Akce v červnu 2016

Sv. Petr a Pavel

Toto je průběžně aktualizovaný seznam vzdělávacích, tradičně katolických a pro-life akcí, které mají proběhnout v ČR a na Slovensku během června 2016. Zahrnuje i výslovná upozornění na svátky I. třídy (mimo dnů v oktávu) + svátky zvláště významné u nás či pro nás.

Není v mých silách vytvořit tento seznam sám, proto prosím o pomoc. Pokud máte či později získáte informace o nějaké další akci, o níž si myslíte, že by sem patřila, můžete na ni upozornit zde pod příspěvkem v diskusi nebo mailem (duseahvezdy@centrum.cz), rád seznam doplním.

Dlouhodobější seznam akcí a seznam pravidelně sloužených tradičních liturgií v ČR naleznete na stránce Aktualit na Katopedii. Další bohulibé a užitečné vzdělávací akce naleznete např. na stránkách CENAPuLigy pár páru či Hnutí Pro život ČR. Akce a liturgie FSSPX si prosím najděte na jejich stránkách.

1. červen, Praha – další pražský pro-life pochod Odvahu k životu.

1. červenVyšší Brodvyšebrodský klášter slaví výročí založení a posvěcení klášterního kostela. Mše svatá započne v 10:00.

3. červen – slavíme svátek Nejsvětějšího Srdce Ježíšova. Seznam tradičních liturgií bude k dispozici.

4. červen, Most pri Bratislave – tradiční liturgie v kostole Najsvätejšieho Srdca Ježišovho, začátek v 18:00, více ZDE.

5. červen, Ostrava – proběhne první regionální pochod pro život v Ostravě. Začátek v 15:00 v kostele Neposkvrněného početí Panny Marie v Ostravě-Přívoze, podrobnosti ZDE.

7. červen, Zlín – před porodnicí v areálu Krajské nemocnice Tomáše Bati začne v 16.00 pravidelná modlitba sv. růžence za nenarozené děti a obnovení kultury života v naší zemi.

7. červen, Jihlava – v 15:30 začne u minoritského kostela další regionální pro-life pochod. Podrobnosti ZDE.

7. červen, Olomouc – proběhne přednáška „Krása liturgie“. Začátek v 18:30, podrobnosti ZDE.

11. červen, Vyšší Brod – pravidelná pouť k Panně Marii, Matce Milosti na Maria Rast am Stein.

12. červen, Praha-Stodůlky – v kapli Nalezení sv. Kříže bude sloužit Mši sv. otec Martin Fuchs, jeden z tzv. kněží odporu. Podrobnosti ZDE.

13.16. červen – Slovensko navštíví Robert kardinál Sarah, prefekt Kongregace pro vysluhování svátostí. Návštěva se uskuteční na pozvání vydavatelství LÚČ u příležitosti vydání slovenského překladu jeho knihy Bůh nebo nic (připravuje se i český překlad). Stručný program návštěvy ZDE.

24. červen – slavíme svátek Narození sv. Jana Křtitele. Seznam tradičních liturgií je k dispozici ZDE.

25. červen, Mělník – proběhne další mělnický pochod pro život. Začátek jako obvykle v 10:00 na náměstí Míru, více ZDE.

26. červen, Řeznovice – pouť ke sv. Petru a Pavlu. Mše podle misálu z roku 1962 začne v kostele sv. Petra a Pavla v 9:00, po ní bude následovat pohoštění na faře.

26. červen, Frýdek-Místek – pouť k Panně Marii Frýdecké. Mše podle misálu z roku 1962 začne v bazilice Navštívení Panny Marie v 10:00, celebruje Marcel Tesarčík.

26. červen, Chcebuz – pouť ke sv. Petru a Pavlu. Mše podle misálu z roku 1962 začne v kostele sv. Petra a Pavla ve 14:00, více ZDE.

26. červen, Žlutice – pouť ke sv. Petru a Pavlu. Mše podle misálu z roku 1962 začne v kostele sv. Petra a Pavla v 16:00. Zvou farnost Žlutice a Orel župa Svatováclavská.

28. červen, Ostrava-Zábřeh – přednáška PhDr. Radomíra Malého na téma Bílá a sporná místa církevních dějin začne v Centru pro rodinu (Syllabova 1169/19) v 18:00.

29. červen – slavíme svátek sv. Petra a Pavla. Seznam tradičních liturgií je k dispozici ZDE.

Ignác Pospíšil

6 Responses to Akce v červnu 2016

 1. […] Další stránky informující o užitečných přednáškách, počinech a akcích: HPŽ ČR, CENAP, Liga pár páru. Přehled nejvýznamnějších akcí na celý červen 2016 naleznete ZDE. […]

 2. […] Další stránky informující o užitečných přednáškách, počinech a akcích: HPŽ ČR, CENAP, Liga pár páru. Přehled nejvýznamnějších akcí na celý červen 2016 naleznete ZDE. […]

 3. […] Další stránky informující o užitečných přednáškách, počinech a akcích: HPŽ ČR, CENAP, Liga pár páru. Přehled nejvýznamnějších akcí na celý červen 2016 naleznete ZDE. […]

 4. Ignác Pospíšil napsal:

  Na neděli 26. června doplněno ještě:

  26. červen, Řeznovice – pouť ke sv. Petru a Pavlu. Mše podle misálu z roku 1962 začne v kostele sv. Petra a Pavla v 9:00, po ní bude následovat pohoštění na faře.

  26. červen, Žlutice – pouť ke sv. Petru a Pavlu. Mše podle misálu z roku 1962 začne v kostele sv. Petra a Pavla v 16:00. Zvou farnost Žlutice a Orel župa Svatováclavská.

 5. Ignác Pospíšil napsal:

  Na neděli 26. června doplněno ještě:

  26. červen, Chcebuz – pouť ke sv. Petru a Pavlu. Mše podle misálu z roku 1962 začne v kostele sv. Petra a Pavla ve 14:00, více ZDE.

 6. […] ČR, CENAP, Liga pár páru. Přehled nejvýznamnějších akcí na celý červen 2016 naleznete ZDE, na červenec […]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *