Akce v prosinci 2016

Toto je průběžně aktualizovaný seznam vzdělávacích, tradičně katolických a pro-life akcí, které mají proběhnout v ČR a na Slovensku během prosince 2016. Zahrnuje i výslovná upozornění na svátky I. třídy (mimo prostých dnů v případném oktávu) + svátky zvláště významné u nás či pro nás.

Není v mých silách vytvořit tento seznam sám, proto prosím o pomoc. Pokud máte či později získáte informace o nějaké další akci, o níž si myslíte, že by sem patřila, můžete na ni upozornit zde pod příspěvkem v diskusi nebo mailem (duseahvezdy@centrum.cz), rád seznam doplním.

Dlouhodobější seznam akcí a seznam pravidelně sloužených tradičních liturgií v ČR naleznete na stránce Aktualit na Katopedii. Další bohulibé a užitečné vzdělávací akce naleznete např. na stránkách CENAPuLigy pár páru či Hnutí Pro život ČR.

6. prosinec, Zlín – před porodnicí v areálu Krajské nemocnice Tomáše Bati začne v 16.00 pravidelná modlitba růžence za nenarozené děti a obnovení kultury života v naší zemi.

6. prosinec, Praha 1 – společnost Lipový kříž pořádá přednášku Michala Semína na téma Blíží se svatořečení Martina Luthera?. Začátek v 18:00 v sále 318, 3. patro, Český Svaz Vědeckotechnických Společností, Novotného lávka 5, Praha 1.

8. prosinec – svátek Neposkvrněného Početí Panny Marie. Seznam tradičních bohoslužeb je k dispozici ZDE.

10. prosinec, České Budějovice – další dějství lokálního pro-life pochodu. Podrobnosti na facebookové stránce akce.

11. prosinec, Olomouc – setkání rodičů, kterým zemřelo dítě. Podrobnosti ZDE.

11. prosinec, Praha-Stodůlky – v kapli Nalezení sv. Kříže bude sloužit Mši sv. jeden z kněží odporu, P. Martin Fuchs. Začátek v 17:00.

14. prosinec, Brno – další místní pochod pro život. Začátek v 17:00 na křižovatce ulic Bašty a Masarykova (před lékárnou Dr. Max), podrobnosti na facebookové stránce nebo ZDE.

20. prosinec, Praha-Nové Město – na faře kostela sv. Jindřicha a sv. Kunhuty se sejde filmový klub Společenství sv. Atanáše. Začátek v 18:30. Na programu film Spotligth, nahrávka přednášky R.D. Štěpána Smolena na téma pedofilních skandálů katolických kněží a ukázka z knihy Ztracení.

22. prosinec – v českobudějovické diecézi slaví výročí posvěcení katedrály sv. Mikuláše.

24. prosinec – svatvečer Narození Páně. Seznam tradičních bohoslužeb bude k dispozici.

25. prosinec – Narození Páně. Seznam tradičních bohoslužeb bude k dispozici.

Ignác Pospíšil

Přejete-li si dostávat e-mailem upozornění na publikaci takovýchto seznamů na DaH, požádejte o to na adrese cinik@centrum.cz .

9 Responses to Akce v prosinci 2016

  1. Lucie Cekotová napsal:

    6.12., Zlín – pravidelná modlitba sv. růžence před porodnicí v areálu Krajské nemocnice T. Bati, začátek v 16.00

  2. TK napsal:

    Toho 22.12. bude tradiční mše v katedrále k výročí posvěcení????

  3. […] Další stránky informující o užitečných přednáškách, počinech a akcích: HPŽ ČR, CENAP, Liga pár páru. Přehled nejvýznamnějších akcí na celý listopad naleznete ZDE, na celý prosinec pak ZDE. […]

  4. […] Další stránky informující o užitečných přednáškách, počinech a akcích: HPŽ ČR, CENAP, Liga pár páru. Přehled nejvýznamnějších akcí na celý listopad naleznete ZDE, na celý prosinec pak ZDE. […]

  5. […] Další stránky informující o užitečných přednáškách, počinech a akcích: HPŽ ČR, CENAP, Liga pár páru. Přehled nejvýznamnějších akcí na celý listopad naleznete ZDE, na celý prosinec pak ZDE. […]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *