Drsný pád německé demokracie

 „Chraňte své ženy a ne naši demokracii!“ – tak zní vzkaz, který vyvěsili polští volejbaloví fanoušci na zápase Německo-Polsko. Teď už by mohli napsat „své ženy a svoji demokracii“, protože těžce ohroženo je jednoznačně obojí…

Nelze než souhlasit, že Němci by se měli věnovat více ochraně pořádku a demokracie ve vlastní zemi, než údajnému převratu v Polsku. (Odkdy se střídání stran u moci podle výsledků řádných voleb říká převrat, opravdu netuším, ale němečtí a beneluxští politici by to jistě nějak dokázali vysvětlit – stejně jako polští eurohujerští liberálové, kteří prostě neunesli fakt, že byli drtivě poraženi, a teď si chodí ke svým západním eurokámošům fňukat na rameno, jak ti hnusní euroskeptičtí konzervativci zabírají všechny ty lukrativní a vlivné posty, co si dřív obsadili sami. Krásně to ve svém otevřeném dopise rudému Schulzovi vystihl biskup Mering.)

Obavy německých politiků o polskou demokracii vypadají při pohledu na tristní trosky, v něž se změnil v posledních dnech obraz jejich vlastní „demokracie“ a „právního státu“, opravdu mimořádně směšně. Když se na oslavách nového roku ve čtvrtém největším německém městě (přes milion obyvatel) objeví tisícovka imigrantů, co masově napadají, okrádají, sexuálně obtěžují a znásilňují německé ženy (poslední zprávy mluví už o 370 ženách, co jen v Kolíně podaly trestní oznámení, z toho tři pro znásilnění), německá policie to není schopná zvládnout. Zadržené v těchto chvílích maximálně perlustruje a pak pustí (protože i kdyby je chtěla zadržet, nemá je kam dát). Není schopná ani zabránit jejich návratu k řádění.

Vedení policie poté několik dní lže veřejnosti i médiím – nejprve, že se nic nestalo, pak že neví, kdo to byl a zda šlo o migranty (ačkoliv jejich masívní účast je již jistá a policie ji má dostatečně potvrzenu). Média lžou tímtéž stylem a moderátoři zakazují hostům mluvit o účasti migrantů pod pohrůžkou okamžitého vypnutí. Tyto první lži skončí až díky menším, bulvárním či internetovým médiím a sociálním sítím, jejichž redaktoři a uživatelé zatím ještě jsou ochotni a schopni toto embargo narušit, a řadovým policistům, kteří se začnou bezprecedentně bouřit a poskytovat veřejnosti informace a dokumenty, které jejich nadřízení (jistě s vědomím politiků a téměř jistě i na jejich rozkaz) nařídili utajit.

Primátorka Kolína poté doporučí ženám (obětem budoucím i potenciálním), aby neprovokovaly migranty a radši zůstaly doma, někteří politici prostě veřejně pokrčí rameny s tím, že je to sice smutné, ale německá policie prostě už dnes není schopna udržet pořádek ani v centrech velkoměst, někde dokonce ani ve dne. Když ten mediální průšvih už naroste do gigantických rozměrů, je odvolán velitel kolínské policie – oficiálně za lhaní veřejnosti (které mu nepochybně bylo nařízeno) a selhání při řešení situace, reálně jako obětní beránek za své nadřízené a pro neúspěšnost svého lhaní. Útoky se tvrdě odsoudí, promluví se obecně o omezení migrace (nikdo příčetný tomu samozřejmě moc nevěří) a slíbí se zavedení důsledného vyhošťování zločinných migrantů (tomu se taky nedá moc věřit).

Je ale třeba zdůraznit, že němečtí politici a policisté to mají pořád pevně v rukou. Když se pár dní poté shromáždí v centru Kolína oprávněně pobouření obyvatelé, aby dali najevo svůj nesouhlas se sebevražednou imigrační politikou a šíleným a vrcholně nedemokratickým a nemorálním přístupem politiků i vedení policie, jsou policisté připraveni a pustí se do nich vodními děly. Vždyť tohle jsou jen Němci, navíc Němci politicky nekorektní, na těch tolik nezáleží a tak ty už zvládneme, na těch se můžeme vyřádit, i když jich je několikanásobně více…

Co dodat? Německo (či jeho vedení) se oficiálně stává největším nepřítelem Němců, svých vlastních občanů, proti nimž se staví, kterým evidentně nesmírně škodí, na jejichž práva kašle. Policie už není na jejich straně a staví se proti nim, potlačování demonstrací je pro ni důležitější, než boj proti těžkým zločinům. Spolu s politiky i médii jim lže, manipuluje je a zamlčuje jim klíčové informace, takže už nemohou dobře a objektivně volit, i kdyby sebevíc chtěli. Politici si dělají co chtějí, bez ohledu na zájmy a přání voličů. Tohle má být funkční demokracie?

Na závěr už jen dodám: pokud tohle Merkelová a Rekerová a jejich strana ustojí, tak to může znamenat jen dvě věci. Buďto že je německá demokracie mrtvá a neumožňuje už voličům rozumně a smysluplně volit, nebo že se z Němců stali už tak hloupé ovce, že jim je demokracie k ničemu a oni si už jako národ nezaslouží přežít… Nu což, přeji jim hodně štěstí. Každopádně bych jim ale vzkázal toto: země, která není schopna vyřešit řádění tisíce pobudů v centru velkoměsta, která nevládne nad vlastními městy, by se neměla snažit vládnout Evropě.

Ignác Pospíšil

43 Responses to Drsný pád německé demokracie

 1. Ignác Pospíšil napsal:

  Vyšlo i na autorově iDnesáckém blogu, kde je možno příspěvek podpořit kliknutím…

  http://ignacpospisil.blog.idnes.cz/c/490699/drsny-pad-nemecke-demokracie.html

 2. Lukáš Biskupický napsal:

  V souvislosti s tímto článkem Ignáce Pospíšila doufám, by mohla vzniknout diskuze o demokracii vůbec.

  Demokracii, kterou všichni dnes zuby nehty brání, oslavují a předepisují jako recept na zlepšení, Církev až donedávna odmítala. Církev byla a má být viditelnou baštou hierarchie a autority.

  Demokracie je podvod, který ústí do oligarchie novopohanských zbohatlíků

  Moc pěkné studie o katolicismu a demokracii od Branislava Michalky:
  http://katolicka-kultura.sweb.cz/katolicismus_a_demokracie/katolicismus_a_demokracie.html

  http://dielnasj.blogspot.cz/2015/02/novodoba-demokracia-ako-nastroj-na.html

  • Libor Rösner napsal:

   To už říkal Werich – Demokracie je vláda lidu. Ovšem vyvstává otázka – vláda koho čeho, nebo komu čemu?

   • Lukáš Biskupický napsal:

    Nezávisle na zmatku kolem pojmu demokracie i na pověře spočívající v tom, že za „skutečnou“ demokracii je považován pouze jeden z významů slova, existuje ještě jedna velice rozšířená pověra, Spočívá v těžko pochopitelném přesvědčení, že demokracie, nebo dokonce některá z forem demokratického zřízení, které se osvědčilo jako vhodná forma vlády v naší zemi nebo zemičce, musí být nastolena všude ve světě, v Číně, stejně tak v Etiopii či Brazílii. Že je to pověra, vyplývá už z prostého faktu, že ze sto šedesáti v současnosti existujících států má demokratické zřízení sotva 21. Podléhat této pověře je jedním z nejhorších a nejvíc kompromitujících projevů provincialismu (Jozéf Bochenski)

  • MichalD napsal:

   ad „Demokracie je podvod, který ústí do oligarchie novopohanských zbohatlíků“: přesně tak Lukáši, na dokreslení o co jde připojuji link na článek RV Víra v republiku vede do zednářské lóže – říká prezident Holland

   • Lukáš Biskupický napsal:

    Další citát:
    Demokracie je kult šakalů, hlásaný osly (Nicolas Goméz Dávila)

   • Lukáš Biskupický napsal:

    A ještě k zamyšlení:
    „Základy novověké demokracie byly vybudovány na vzpouře proti Církvi a Bohu. Současnost nás přesvědčuje o tom, že tyto základy zůstaly nezměněné a navíc zmohutněly k neuvěření. Častokrát i díky zaslepené pomoci katolíků. I ti nejkonzervativnější katolíci současnosti si totiž zvykli dovolávat se demokracie, aby zajistili možnost důstojné existence Církve v nepřátelském světě a aby Církev mohla svobodně hlásat svoje názory. Neuvědomují si, anebo si nechtějí uvědomit, že se dovolávají ochrany svého nepřítele“…

   • Lukáš Biskupický napsal:

    A ještě nějaké ty nejkřiklavější rozpory:
    V říjnu 2015 si Poláci demokraticky a drtivou většinou zvolili stranu Právo a spravedlnost, ideově čerpající z katolické nauky (strana vznikla r. 2001). Po pádu komunismu v Polsku je to první strana, která získala absolutní většinu v sejmu i Senátu. Jakmile zapnu rádio, nic jiného neslyším než kritiku a starosti o osudy „svobody“ v Polsku.

   • Libor Rösner napsal:

    „Denně pohřbívají úctyhodné starce, kteří až do poslední své hodinky věřili v Demokracii, a přiznávám se, že toto blbství mne uvádí ve zmatek. /L. Bloy/

   • Lukáš Biskupický napsal:

    Ottův slovník naučný (1893): „Aristoteles, nazývaje demokracií onu odrůdu lidovlády (politeia), kdež ti, jimž svěřena nejvyšší moc, hledí jí vykořisťovati ve prospěch svůj osobní.“

 3. Jana Šafránková napsal:

  Islám je vůči ženám nepřátelský, což je zjevné z Koránu, hadíthů, dokumentujících jednání proroka Muhammada, z práva šaría, z dostupné pro i proti muslimské literatury i ze svědectví o současném chování muslimských mužů vůči ženám. Přesto mám dojem, že to nikoho moc nezajímá a i křesťané se v této otázce chovají laxně, ač ženy tvoří nadpoloviční většinu praktikujících věřících. Jakoby důstojnost ženy nebyla důležitá. U některých vrcholových představitelů církve je toto nereflektování problému žen v islámu až překvapivé a musím říci, urážlivé. Ženy nejsou jen pasivní součást církve do počtu.

  • Berchmans napsal:

   Promiňte, prosím, osobní otázku, ale Vy sama jste praktikující katolička, nebo se tímto jen snažíte získat podporu církevních představitelů pro nějaké sekulární myšlenky či projekty?

 4. nino napsal:

  Nemecko je krajina umela, zrodena z hriechov, a pipretia viery. Bolo by fajn, keby sa Nemecko rozdelilo a tak zaniklo. Co sa tyka nemeckych zien (a muzov), ich feminizmua a miesanie pohlavi uz naberalo na obratkach. Bolo by nelogicke, ak by nemecki ateisticki muzi a ich ateisticka spolocnost nejak prehnane branili svoje zeny, ak im uz nevadia smilstva svojich sestier, nemravne spravanie svojich zien, sexualna volnost a to, ze svoje dcery davaju na sexualnh vychovu, kde ich vedu k nemravnemu postoju.

  • Karel napsal:

   Chránění žen v Německu je složitá záležitost, protože to mohou feministky považovat za diskriminaci, když někdo ukáže na ženu a dovolí si v rozporu s gender teorií tvrdit, že je to žena. Dále si v Německu vymysleli už(nebo zatím) asi osm kusů pohlaví, aby ty dvě tradiční upozadili. Takové množství pohlaví se těžko ochrání, i když se z důvodu nedostatku policistů odepře ochrana těm tradičním, jak se už začíná dít.

   • Jana Šafránková napsal:

    Ale my ještě nejsme Německo. Minulý rok jsem psala několika politikům i církevním představitelům o možném nebezpečí islámu pro ženy a mimo jiné jsem uváděla,že zahalení muslimských žen je často interpretováno jako následování četných manželek Muhammada, aby nebyly obtěžovány jinými muži. Španělská filosofka Rodrígez Magda ve své knize „Neexistující Al- Andaluz, Jak intelektuálové znovu vymýšlejí islám“ správně poukazuje na to, že ostatní ženy, ty nezahalené – nevěřící, křesťanky, židovky se mohou automaticky stát při doslovném výkladu Koránu objektem agrese a znásilnění a mohou být sebeslušnější.Koneckonců Korán v súře Ženy mluví až o 4 manželkách a nespočtu otrokyň. Sám Muhammad v jiné súře měl zjevení, že může mít najednou tolik žen, kolik chce. A k té demokracii, ta stojí i na svobodných, zodpovědných a vzdělaných ženách, ne jenom na mužích. Cítím velké obavy, jak o demokracii, tak o ženy. Na dokreslení dodávám, že na mé dopisy pánové Dienstbier a Bělobrádek neodpověděli vůbec, z ostatních s pochopením pouze jeden.

   • nino napsal:

    Pani Šafrankovà, myslim, ze jedna vec mi na Slovensku, co sa tyka imigracie chyba. Zeny so zavojom. Vyzeraju naozaj krasne a dostojne a casto su aj dobre vychovane. Vyzeraju naozaj civilizovane. To mi u nas chyba.Este k p. Belobradkovi- isto s nim, ako s krestanskym demokratom nesuhlasim, ale je pozitivne, ze kedysi i tu v diskusiach reagoval.

   • nino napsal:

    Takisto by som o demokraciu, ako vladu luzy, moralnej, velke obavy nemal

 5. Markus napsal:

  To je dosledok zednárskej demokracie a zednárskej vlády nielen v Berlíne ale v celej EU. Zednárský plán EUROMED z 2010 pocíta s dovozom 56 milionov moslimov do europy do r. 2030. Preto nic nerobia, aby islamskej invázii zabránili, ale ju podporujú. Ak sa nepostvíme zednárským satanistom, znicia nase národy!

  • Jaroslav napsal:

   Kdyby jen 56 miliónů. P. Glaser SJ, ředitel české sekce vatikánského rozhlasu uvádí, že populační divize OSN (UNPD) uvedla již v roce 2000, že „Evropa bude do roku 2025 potřebovat 159 milionů imigrantů“. Poukaz na potřebu a nezaokrouhlená číslovka prozrazují, že je řeč o konkrétních plánech.

 6. Felix Leo napsal:

  Na mnichovském Oktoberfestu pravidelně panují mnohem drsnější podmínky než byl Silvestr před kolínským nádražím, ale to nikomu nevadí – za tu tržbu z moře piva, tisíce pečených volů a půl milionu pečených kuřat to přece stojí, ne?

 7. Pax Jan napsal:

  Nemusíme hledět nutně ke spikleneckým teoriím různého druhu nebo k postojům jím blízkým ať už v dobrém, či ve zlém:).

  http://ekonom.ihned.cz/c1-64828690-nemecko-potrebuje-700-tisic-imigrantu-rocne-nove-technologie-mu-ale-mohou-zadelat-na-problem

  Pax

  Jan

  • Markus napsal:

   Nemecko nepotrebuje ziadných migrantov – moslimov!
   To sú klamstvá zednárských satanistov, aby ospravedlnovali nicenie naroda cez moslimov – otrokov diablových.
   Pred 500 rokmi mala celá europa okolo 51 milionov obyvatelov, celé Imperium Romanum malo cez 80 milionov obyvatelov a nikto neplakal, ze potrebujú migrantov.
   Kolko zavrazdia nenarodených detí v Nemecku? Tie chýbat nebudú?
   Dnes ma celá europa cez 500 milionov obyvatelov, Rusko cez 120 mil. a Rusko je nepomerne vacsie ako europa. Rusko by podla týchto uchylných plánov potrebovalo doviezt 380 milionov migrantov.
   Europa NEPOTREBUJE moslimov! A PUNKTUM! Tá haved vyznávajúca pedofilného vraha Mohameda aj tak robit nebude, oni nie sú vedení pracovat, len brat peniaze a povalovat sa. V europe ich 80% nerobí, len soc. davky berú.
   Nedajme sa zednárským satanistom klamat, ze potrebujeme akýchsi moslimov. Tie peniaze, co vyhadzujú na migrantov, nech dajú rodinám, aby mohli deti vychovávat.
   Zendári nicia rodiny, nicia morálku, vrazdia nenarodené deti, rodinám, vychovávajúcim deti hadzu polená pod nohy ale vrieskajú do ich satanských medií, ze potrebujeme moslimov. Ano, oni ich potrebujú, aby tým nicili narody.

   • Karol Dučák napsal:

    Markus, viem, že to myslíte úprimne, ale znovu idete do toho hŕŕ. Dávate do toho priveľa emócií a menej sa sústreďujete na fakty. Európa má cca 740 miliónov obyvateľov, Rusko ich má niečo vyše 146 miliónov. Sú to bežne dostupné fakty a nie je problém si ich overiť.
    Európa nepotrebuje inváziu moslimov – v tom máte pravdu – ale imigrantov potrebuje ako soľ. Vlastnou vinou. Keďže krajiny Európy prijali kultúru smrti, musia znášať jej tragické dôsledky. Práve Nemecko je vlastnou vinou v zúfalej situácii. Krajina má najnižšiu hrubú mieru pôrodnosti na svete! V prepočte na 1 000 obyvateľov pripadalo v rokoch 2009 až 2013 iba 8,28 pôrodov ročne. Najmenej na svete! Pritom situácia nebola oveľa lepšia ani v predchádzajúcom období. Napríklad v roku 1995 pripadalo na 1000 obyvateľov 9,4 pôrodov. Lenže nádej na zlepšenie situácie je v nedohľadne. Ako už v roku 2009 predpovedal demografický expert, profesor Herwig Birg, vymieranie nemeckého národa sa tak skoro nezastaví, ale bude pokračovať ešte najmenej celé budúce polstoročie. Ale aby ma niekto neobviňoval z podsúvania siahodlhých príspevkov, odkazujem na svoj príspevok, v ktorom sú fakty rozobraté podrobnejšie: http://www.priestornet.com/2015/11/parizsky-sok-moze-byt-napokon-pozehnanim.html.
    Teda Nemci si sami zavinili súčasné problémy, len dúfam, že sa konečne poučia. Každá krajina musí mať nespochybniteľné právo vyberať si v rámci azylového konania imigrantov, ktorí nepredstavujú bezpečnostné riziko. Ak EÚ vnucuje členským krajinám masovú imigráciu moslimov, národy Európy v sebe musia nájsť silu vzoprieť sa zhubnému diktátu bruselského molocha a vrátiť sa k národným politikám namiesto devastujúcej agendy EÚ. Hoci aj za cenu vystúpenia z EÚ! Stojím za premiérom Ficom v jeho požiadavke za každú cenu zabrániť vytvoreniu početnej moslimskej komunity na Slovensku. Na druhej strane jednoznačne podporujem prijímanie kresťanských utečencov z krajín, kde im hrozí kruté mučenie a smrť. Slovensko nedávno prijalo 149 kresťanských utečencov z Iraku. Schvaľujem to a som za to, aby sme prijali hoci aj tisíc kresťanov, ale len tých, ktorým naozaj hrozí teror.

 8. David napsal:

  Nebylo by lepší místo výrazu demokracie užívat výrazu DÉMONKRACIE?

 9. Ignác Pospíšil napsal:

  Jak vidno, zatajování masového řádění muslimských migrantů není jen problém Německa, ve Švédsku už dva roky napadají ženy na hudebních festivalech, což se média a policie snaží před veřejností zatajit:

  http://zpravy.idnes.cz/sexualni-utoky-ve-svedsku-dc6-/zahranicni.aspx?c=A160111_132325_zahranicni_mlb

  • Libor Rösner napsal:

   Jak říká sir Humphrey v Jistě, pane ministře: „My to neututláme, my se jen demokraticky rozhodneme to neuveřejnit.“

   • Karol Dučák napsal:

    Nemci nie sú ovčania. Tá ich súčasná bezradnosť je len dočasná. Obyvatelia Nemecka sa začínajú mobilizovať a brániť sa na vlastnú päsť. (http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Je-to-drsne-V-Nemecku-to-pry-lide-berou-do-vlastnich-rukou-416692)
    Obávam sa toho najhoršieho, že totiž Nemci vezmú spravodlivosť do vlastných rúk a začne lynčovanie. Nie je to najlepšie riešenie, ale keďže totálne zlyhal štátny aparát na čele s Frau Merkel, Nemci ani nemajú inú možnosť brániť sa ako vytvárať občianske milície. Nepochybujem o tom, že si napokon Nemci urobia poriadok najprv so svojimi neschopnými politikmi a potom aj s nespratníkmi z radov imigrantov.

 10. Denis napsal:

  Demokracie je neviditelná vláda moci.

 11. Takypijus napsal:

  Němci mají totálně vymyté mozky denacifikací. Mají se (zatím) dobře a to jim stačí, největší hrůza je jímá, když hrozí, že by jim někdo mohl říct že jsou xenofobní nebo dokonce nácci.

  I po tom všem má prý Merkel 58procentní podporu. Tento údaj je ale samozřejmě „oficiální“ a reálně to může být mnohem méně.

  • Libor Rösner napsal:

   To je právě ono – před 70 lety málem zničili svět rasismem, teď antirasismem. Duch Třetí říše se tam vznáší, jak píšete – cokoli, co je sice naprosto legitimní, ale co by mohlo u někoho vzbudit dojem rasismu či intolerance, od toho dávají ruce pryč a vrhají se do propasti. U nich to je nejmarkantnější, u dalších včetně nás je to pak jen o něco slabší.

 12. Takypijus napsal:

  Ještě drobnost k onomu utajování útoků. Já na tom neshledávám nic divného. Není žádným tajemstvím, že nejvyšší metou pro demokratického politika je klid. Proto je jako nejdůležitější demokratická činnost
  považováno uklidňování a bránění „panice“.

  I kdyby bouchl Temelín a Dukovany dohromady, politici budou v televizi tvrdit, že se nic neděje a všechno je pod kontrolou. Že situace je „nadmíru výtečná“. Pamatujete?

  • Pax Jan napsal:

   Ovšem síla svobodné společnosti je právě v tom, že šídlo se v pytli utajit nedá. Nakonec se ty informace na veřejnost dostanou. Jinak tomu bylo např. v Sovětském svazu. Že bylo zničeno město zemětřesením, se lidé dozvěděli až když odtamtud nepřijel sportovní klub. Zbytek byl „Rádio Jerevan…“(?) 🙂

   Alexandr Solženicyn jako pozitivní v „západním světě“ viděl třeba právě sílu veřejného mínění.

   Pax

   Jan

 13. MichalD napsal:

  S nečekanou otevřeností se k problému imigrace vyjádřil kardinál Schönborn, když v rozhovoru pro slovenský Týždeň, kde tvrdě kritizoval slovenské biskupy za jejich postoj k imigrační krizi, řekl: „… potrebujeme milióny imigrantov jednoducho preto, aby sme mohli pokračovať v našom spôsobe života. Bez imigrantov je to nemožné“. To je zcela jasná řeč – Evropa pro svůj hedonismus vymírá (<1.5 dítěte/ženu), každé čtvrté počaté dítě v mateřském lůně zavraždíme – tedy těm, kdo chtějí v tomto způsobu života pokračovat, nic jiného už opravdu nezbývá …

  • Karol Dučák napsal:

   MichalD, hovoríte – či skôr píšete – mi z duše a ja s Vami jednoznačne súhlasím. Takže sme sa my dvaja zase v niečom zhodli. Vďaka Bohu za to.

  • Radomír-1 napsal:

   Slová pána kardinála Christopha Schönborna z rozhovoru pre Týždeň:

   „Angela Merkel je dnes naozaj najväčšou kresťanskou političkou Európy. Jej motivácie sú totiž autenticky kresťanské.“

   Pán kardinál by si mohol položiť aj otázku, či jeho predchodcovia v období dejín po skončení morových rán, alebo v období po skončení vojen, by súhlasili s plánom zvyšovať populáciu spôsobom prevažne moslimskej imigrácie. Pán kardinál chváli Angelu Merkelovú ako vzor kresťanskej političky. To, že nejaké percento z masy prevažne moslimských imigrantov konvertuje na kresťanstvo ešte neznamená, že po realizácii plánu otvorených dverí Angely Merkelovej sa nekonvertujúca väčšina nerozhodne radikálne zmeniť to, čo pán kardinál nazýva ako náš spôsob života. Plány na obsadenie Európy migrantmi sú súčasťou globálnych plánov satanistických síl v rámci protikresťanskej EÚ. Ak pán kardinál nechce vnímať preukázanú štruktúru imigračnej masy tvorenej prevažne mladými mužmi, môžem si len želať, že absencia obáv pána kardinála vyplýva z nevedomosti, a nie z vedomej spolupráce so silami NWO. Dojemné príbehy o IT špecialistoch na úteku pred vojnou už prestávajú zaberať nie preto, že sú vymyslené, ale preto, že sú zriedkavé. Aj napriek zjavnej protiruskej a proamerickej profilácii slovenského plátku Týždeň ma tieto slová pána kardinála sklamali o to viac, že členské štáty NATO, spolupracujúce na vzniku a zachovaní ISIS, t. j. USA a Turecko, potrebujú slabú Európu, a najmä slabé Nemecko v područí USA, ktorému veľmi prekáža akákoľvek spolupráca Nemecka s Ruskom. Preto tak prekážajú politici, ktorí presadzujú nezávislosť a suverenitu, a sú označovaní ako nekresťanskí a sebeckí extrémisti. V takomto mediálne zdeformovanom obraze vyzerajú aj spolupracovníci sveta na čele s antikristom ako milosrdní samaritáni. A tak bude raz vyzerať aj sám antikrist. Ako sa vraví, vrana vrane oči nevykole.

  • Adanedhel napsal:

   A naše vlastní lidi kteří by děti chtěli ale nemají na to jim zajistit důstojné zaopatření byste nepodpořil ? Jděte k čertu s touhle pro muslimskou propagandou. Se vám divím, že tyhle eurounijní klamy berete za bernou minci.

   • MichalD napsal:

    ad Adanedhel: nevím, na co reagujete, ale pokud na můj komentář výše, tak bych jen chtěl upřesnit, že se s názory kardinála Schönborna neztotožňuji. Možná jsem komentář neformuloval zcela jasně, ale měl jsem za to, že moje názory jsou už zde natolik profláknuté, že nehrozí jeho špatné pochopení.

  • Pax Jan napsal:

   Já se domnívám, že Jeho eminence mluví snad v jiné rovině…. Co vlastně „Visegradská čtyřka“ asi chce.:))) (?)

   Aby zde nevznikly např. „no-go zony“. Aby zde nebyli občané, které ani po třech generacích nelze „integrovat“ (což např. o Ukrajincích či Vietnamcích říci, že lze). Proč bychom měli činit stejnou chybu, jako Německo či Francie? Chybami se člověk – (národ:)- učí. Jen pošetilec chyby opakuje…
   J
   inak jsem samozřejmě za to, že skutečně potřební by u nás azyl nalézt měli!

   Jan

 14. Pax Jan - Jiří Fuchs o... napsal:

  http://jirifuchs.blog.idnes.cz/c/475090/nakraply-hlas-ceskych-vedcu.html
  —-
  Já toto téma vkládám, protože mi Jiří Fuchs není neznámým autorem:)…((ani člověkem:). Je to sice poněkud „off topic“, přičemž listem našich vědců neopovrhuji a rozlišuji mezi islámem (z jejich vyznavačů si lze mnohých vážit) a islamismem (v první věří cca jedna miliarda obyvatel naši Země.:)…

  Jen je to trocha do pranice:)

  Pax

  Jan

  • Jana Šafránková napsal:

   Já s panem Fuchsem souhlasím, že petice vědců vejde do dějin. Já osobně jsem na ni reagovala a upozornila jsem v září 2015 dopisem jednoho z autorů petice, že sice nejsem vědec, ale určitě jsem žena a ze sledování situace kolem migrace mi vychází: a) většinu migrantů tvoří osamělí mladí muži z islámských zemí, b) muž z islámské země je dle dostupných informací vychováván nutně v myšlence, že žena mu není rovna a nezahalená žena je pro něho možná sexuální kořist, navíc islám povoluje bití žen – takže nárůst domácího násilí je také závažný problém (dosvědčuje Korán, hadíthy, chování proroka Muhammada,dostupná literatura, svědectví lidí, kteří znají islámské země),c)žena je od přírody fyzicky slabší než muž d) ženy tvoří alespoň 50 % české populace. Tudíž od vědce, který se často honosí krajním pochopením pro rovnost pohlaví (až nesmyslný gender), očekávám, že zoči voči přílivu imigrantů zohlední, že muž a žena jsou si sice rovni, ale ve své jinakosti, kterou vědec už z podstaty širokého informačního záběru určitě vnímá, tudíž citlivě vnímá i rozdíl mezi strachem a obavami muže a ženy před neřízenou muslimskou migrací. Dostalo se mi jen velmi vágní a rozhodně ne vědecké odpovědi.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *