Rozhlédnutí 2014/11/02

Sv. Karel Boromejský

Vítám vás u dalšího rozhlédnutí, je 21. neděle po Svatém Duchu.

Nejvýznamnější svátky a památky tohoto týdne: památka Všech věrných zemřelých alias Dušičky (3) a sv. Karel Boromejský (4).

Příští týden zahájí svátek posvěcení arcibaziliky Nejsvětějšího Spasitele.

Z akcí připomínám Mši svatou ve Vídni a pražskou přednášku pana Semína (4), pražský pochod Odvahu k životu (5) a sobotní orelskou pouť (8).

Modleme se tento týden především za naše kněze, biskupy i Svatého otce. Aby setrvávali v Pravdě a tuto statečně a bez obav nacházeli, přijímali, hlásali a hájili, vhod či nevhod.

Zpravodajství

Řadu odkazů a zpráv naleznete na facebookových stránkách Duše a hvězdy a Akce Život a ve facebookové skupině Křesťané a křesťanská témata ve společnosti a politice.

Svatý stolec a světová církev

Dnes vstoupily v platnost nové konstituce Legionářů Kristových. Kongregace pro instituty zasvěceného života je schválila 16. října. Více ZDE.

 

Domácí

Sdružení bývalých politických vězňů nesouhlasí s plánovaným vyzvednutím ostatků římskokatolického kněze Josefa Toufara ze společného hrobu na pražském hřbitově v Ďáblicích, pokud se zároveň neprovede kompletní exhumace všech obětí pohřbených v hromadných hrobech. Více ZDE.

 

Zahraničí

Nechvalně proslulý soudcovský aktivismus už i na Slovensku: slovenský Ústavný súd škrtnul jednu z otázek Referenda o rodině. Podrobnosti slovensky ZDE či ZDE.

 

Kalendárium + akčník

Podrobnější informace ke kalendáriu pro daný den lze získat kliknutím na jednotlivá data. Podrobnější a dlouhodobější přehled o akcích a očekávaných událostech lze nalézt v Aktualitách na Katopedii, četné odkazy na články o aktuálně připomínaných svatých naleznete na facebookové stránce Svatí, blahoslavení, mučedníci.

Aktualizovaný seznam důležitých akcí na listopad naleznete ZDE.

Další stránky informující o užitečných přednáškách, počinech a akcích: HPŽ ČR, CENAP.

2. listopad, neděle – je 21. neděle po Svatém Duchu. Večer držíme Vzpomínku na nenarozené.

3. listopad, pondělí – slavíme památku Všech věrných zemřelých alias Dušičky. Seznam tradičních bohoslužeb ZDE. Před 430 lety zemřel sv. Karel Boromejský (1538-1584), kardinál a arcibiskup milánský.

4. listopad, úterý – připomínáme si sv. Karla Boromejského (1538-1584), kardinála a arcibiskupa milánského. Ve vídeňském Karlskirche křižovníků s červenou hvězdou bude od 18:00 celebrovat slavnou pontifikální Mši svatou kardinál Burke. Více informací ZDE. Společnost pro kulturní identitu Lipový kříž zve na přednášku Michala Semína Synoda o rodině – Co jí předcházelo a k čemu dospěla. Začátek v 18:00 v sále 318, 3. patro, Český Svaz Vědeckotechnických Společností, Novotného lávka 5, Praha 1.

5. listopad, středa – v ceské provincii je den svatých ostatků přechovávaných v chrámech našich diecézí. Před 600 lety (1414) započal kostnický koncil, který vyřešil problém papežského schismatu a odsoudil řadu herezí, včetně učení Jana Wyclifa a Jana Husa. Před 65 lety komunisté v Pankrácké věznici dokonali šestinásobnou justiční vraždu nepohodlných nestraníků. Zavražděni byli Vratislav Polesný, Vratislav Janda, Josef Charvát, Emanuel Čančík, Květoslav Prokeš a Jaroslav Borkovec. Proběhne pražská verze pro-life pochodu Odvahu k životu.

6. listopad, čtvrtek

7. listopad, pátek

8. listopad, sobota – sobotní památka Panny Marie + připomínka čtyř svatých korunovaných mučedníků. Před 475 lety (1539) založil sv. Jan z Boha svůj první špitál. Na poutní Mši sv. v kostele sv. Martina v Horní Vidimi na Kokořínsku zvou Katolická farní kolatura Štětí nad Labem a Orelská župa Svatováclavská. Začátek v 11:00, celebruje P. Anselm Pavel Kříž O.Praem.

9. listopad, neděle – připomínáme si posvěcení arcibaziliky Nejsvětějšího Spasitele.

Zajímavé odkazy

Řadu odkazů naleznete na facebookových stránkách Duše a hvězdy a Akce Život a ve facebookové skupině Křesťané a křesťanská témata ve společnosti a politice. Samotné uvedení odkazu v seznamu neznamená, že autor tohoto přehledu souhlasí s jeho obsahem či vyzněním, ale jen a pouze že se vyplatí si ho přečíst. I třeba jako odstrašující příklad.

Stálice českého a slovenského tradičně katolického internetu (tj. stránky, které se vyplatí průběžně sledovat, protože jsou kvalitní a pravidelně nabízejí něco nového): Krása liturgieInstitut sv. JosefaLumen de LumineREX!, Dielňa sv. Josefa a Kompas tradice. Další tradičně katolické stránky naleznete ZDE.

Česky

Důkaz Boha jako první Příčiny je nevyvratitelný

Katoličtí biskupové Sýrie mezinárodnímu společenství: Chcete-li mír, neposílejte sem zbraně

Mezinárodní asociace exorcistů: Přibývá případů posedlosti

Nejméně 6 důvodů proti manželství s nevěřícím (nepokřtěným)

Případ faráře Toufara připomíná všechny oběti totality

Římský biskup ke starokatolíkům: Dosvědčujme společně evangelium ve zmatené Evropě (k tomuto článek Dr. Malého ZDE)

Stanovisko Asociace center pro rodinu (ACER) ke sněmovnímu tisku č. 320/0 novely zákona č. 115/2006 Sb., o registrovaném partnerství

Španělsko má nového blahoslaveného – mučedníka z roku 1936

Závěrečná zpráva biskupské synody o rodině v češtině

Žena na internetu koupila potratovou pilulku, po užití málem vykrvácela

 

Slovensky

České rodiny pomáhajú tehotným ženám núteným k potratu

Šokujúce: 60 percent väzňov vo Francúzsku sú moslimovia

 

Polsky

Aktywista homoseksualny: nawrócił mnie kard. Burke

Wyślij kartkę do Lindy Gibbons, osadzonej w więzieniu za obronę życia

 

Anglicky

Lasting worldwide damage from the Family Synod

Lesbian group wants UN to label sexual orientation counseling ‘torture’

UN Women Pushes Global Abortion for “Sustainable Population”

 Ignác Pospíšil

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *