob, v případě vyššího zájmu dostanou přednost poutníci, kteří kryptu dosud nenavštívili.

Lucie Cekotová

2 Responses to Pouť ke hrobu císařovny Zity

  1. Patrik Matyášek napsal:

    Kolorovaný film (cca 9 min.) ze svatby cís. páru (21.10.1911): https://youtu.be/gmHxKgixu1A

    A hodinový pořad na ČT2 z roku 2002: https://youtu.be/o8SXVVH5zYM

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *