Tradiční liturgie o Nejsvětějším Srdci Ježíšově 2016

Zde je průběžně doplňovaný seznam tradičních bohoslužeb sloužených tento rok o Nejsvětějším Srdci Ježíšově (tj. v pátek 3. 6. 2016) na území ČR a Slovenska.

Vytvářím ho z vlastní iniciativy jako službu pro čtenáře, kteří by si přáli oslavit tento svátek tradiční liturgií. Není v mých silách pořídit tento seznam sám, proto neváhejte pomoci a pokud víte o nějaké neuvedené liturgii, všimnete si nějaké chyby či vás napadá nějaká doplňující informace k uvedené bohoslužbě, prosím, upozorněte na ni v diskusi pod článkem, rád to do seznamu doplním.

Seznam bohoslužeb v ČR detailně dělím dle diecézí. Ty však jsou použity jako územně popisný prvek, nikoliv institucionální, takže jsou tam pod nimi uvedeny i bohoslužby organizované a sloužené na jejich území i mimo diecézní a oficiální struktury (tj. např. veřejnosti přístupné bohoslužby řeholních komunit či tradičních institutů).

Česká církevní provincie

Arcidiecéze pražská

Praha-Smíchov, kostel Zvěstování Panny Marie (sv. Gabriela) – Mše svatá od 17:00.

Diecéze českobudějovická

Vyšší Brodvyšebrodský klášter (O.Cist.) – Mše svatá v klášterním kostele Nanebevzetí Panny Marie začíná v 10:00, po ní bude následovat výstav Nejsvětější svátosti na oltáři Nejsvětějšího Srdce Páně, který potrvá až do nešpor v 17:30, po kterých přijde na řadu (v 18:00) zasvěcení se Nejsvětějšímu Srdci Páně. Více informací ZDE.

Diecéze královéhradecká

Zálesní Lhota, kostel sv. Jana NepomuckéhoMše sv. ve 20:00. Zdroj ZDE.

Diecéze litoměřická

Nové Zvolání, kostel Nejsvětějšího Srdce Ježíšova – Mše svatá s rodáky v 18:00. Více informací ZDE.

Diecéze plzeňská

Plzeň, dominikánský kostel Panny Marie Růžencové – Mše svatá začíná v 16:00, poté pobožnost a zasvěcení Srdci Páně. Celebruje P. Antonín Damián Nohejl IIIOP, další informace ZDE.

Moravská církevní provincie

Arcidiecéze olomoucká


Diecéze brněnská

Řeznovice u Ivančic, kostel sv. Petra a Pavla – Mše sv. začíná v 18:00. Zdroj ZDE.

Brno – Černovice, kaple Královny posvátného růžence (FSSPX) – chorální Mše sv. začíná v 18:00, po ní následuje slavné procesí. Více informací ZDE.

Diecéze ostravsko-opavská

 

Slovensko

Východoslovenská provincie

 

Západoslovenská provincie

Most pri Bratislave, Kostol Božského srdca Ježišovho4. června bude sloužena Mše sv.  ke cti svátku Nejsvětějšího Srdce Ježíšova, začátek v 18:00. Zdroj ZDE.

Jak jsem již napsal výše, pokud vám v tom seznamu nějaká Mše svatá či jiná tradiční liturgie chybí, nebojte se ozvat.

Ignác Pospíšil

One Response to Tradiční liturgie o Nejsvětějším Srdci Ježíšově 2016

  1. Pavel napsal:

    Arcidiecéze pražská

    Praha-Smíchov – sv. Gabriela mše sv. v 17:00

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *