Tradiční liturgie na Zjevení Páně 2017

Zde je průběžně doplňovaný seznam tradičních bohoslužeb sloužených tento rok o Zjevení Páně (tj. 6. ledna 2017) na území ČR a Slovenska. Jako vždy prosím o pomoc s jeho naplněním.

Vytvářím tento seznam z vlastní iniciativy jako službu pro čtenáře, kteří by si přáli oslavit tento svátek tradiční liturgií. Není v mých silách pořídit tento seznam sám, proto neváhejte pomoci a pokud víte o nějaké neuvedené liturgii, všimnete si nějaké chyby či vás napadá nějaká doplňující informace k uvedené bohoslužbě, prosím, upozorněte na ni v diskusi pod článkem, rád to do seznamu doplním.

Seznam bohoslužeb v ČR detailně dělím dle diecézí. Ty však jsou použity jako územně popisný prvek, nikoliv institucionální, takže jsou tam pod nimi uvedeny i bohoslužby organizované a sloužené na jejich území i mimo diecézní a oficiální struktury (tj. např. veřejnosti přístupné bohoslužby řeholních komunit či tradičních institutů).

Česká církevní provincie

Arcidiecéze pražská

Praha-Karlov, kostel Nanebevzetí Panny Marie a sv. Karla Velikého – Mše svatá s žehnáním zlata, kadidla a křídy začne v 17:00. Zdroj informací ZDE.

Diecéze českobudějovická

Vyšší Brodvyšebrodský klášter (O.Cist.) – Slavná chorální Mše svatá se zpěvem lidových koled začne v 10:00 (svěcení tříkrálové vody proběhne již ve čtvrtek 5. 1. v 17:00 v zimní kapli). Více informací ZDE.

Diecéze královéhradecká

Rudoltice u Lanškrouna, kostel sv. Petra a Pavla (FSSP) – Mše svatá začne v 17:30. Přede Mší sv. svěcení vody a žehnání křídy, po Mši sv. eucharistická adorace a následně pohoštění a katecheze na faře. Více ZDE.

Diecéze litoměřická

Litoměřice, kostel sv. Jakuba – zpívaná Mše svatá začne ve 12:00. Více ZDE.

Vejprty, kostel Všech svatých – 12:00-17:00 adorace, poté v 17:00 eucharistické požehnání a Mše svatá s žehnáním zlata, kadidla, myrhy a křídy. Zdroj ZDE.

Diecéze plzeňská

Plzeň, dominikánský kostel Panny Marie Růžencové – 6:00  žehnání zlata, kadidla, myrhy a křídy, 6:15 Mše svatá, poté litanie, zásvětná modlitba k Srdci Páne. Více informací ZDE.

Moravská církevní provincie

Arcidiecéze olomoucká

Syrovín, kostel Obrácení sv. Pavla – Mše svatá začíná v 16:00, před ní žehnání zlata, kadidla, myrhy a křídy. (Den předtím v Žeravicích pak bude od 18:00 vigílie s žehnáním vody.) Zdroj ZDE.

Diecéze brněnská

Horní Újezdkostel sv. Petra a Pavla – 15:30 růženec, 16:00 Mše svatá. Více informací ZDE.

Brno – Černovice, kaple Královny posvátného růžence (FSSPX) –  chorální Mše svatá začne v 18:00Více informací ZDE.

Diecéze ostravsko-opavská

Frýdek, kostel sv. Jošta – Mše svatá začne v 18:00. Více ZDE.

Slovensko

Východoslovenská provincie

 

Západoslovenská provincie

 

Ignác Pospíšil

Přejete-li si dostávat e-mailem upozornění na publikaci takovýchto seznamů na DaH, požádejte o to na adrese cinik@centrum.cz

2 Responses to Tradiční liturgie na Zjevení Páně 2017

  1. […] 6. leden – slavíme Zjevení Páně (Tři krále). Seznam tradičních liturgií v ČR a na Slovensku naleznete ZDE. […]

  2. Ignác Pospíšil napsal:

    + Praha a Frýdek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *