Zveřejněn pracovní dokument pro synodu o rodině

Byl zveřejněn pracovní dokument pro biskupskou synodu o rodině, která má proběhnout 5.-19. října.

Jmenuje se Instrumentum laboris a jeho kompletní text je k dispozici ve vícero jazycích na oficiálních stránkách Vatikánu (mimo jiné anglicky, německy a italsky).

Další informace v češtině ZDE a ZDE a ve slovenštině ZDE.

6 Responses to Zveřejněn pracovní dokument pro synodu o rodině

 1. Michal Kretschmer napsal:

  Je to rozvláčné (jako i jiné pokoncilní dokumenty), a tím odrazující (kontraproduktivní) bez ohledu na obsah tohoto dokumentu. Moc se mi to nechce číst. Uvítal bych ale nějaký asi tak třístránkový komentář z pera tradičního katolíka. Nechystá se někdo na to?

 2. Michal Kretschmer napsal:

  Český překlad Instrumentum laboris je na http://tisk.cirkev.cz/z-domova/pracovni-dokument-k-biskupske-synode-v-cestine/ .

  Vím, že pozornost se soustředila především na otázku svatého přijímání „znovu sezdaných“. Ale za velmi závažné negativum považuji (body 20 až 30) zproblematizování pojmu přirozeného zákona, což má dalekosáhlé důsledky nejen na otázku manželství. Pojem nelze nahradit odkazováním k bibli, už proto, že přirozený zákon je vepsán di srdce všech lidí a bible je směrodatná jen pro věřící.

 3. Michal Kretschmer napsal:

  V kontextu nadcházející synody dávám sem odkaz na http://callmejorgebergoglio.blogspot.sk/2014/09/francis-does-it-again.html a na http://www.nbcnews.com/news/world/pope-francis-marries-20-cohabiting-couples-vatican-n203301 . Je-li to pravda, tak všech oněch 20 párů, které papež oddával, žilo předtím v konkubinátu.

  Samozřejmě, že je lepší jej ukončit manželstvím než v něm pokračovat, ale jejich papežovo oddávání je špatným signálem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *