Akce na říjen 2013

Seznam nejdůležitějších tradičně katolických akcí a pro-life akcí plánovaných na říjen 2013. Více informací (dle mých možností průběžně aktualizovaných) naleznete ZDE.

4. října má být v dřevěném městečku v Rožnově pod Radhoštěm sloužena tradiční mše sv. Začátek v 16:00.

5.6. října proběhne v Západních Čechách tradiční orelské setkání a pouť. V sobotu dopoledne začne v Domažlicích pochod (či cyklistiká jízda) Kozinovo krajem (start 8:00-10:00 z orlovny na náměstí Míru). V neděli pak bude v Plzni v kostele Panny Marie Růžencové P. Jan Gerndt celebrovat slavnou asistovanou poutní mši svatou ke cti Panny Marie Růžencové. Na Mši sv. bude vzpomenuto zesnulých a žijících orlů. Začátek mše ve 14:30. Nocovat možno v domažlické i plzeňské orlovně. Více informací na adrese standa.vejvar@volny.cz.

Taktéž 5.6. října proběhne v Brně růžencová slavnost FSSPX. 5. října přednáška (od 15:00), poté od 17:30 nešpory a výstav Nejsvětější Svátosti a celonoční adorace. 6. října od 10.00 Mše sv. a závěrečné požehnání.

6. října proběhne ve vyšebrodském klášteře pouť linecké farnosti FSSP. Celebrantem slavné asistovanéí mše svaté bude P. Bernward van der Linde FSSP. Začátek v 10:00, podrobnosti ZDE.

7. října bude odvysílán další díl Bylinkové poradny P. Jiřího Pleskače v rámci pořadu Apetýt Českého rozhlasu – Brno. Začátek v 10:30. Pořad je možné poslouchat také online prostřednictvím internetu, kde se také dají dohledat veškeré starší díly.

12. října se v kapli Fakultní nemocnice v Ostravě-Porubě uskuteční Modlitby za ochranu života. Začátek v 13:30. Bližší informace na webu.

17. října proběhne v Brně druhý ročník pro-life konference Nejmenší z nás. Podrobnosti a aktuální informace naleznete ZDE.

19. října vyrazí poutníci z Krnova na Cvilín v rámci tradičně-katolické IV. Slezské pouti k Panně Marii Sedmibolestné na Cvilín. Vyráží se ve 12:00 z nádraží Krnova, mše svatá začíná na Cvilíně ve 14:00.

21. října, proběhne v Olomouci již V. pro-life pochod Odvaha k životu. Vychází se od Arcibiskupského náměstí v 16:30. Bližší informace na sociální síti.

25.26. října se bude na Svatém Hostýně odehrávat duchovní obnova P. Jiřího Pleskače na téma Liturgie (jeden den zaměřen na byzantský ritus a druhý na tridentskou mši). Pořádá Matice svatohostýnská. Bližší informace na webu.

Taktéž 25.26. října proběhnou v České republice volby do Poslanecké sněmovny. Jsou to volby velmi důležité a výběr stran a jejich kandidátů je enormě zoufalý.

30. října nás v Brně čeká další dějství brněnské řady pro-life pochodu Odvahu k životu. Více ZDE.

31. října se v Olomouci před fakultní nemocnicí uskuteční Modlitby za záchranu nenarozených dětí. Pořádá olomoucká pobočka Hnutí pro život ČR. Začátek v 16:00.

Ignác Pospíšil

2 Responses to Akce na říjen 2013

  1. cinicius napsal:

    A ještě jedno varování: pravidelná tridentina u sv. Gabriela v Praze 6. října odpadá: http://www.krasaliturgie.cz/?p=4384&preview=true

  2. cinicius napsal:

    Doplněna informace o pouti FSSP ve vyšebrodském klášteře (6. říjen): http://aktualityhvezd.wordpress.com/2013/10/04/fssp-ve-vyssim-brode/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *