V Brně otevře řeckokatolický kostel

Čelní fasáda v roce 2010.

V neděli 5. října bude slavnostně otevřen a vysvěcen řeckokatolický kostel sv. Josefa v Josefské ulici v Brně. Vysvěcení provede apoštolský exarcha Ladislav Hučko, přítomen obřadům bude i brněnský biskup Vojtěch Cikrle. Bohoslužba začne v 10:00.

Původně římskokatolický kostel byl v roce 1994 kvůli problémům se statikou, zapřičiněným budováním stoky pod Josefskou ulicí, uzavřen a odstrojen.  V roce 2010 jej řád voršilek daroval řeckokatolické církvi, která jej začala opravovat.

Přestože opravy ještě nejsou zcela ukončeny, kostel již zůstane v provozu a coby řádný farní kostel nahradí doposavad užívaný kostel Maří Magdaleny, který si brněnští řeckokatolíci půjčovali od římských katolíků. Bohoslužby se budou konat každou neděli dvakrát, od 8:30 ve staroslověnštíně a od 10:15 v ukrajinštině.

 

Ignác Pospíšil

One Response to V Brně otevře řeckokatolický kostel

  1. Daniel Zouhar napsal:

    Možná jen pro doplnění. Kostel využívala řeckokatolická církev již dříve. Po r. 1968 zde farnost měla svatou liturgii, kterou sloužil P. Kvapil pravidělně a to až do roku 1994, kdy byl kostel uzavřen. Brněnští řeckokatolíci se tudíž konečně „vrátili“ do svého kostela.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *