Terorismu v Evropě ještě přibude…

Zprávy o nadmíru úspěšných teroristických útocích v Paříži jsou už samy o sobě dost děsivé, ale mám pro čtenáře ještě horší zprávu: podobných útoků, jako byly ty v Paříži či na letadlo s ruskými cestujícími, bude teď mnohem víc…

Skutečnost je prostá – Islámský stát (a nejen on, taky an-Nusrá a další islamistické skupiny) konečně začal (i díky Rusku) dostávat pořádně „na prdel“. A to má dva vcelku snadno předvídatelné důsledky:

 1. Snahu Islámského státu a jeho příznivců napadnout státy zodpovědné za jeho úpadek. Nejen kvůli pomstě, ale též za účelem ochlazení nadšení nepřítele pro blízkovýchodní angažmá a podrytí pozic těch, kteří to angažmá vyvolali a podporují.
 2. Snahu bojovníků a příznivců IS zavčas zmizet a uchytit se jinde. A Evropa je ideálním cílem jak pro tisíce až desetitisíce původem evropských bojovníků IS, tak i pro ty neevropské. Vlna migrantů je pro ně ideálním úkrytem a jen skutečný blázen si může myslet, že se z nich v Evropě náhle stanou „hodní hoši“, co by mouše neublížili. Nebo že je snadno pochytáme – ta hrstička migrantů-teroristů, co se zatím podařilo zadržet, představuje nepochybně jen velmi malý zlomek skutečného počtu těch, co už dorazili.

Evropské země s větší muslimskou komunitou a s velkým přílivem uprchlíků čeká v příštích měsících a letech velký rozvoj islamistického podzemí a desítky krvavých teroristických útoků – to je jediný logický výsledek současné situace. Čím dříve si to politici uvědomí a přijmou potřebná opatření k ochraně hranic a prověřování a prosívání migrantů, tím lépe. Upřímně řečeno – už před půl rokem bylo pozdě.

Někdo by možná mohl říci, že by bylo nejlepší zapomenout, že IS existuje, a přestat se angažovat, aby nebyl tak motivován k evropskému řádění. Krátkodobě možná ano, ale z dlouhodobého hlediska by to byla sebevražda. Tudy cesta nevede.

Nutno je ale přiznat si jednu věc – Evropa je ztracena, pokud si její vedení a elity konečně nepřipustí jeden základní fakt, bez jehož akceptování nikdy nemohou dojít ke skutečnému řešení. A ten fakt zní, že islám prostě je násilné a zlé náboženství. Většina nejhorších zločinů Islámského státu naprosto odpovídá chování a příkazům Mohameda, zakladatele a proroka islámu, vzoru pro každého muslima. Tzv. umírnění muslimové nejsou rozhodně žádnými pravými muslimy, jak se nám snaží s pomocí multikulturních bláznů namluvit, ale muslimy, co se buďto přetvařují, nebo svou víru prostě neberou zas až tak vážně.

Ignác Pospíšil

43 Responses to Terorismu v Evropě ještě přibude…

 1. Ignác Pospíšil napsal:

  Vyšlo i na stránkách autorova iDnesáckého blogu, kde lze článek podpořit kliknutím…

  http://ignacpospisil.blog.idnes.cz/c/483914/terorismu-v-evrope-jeste-pribude.html

 2. Lukáš Biskupický napsal:

  Za povšimnutí stojí, že v Paříži šlo o koncert deathmetalové skupiny Eagles of Death Metal (ve zprávách se to neobjevuje). Skupina šíří nihilistické texty, zaměřené na smrt, brutalitu, satanismus atp. To jen jako doplňující informaci, která ve zpravodajství chybí. Možná je to náhoda, ale možná ne.

  • Autor napsal:

   Nesmysl, skupina se pouze tak jmenuje, s death metalem nemá nic společného.

   • Lukáš Biskupický napsal:

    Aha, tak to mne zmátl ten název. Jeden z nich je členem sekty Universal Life Church (ULC), ale to tu asi nehraje roli. Zajímalo by mne, proč teroristé vybrali zrovna tento koncert…

   • MichalD napsal:

    Myslím že není důležité, do jakého přesně hudebního žánru je skupina zařazována, podstatné je, jaký duch je za ní – viz zde

   • Lukáš Biskupický napsal:

    Díky MichaleD za odkaz. Jak je vidět, právě zpívali píseň „Polibek ďábla“.

   • VlaM napsal:

    A ještě jako by se chtěli vysmát typickým evropským pověrám, vybrali si pátek třináctého (už třetí v tomto roce).

  • Petr napsal:

   hrají nejaký pojebaný rockenroll
   https://www.youtube.com/watch?v=e3lySErX2oM

  • Jaroslav Klecanda napsal:

   Náhoda to samozřejmě není, útok směřoval proti klasickým aktivitám většinové francouzské (potažmo evropské) společnosti, typickým pro páteční večer: posezení v kavárně, procházka po bulváru, fotbal (sport) a nějaká ta „kultůra“, ještě, že si vybrali koncert kultury smrti, tam je přece jenom krapet odolnější obyvatelstvo, na koncertu vážné hudby by půlka návštěvníků umřela na infarkt nebo mrtvici a druhá půlka by se zbláznila … ale to není žádná útěcha ani omluva, jen sociologický fakt …
   Islamisté chtějí, abychom se jich jako civilisté, občané, voliči začali bát, a oni mohli z pozice síly jednat s našimi politickými prostituty 🙁 . Jak asi takové jednání může vypadat, když:
   EP: Můžeme se nějak dohodnout?
   IS: Bude to a a tak, jinak několik od nás půjde do ráje s davem od Vás!!
   EP: eeeeeeee?!
   IS: Bude to tak!
   EP: eeeee … ano!

 3. Tomáš napsal:

  Přesně tak!

 4. Petr napsal:

  Na severu Čech je lázeňské město přezdívané Malá Paříž. Arabové tu ovládli celé čtvrti, viz Šanov, skupují domy a ostatní nemovitosti, např. starosta Modlan jim prodal ornou půdu na stavbu 200 domů (staví klidně bez povolení), obec má přitom pouze 80 domů. Soužití s nimi je velice nepříjemné, každý rok jich přijíždí víc a víc.
  Můžeme zavírat hranice, můžeme navýšit vojsko, ale pokud jim budeme prodávat naši půdu a domy, upřednostňovat arabskou klientelu před našimi občany a budeme tolerovat jejich netoleranci a neslušnost, můžeme bohužel očekávat skutečně malou Paříž.

 5. Jaroslav Klecanda napsal:

  Islám má dvojí fázi raného vývoje:

  1. mekkánaskou – Mohamed za 10 let získal cca 150 následovníků, byl minoritním kroužkem a musel být pěkně hodný, jinak by se houpal … proto jsou mnohé jeho texty, kteří tzv. umírnění citují, takové mírné a přátelské, téměř by se dalo říci vstřícné (sura 2, 9, 566, 1029 a jiné)

  2. meddínskou – Mohamed vše vsadil na jednu kartu, odešel do exilu a začal svými názory a činy nikoho nešetřit … a tady v této fázi se najdou opravdové „perly“ … každý rok získával cca 40 tisíc nových stoupenců – strefil se do období krize Byzantské a perské říše, obě na okraji svých říší byly slabé a jen vybíraly daně, takže sejmutím vládních činitelů a nulovou daní (zpočátku)se k němu stoupenci jen hrnuli … Raně středověký populismus a la Mohamed …

  Když je někde islamistů pomálu, tak jsou holt v té mekkánské fázi, hodní, zdvořilí, úslužní, pohodička sama…

  Jak jich ale početně nabude, nastane meddínská fáze, buď s námi nebo proti nám, buď my nebo ty … 8 miliónů muslimů přiznávaných soudruhem Hollandem ve Francii je už holt ta meddínská fáze 🙂

  • Mandeville napsal:

   To znamená, že křesťanství se vlastně úplně stejným způsobem strefilo do krize Římské říše, ne? 😉 A taky psychologicky těží z doby, kdy bylo křesťanů málo a byli pronásledováni.

   • Jaroslav Klecanda napsal:

    Ne tak úplně, protože na počátku prošlo křesťanství fází staletí systematických pronásledování. A pak se katolická církev musela vzpamatovat z kocoviny opírat se o světské panovníky a v jejich záštitě mít své jisté. Těmito dějinnými zkušenostmi islám prozatím neprošel. A troufnu si nadhodit, že kdyby tím projít měl, už by tu nebyl. (Všude tam, kde se islám dostal pod tlak jiného vyznání, které bylo podporováno státní mocí, velmi rychle buď úplně zanikl nebo se transponoval do podoby, pro klasického islamistu nepřijatelné).

    • Ignác Pospíšil napsal:

     Zapomněl jste na tu nejčastější možnost – že tu státní moc zničil…

     A na opření se o dobrého panovníka není nic špatného…

   • Jaroslav Klecanda napsal:

    Mám na mysli situace, kdy islám zůstal minoritní a svoji identitu vůči hlavnímu proudu neudržel … typické jsou oblasti ve vlivu carského Ruska a na okraji bývalého polského království (17. století).

 6. Magda napsal:

  Tip na vánoční dárek:
  Kniha „Marek z Aviana, patron a štít Evropy „ (Popis: 1× kniha, brožovaná, 96 stran) Kniha o muslimských nájezdech na Moravu je text, který by měl číst každý Moravan. Je třeba znát minulost, abychom mohli lépe chápat přítomnost a lépe předvídat budoucnost

  Činy Marka z Aviana nám všem připomínají, že někdy nestačí pouze výzvy k odsouzení toho či onoho, modlitby, slovní diplomacie a pokojné občanské protesty, ale že někdy je třeba jednat a sáhnout ke zbraním. Tohle je třeba jasně říkat našim politikům, kteří rozhodují o našem osudu.

 7. Eppur Simuove napsal:

  Evropa je zracena tak jako tak. Evropské hodnoty, myšlení i jednání jsou pošetilé a Pán Bůh má pochopení pro vše, kromě pošetilosti. Modlář se může obrátit, hříšník kát a napravit, ale kdo se dobrovolně spustil rozumnosti, s tím dobrý Bůh nemůže dělat nic jiného, než ho nechat vyhladit.

 8. Karel napsal:

  Všechno se děje s Božím dopuštěním, a to tak, abychom toto dopuštění pokorně pochopili, zamyslili se a změnili se. Jen jeden příklad: Muslimové imigranti stále více znásilňují evropské ženy a říkají, že pokud žena není zahalená (přeloženo do evropštiny: slušně oblečená), tak je to ….. a otevřeně si o to říká. Tak se pojďme podívat večer na ulici, ba i do některých kostelů, které si říkají křesťanské, jak se v tzv. křesťanských zemích praktikuje 6. přikázání !! Když ještě křesťané byli křesťany, tak jejich pohled na tento konkrétní fenomén byl shodný s pohledem muslimským, vyjma toho, že by to muže opravňovalo ženu znásilnit. No a teď se mohou feministky třeba zbláznit.

  • Eppur Simuove napsal:

   Přestava nahatých feministek, vtrhnuvších v pátek při modlitbě do mešity a zpívajících oplzlou písničku o Muhammadu, resp. zejména následné dění, mne naplňuje pocitem – přiznávám, poněkud zvráceného – uspokojení.

 9. David napsal:

  Tak tu máme nové atentáty
  Mají téhož Pachatele.
  A souvisí to zase se Sýrií.
  Rusy Pachatel pozabíjel proto, aby nechali jeho tamní stát na pokoji.
  Neposlechli.
  Proto v Paříži Pachatel vraždil, aby získal právo také bojovat v Sýrii.
  Jakoby proti svému státu, ve skutečnosti na jeho podporu.
  Pachatelův stát v Sýrii se totiž hroutí a je třeba mu pomoci.
  Navíc Pachatel potřeboval ovlivnit vídeňská jednání, atentáty provedl těsně před nimi.
  Francouzská letadlová loď, jakoby náhodou, k Sýrii vyplula ještě před atentáty.
  Dovolí Rusové Pachatelovi vejít do Sýrie svrhnout Asada?
  (Pozn.: Americké letecké společnosti ani v nejmenším neomezili lety do Paříže, jsou zcela klidné.)
  Srov. třeštění se svíčkami po atentátech v Paříži a výsměšné karikatury po sundání letadla ruského:
  u západních skřetů má Rus hodnotu menší než cikán.

  Více zde: http://verumetbonum.webnode.cz/

 10. R. Klíma napsal:

  Myslím, že Evropská unie by měla po těchto událostech opravdu rázně a účinně zakročit.

  V Bruselu by například mohli vydat nějaký opravdu ostrý protest, který by velmi nekompromisně odsoudil pařížské útoky.

  • Eppur Simuove napsal:

   A hlavně zpřísnit sankce proti Rusku. Embargo na dovoz energetických surovin z Ruska by to chtělo. To by těm islámským parchantům vytřelo zrak!

   • Stana napsal:

    Prosím vás, co do toho pletete Rusko? To jediné se dokáže islámu postavit. Pokud to je z vaší strany ironie, budiž, ale je trochu hloupá. Dneska už normální lidi vědí, že říše zla je USA a EU je natolik slabá, že bez Ruska je její další existence nemožná. Doufám, že se ten socialistický a bezbožecký moloch rozpadne dřív, než bude pozdě. Než nás zaplaví islamisti.

   • Eppur Simuove napsal:

    Stana: Jde samozřejmě o ironizaci neschopnosti EU jakkoliv racionálně a účinně jednat. R.Klíma předpokládá ostrý protest a já dodávám zpřísnění sankcí proti Rusku formou zákazu dovozu ropy a plynu, který by byl pro část EU sebevražedný.

 11. Na videu jsem teď viděl zajímavou přednášku amerického profesora Warnera o islámu, dějinách a současnosti. I když mi věšina toho byla známá, tak přesto jsem se obohatil o některé nové zajímavé informace. Například tu, že Hadith (výklad koránu a právní předpisy) nabádá, aby předtím, než muslimové zahájí proti nějakému vládci útočnou válku, nejprve tam vyslali své lidi, kteří se tam usadí a vytvoří tak pátou kolonu. Analogii s dnešní invazí muslimů (to není migrace, to je invaze, nazývejme věci pravými jmény) snad může nepochopit opravdu jen totální ignorant.
  Při dnešních večerních zprávách už oznámili, že jeden z těch atentátníků měl – teď jsem zapomněl, jestli syrský nebo egyptský – pas a byl zaregistrován v Řecku při příjezdu na jeden ostrov mezi invazisty. Jsem zvědav, jestli ti dobráci, kteří neustále tvrdí, že ti invazisté (prý migranti) jsou uprchlíci před Islámským státem a jeho odpůrci, teď změní svůj názor.
  Ohledně těch „migrantů“ už od začátku musela trknout jedna věc: Jak to, že ti rádoby uprchlíci zaplatili pašerákům 1200 euro za osobu za převoz gumovým člunem přes moře a podstoupili tak strastiplnou cestu, když mohli podstatně levněji (300-500 euro) a bez strádání sednout v Bejrútu nebo v Ankaře na letadlo Lufthansy, odletět do Franfurtu a tam zcela legálně požádat o azyl? To přece postrádá jakoukoliv logiku? Když měli peníze na ty pašeráky, tak museli přece mít na podstatně levnější normální dopravu letadlem. Odpovídat nebudu, kdo si umí dát věci aspoň trochu do souvislostí, jistě si odpoví sám. Potvrzuje to jen, že celá tzv. migrace je řízená, není to nic přirozeného, je to mj. i hra na soucit, ono totiž působí při žádosti o azyl lépe, když tito lidé se dostanou do cílové země strastiplnou cestou než když přieltí pohodlně letadlem nebo přijedou stejně pohodlně vlakem InterCity.

  • Stana napsal:

   Pane doktore, je to spíš řečnická otázka, proč podnikají cestu po člunech a tak draho. Do letadel by je nepustili, protože jsou po zuby vyzbrojeni a mají falešné doklady, stejně jako ten darebák se syrským pasem, který po něm jako náhodou zůstal, když odletěl k aláhovi. To byl vzkaz, proč a za co ty atentáty. Existuji fotky migrantů – doma válečníci vyzbrojeni kalašnikovy, v Evropě chudáci migranti, co jsem jdou uklízet a vařit halal kebab. Jediné řešení je islám mimo zákon a všichni invazisti domů a Turecko izolovat dokud bude provozovat islámský zákon šaria.

   • Jan Neužil napsal:

    Na to je dávno pozdě Evropa je ztracena a ačkoliv do Božích plánů nevidím, myslím že to tak musí být. Stačilo pár sodomitů a Sodoma a Gomora lehla popelem. A co se děje v Evropě dnes? Potraty, gender, homofašismus, satanismus, naprostá bezbožnost. Z EU a OSN se postupně stala satanistická organizace vedená z velké části svobodnými zednáři.
    Kdo chce vlastně takovou Evropu? Já ne a trest musel dříve či později přijít. Již delší dobu žijeme v totalitě aniž by to většina občanů EU zaregistrovala a bude hůř…
    Přesto by nebylo správné jenom lamentovat jak je vše ztraceno. Modlitba sv. růžence každý den může vykonat zázrak. Prosím vás všechny abyste se modlili sv. růženec každý den. Ostatně konečné vítězství patří Hospodinu a vše je v jeho rukou.

  • Anička Kateřina napsal:

   Migrace je řízená zednáři v EU, to není žádné tajemství.

  • Jaroslav napsal:

   Pane doktore,jak hodnotíte názor vyznamenaného biskupa Radkovského, který v KT č. 47 mj. tvrdí, že může pomoci „svatá aliance“ mezi církvemi a mešitami. V dalším textu: „Je totiž třeba vytvářet vztahy. Jak? Ještě pozornějším a vstřícnějším přijímáním migrantů přicházejících do Evropy; svatým společenstvím mezi kostely a mešitami (a kde je možné i synagogami). Teroristé až na malé vyjímky se totiž neformují v mešitách, nýbrž v místech bojů a na internetu, zatímco mešity jsou místy, kde se toto násilí může proměňovat k dobru“.
   Biskupu Radkovskému v tomto čísle nastavuje zrcadlo v Úhlu pohledu novinář Pavel Šafr: „Představu, že v Evropě mají bydlet všichni lidé dobré vůle, je třeba se vší rozhodností odmítnout. Protože tak strašná konina z myšlenkové dílny hippies je roztomilá v malé sluníčkářské komunitě, ale její velkoplošná aplikace ohrožuje bezpečnost a právní pořádek v Evropě. Je to novodobý komunismus.“ Jiří Prinz se dále zamýšlí: „K odpovědnému, a tedy i relevantnímu jednání patří realismus a právě toho se sluníčkářům nedostává. Proto také spíše než mravní obry připomínají svými postoji morální manekýny libující si v předvádění vlastní ušlechtilosti.“ Jak výstižné!
   Díky výše uvedenému se mně „rozsvítilo“, proč jsem k p. biskupovi od prvopočátku neměl důvěru. Bylo to pocitové, nedokázal jsem to pojmenovat. Nyní už vím, že za tím bylo jeho morální manekýnství libující si v předvádění vlastní ušlechtilosti.

 12. Mandeville napsal:

  Pane Pospíšile, islám je prostě zlé náboženství? Byl jste někdy na blízkém východě? Většina lidí tam žije úplně běžný život. Proč zase odsuzujete šmahem všechny? Myslíte si, že se to nějak liší od toho, kdyby někdo odsoudil celé křesťanství čistě na základě křížových výprav (nebo těchto stránek)? Znám muslimské studenty, kteří jsou teroristickými útoky stejně zděšeni a pohoršeni. Náboženstvím si jakákoli mocenská skupina může obhájit kdeco. Skutečně si myslíte, že řešením je uzavření se za hranice, násilná odpověď nebo přimknutí se k Rusku? K Rusku, které se pozvolna mění k diktaturu? Kromě toho, i v Rusku je spousta muslimů a Putin to ví, takže podlézá i jim, např nedávno otevřel jednu z největších mešit. Nejde o žádné principy, jde jen o moc.

  • Ignác Pospíšil napsal:

   Neodsuzuji všechny, odsuzuji náboženství a to nikoliv dle dílčích projevů jeho věrných, ale dle jeho zakladatele a „proroka“, dle toho co výslovně učí jeho „svaté“ texty…

   • Mandeville napsal:

    I u křesťanství by se ovšem daly najít problematické pasáže v původních textech. O tom to není.

    • Ignác Pospíšil napsal:

     To se mýlíte. Některé pasáže Starého zákona se mohou zdát problematické, ale vždy fungují jen jako historická informace o konkrétní události. V Koránu se ale jedná o příkazy a zásady platné pro všechny věky.

  • Karel napsal:

   Jestli ti mírumilovní, zděšení a pohoršení studenti nejsou náhodou tou 5. kolonou o které výše psal Dr. R. Malý. Můžete se za ně opravdu zaručit? Ano, Bohu žel, byla otevřena v Rusku také mešita, ale od pádu SSSR bylo v Rusku otevřeno jako protiváha více než 1000 kostelů. Na tzv. demokratickém západě se kostely zavírají, začínají se používat k světským (někdy i k urážlivým) účelům a farnosti nejprve duchovně a pak i finančně bankrotují. A pseudokřesťanům je to jedno. Tento trend v ruské „pomalu se stávající diktatuře“ není zřejmý. Dnes, když už spousta modelů vládnutí totálně selhala, se možná rýsuje něco lepšího, co někdo nazývá diktaturou ale na druhé straně to má obrovskou podporu vlastních občanů.

   • Mandeville napsal:

    No protože v Rusku málokdo vnímá nějakou individualitu osobnosti a přimyká se vždy ke svému carovi. Tenhle trend nezmizel. A v Rusku je křesťanství stejně propojené se státní mocí, jako je islám propojený se státem v muslimských zemích. Chyba není ve víře, chyba je v její politizaci a v její moci nad lidmi. Skutečně tohle obdivujete? Osobně jsem radši za Evropu s její vlažnější vírou, protože to pořád znamená, že si lidé mohou vybrat a to pro mě bude vždy tou větší hodnotou. Víru přece nemůžete někomu přikázat. Ano, pak by bylo věřících možná více, ale kolik z nich by bylo upřímných? Děsí mě, že se někdo chce dobrovolně takovému zřízení podobat. Znovu říkám: Když někdo otvírá mešity a kostely jen proto, aby si tím nahnal voliče do náručí, není to upřímné ani dobré. A k vaší otázce ohledně muslimských studentů: zaručit se nemůžete nikdy za nikoho. Plně se nemůžete zaručit přece ani za sebe.

 13. MichalD napsal:

  ad „Evropa je ztracena, pokud si její vedení a elity konečně nepřipustí …“: Obávám se, že současné „elity“ si už nic připustit schopny nejsou, neboť dílem jsou zcela paralyzovány svým vlastním morálním úpadkem, dílem vězí, ať vědomě či nevědomě, v zednářské agendě až po uši.

 14. opičí mozeček napsal:

  Prosím o korekci pravopisné chyby v první větě. Rve to bulvy z důlků.
  Díky!

 15. P. Jan Špaček napsal:

  Mons. prof. Petr Piťha pronesl dne 13. listopadu 2015 na svátek sv. Anežky Přemyslovny v pražské katedrále sv. Víta, Václava a Vojtěcha promluvu, kterou vpravdě můžeme nazvat „prorockou“.

  Pár hodin před teroristickými útoky machometánských psů z tzv. „Islámského státu“ v Paříži kázal Mons. Piťha: Nepřítel je tu. Armáda a muži čekají na povel. Alláh činí z člověka otroka. Islám je náboženství smrti. Odpočátku jde o džihád, boj na život a na smrt.

  Přináším Vám text promluvy Mons. Piťhy v plném znění na svých www stránkách:

  http://www.farnosti-na-lipne.cz/clanky/duchovni-slovo/vpravde-prorocka-promluva-mons.-prof.-petra-pithy-v-katedrale-sv.-vita-na-svatek-sv.-anezky-premyslovny.html

  (Pasáže o islámu jsou v textu promluvy zvýrazněny)

  • Teofil napsal:

   a že ten pan profesor neudělal nic s tím komunistickým dějepisem když seděl v tunelářské vládě Václava Klause jako ministr školství, cha,cha, jaký prorok, to o čem on mluví dnes, mluvil v r. 89 arcibiskup Levfebvre, kterého exkomunikoval svatý NOVUS ORDO http://rexcz.blogspot.cz/2015/11/rasista-nebo-prorok-2015_73.html http://rexcz.blogspot.cz/2015/11/arcibiskup-lefebvre-ke-svemu-soudnimu.html

   • MichalD napsal:

    V tomto kontextu není podstatné, co Pater zanedbal před dvaceti lety. Při vší úctě k němu a k jeho kuráži proložit svá veřejná vystoupení na dnešní dobu nebývale „politicky nekorektními“ prohlášeními ale musím říct, že mi tam také něco nehraje.

    Celá část projevu „A co církev?“ je nerozeznatelná od projevu politika, omlouvajícího svoji partaj. Copak je ale Církev sv. jen prostou lidskou organizací? Nemyslím si, že za současnou duchovní (s)poušť mohou jen restituční obstrukce a „padesát let umlčování“. Jak to, že v minulosti Církev z období pronásledování vycházela posílena, a teď se proběhlým pronásledováním snažíme omluvit její selhání? Podle mého názoru v současnosti hledíme na výsledky destrukce nikoliv jen v rovině lidské a politické, ale zejména v rovině duchovní. Vytvořili jsme si novou liturgii, novou teologii, novou morálku – tak máme nové výsledky, to přece není nic překvapivého …

   • Lukáš Biskupický napsal:

    Ad MichalD. Opět: genau – přesně! Totéž si myslím. Díky za Tvé komentáře!

 16. Karel napsal:

  Každého děsí něco jiného. Mě např. děsí, že převážnou část ovčanů neděsí např. výroky typu: balkánská řeznice: Sibiř je pro Rusko moc velká. Měla by se spravedlivě rozdělit.. její výrok o zavražděných dětech zbraněmi USA je z kategorie nejhoršího nacistického slovníku mimo hranice lidskosti, ženou snad v historii nevysloveným. Obama: Musíme mít nejsilnější armádu na světě a občas musíme srazit země, které nedělají to, co potřebujeme. Biden: USA nedopustí, aby některá země měla své sféry vlivu ve světě… Mě děsí, nejen tyto výroky, ale především jejich plíživá a tichá realizace a také to, je nám stále předkládáno, že se to slučuje s demokracií. Děsí mě, když „diplomat“ cizí země si v hostitelské zemi drze zaplatí poskoky, kteří rozdávali hluchému a slepému stádu červené papíry, kterými toto stádo mává nad hlavou aby především vyjádřilo názory tohoto protektora-diplomata a země, která ho vyslala a tyto záběry televize do zblbnutí rok opakuje, že by si mohla z toho vytvořit logo. A když nějaké papíry zbudou, tak je recykluje na spodní prádlo. Červené papíry a červené prádlo ale také ochotně pramení z čiré nenávisti, že se prezidentem nestal favorit menšiny, což po pražsku nelze překousnout. Ani mě tak neděsí ty červené papíry v rukách, jako to, že tato červeň se vtírá do hlav a vymývá mozky. Pak stačí, když je v Rusku navržen, prezidentem Putinem podepsán a ruským lidem s povděkem přijat zákon o zabránění šíření zvrácené homoideologie, čímž jsou nabourány plány jistých sil, sledujících nejprve celosvětové rozvrácení morálky a následné ovládnutí civilizace, která se bude lépe zotročovat, a hned je Rusko onálepkováno názvem diktatura. Děsí mě, jak to kompletně bylo přijato a jak se název demokracie zprofanoval, dokonce i tzv. křesťanská tv Noe se toho ochotně lokajsky ujala. Aby to dosáhlo zdání pravdy, tak se to tisíckrát opakuje. Dosáhnout toho, aby si lidstvo pletlo bílou s černou, zlo s dobrem a demokracii s diktaturou je cílem těchto satanských manipulací. Jak vidět, tak se to daří. Jen z úspěšného zakořenění těchto manipulací může vzejít tvrzení o rovnosti ruské vlády a ruského křesťanství s podobným svazkem v muslimském provedení. Z tohoto úspěšného zakořenění pochází také tvrzení, že kostely jsou v Rusku stavěny pro získání voličů. Děsí mě, když kostel zbouraný Stalinem v SSSR a nově postavený ruským lidem se stane místem, kde po vzoru Stalina dojde v současné době k jeho ještě horšímu zhanobení odpadem lidské společnosti. Protože při tom hanobení zaznělo něco proti prezidentu Putinovi, tak se to ihned hodilo do krámu katolíkovi Schwarzenbergovi a ochotně veškeré televizní kanalizaci. Jen ateista prezident Zeman se o nich vyjádřil pravdivě. Vytýkat mu, že se při tom vyjádřil neslušně, je pokrytectví. Bohužel český slovník s tím nepočítá, je chudý a neobsahuje přiléhavější a vhodnější označení. Atd..atd..atd.. Na závěr pro ty, kteří chtějí slyšet: Čas se naplňuje, voda stoupá, začněte hledat most dříve, než ho povodeň zničí a pak s hrůzou zjistíte, že stojíte na špatném břehu…. K tomu ale napomůže jen silná víra, velebení vlažné už bylo dost. I když zde vyjadřuji své protinázory na některé výše uvedené, dovolil jsem si své přesvědčení neadresně rozšířit i o pasáže, kterými s žádným z výše uvedených diskuzních příspěvků nepolemizuji.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *