Připojme se k XIII. Pochodu pro život

Pochod pro život 2009

V sobotu 23. března se v Praze odehraje XIII. národní Pochod pro život, jehož účastníci si připomínají desetitisíce nenarozených dětí, které jsou v České republice každoročně zavražděny, a protestují proti zákonům, které toto vraždění dovolují.

Jelikož odpor proti potratům je nedílnou součástí katolické víry a povinností každého katolíka, vyzývám všechny naše čtenáře, aby (mohou-li) do Prahy vyrazili a podpořili akci svojí přítomností. Program naleznete ZDE.

Stejně jako minule a předminule, i tento rok bude pochodu předcházet pontifikální mše u sv. Jiljí, která začne ve 12:30. Tradiční alternativu k této bohoslužbě představuje zpívaná mše svatá, která bude sloužena od 12:00 v kostele Panny Marie Vítězné a sv. Antonína Paduánského (U Pražského Jezukátka). Více ZDE.

Pochod se jako obvykle koná o sobotě nejbližší 25. březnu. Na 25. březen totiž připadá svátek Zvěstování Blahoslavené Panně Marii, který je zároveň nerozlučně spojen se Dnem nenarozených dětí. Není to ale jediný den významný pro hnutí pro-life, který připadá na tuto část března, kalendář hnutí pro-life je v těchto dnech opravdu nabitý:

20. března je výroční den smrti otce Marxe (1920-2010), benediktinského mnicha a zakladatele Human Life International. Na 21. března připadá Světový den Downova syndromu a hned na následující den připadá památka a výročí smrti jednoho z patronů hnutí pro-life, bl. kardinála von Galena (1878-1946).

Ignác Pospíšil

14 Responses to Připojme se k XIII. Pochodu pro život

 1. solipso napsal:

  Jak to, že nikde nejsou žádné zprávy o tom, jak pochod proběhl?

 2. Jaké jsou ohlasy v tisku, rozhlasu, televizi?

  Cathleen

 3. cinicius napsal:

  Tady jsou zprávy TV Barrandov: http://www.barrandov.tv/77196-hlavni-zpravy-23-3-2013

  Jinak jelikož jsem nachlazený a mám málo času, další informace nejdříve dnes večer, spíše ale až zítra. Snad jen informace, že na tradiční mši u Jezulátka se před pochodem sešlo asi 200 lidí (procházející turisty nepočítám)…

 4. Lukáš Biskupický napsal:

  Nevíte, zda již někdo učinil dotaz na ČT, proč vytrvale tyto Pochody ignoruje?

  • solipso napsal:

   Možná by bylo vhodné jít příští rok přes Kavčí hory a vzít si s sebou místo křížů dlažební kostky. Třeba by si pak pochodu všimli…

  • MichalD napsal:

   Sekulárnímu zpravodajství se ani moc nedivím. Pokud vidí mlčení oficiálních katolických médií, tak si asi myslí, že nějaké vrtání do tohoto tématu by mohlo být i samotné katolické hierarchii nepříjemné.

   Možná neumím hledat, ale:
   – TV-NOE 1 nic (nepočítám-li jednu zprávičku, která pod titulkem „XIII. pochod“ zve na loňský pochod 2012)
   – Kat. týdeník nic
   – Proglas – jedna upoutávka před třemi týdny, jedna zprávička a jedna zmínka v souhrnu dne

   Tato míra pokrytí není určitě daná nějakou profesionální nemohoucností nebo neschopností uvedených médií, zkuste si výše uvedené srovnat třeba s kampaní tamtéž před takovým setkáním mládeže loni ve Žďáru nebo před sletem charismatiků.

   Byl někdo ze zdejších na mši sv. u sv. Jiljí a mohl by poreferovat, kteří biskupové tam kromě biskupa Hučka byli? Zúčastnil se, kromě něj, některý biskup doprovodného programu nebo pochodu samotného? Kolik tam letos bylo kněží a řeholníků? Mám jen já ten dojem, že proti loňsku jich bylo podstatně méně?

   • Hamish napsal:

    Nemáte. Sám jsem si toho všimnul a vícero lidí mi to říkalo.
    Pomalu, ale jistě se z Pochod pro život opět stává akce extrémistů. V době, kdy je nutné potichu našlapovat, aby si snad někdo nerozmyslel restituce, se není co divit, že se někteří pánové připosrali.

   • Johannes napsal:

    V Katolickém týdeníku vyšla celá dvoustrana jako samostatná příloha.

    Byla prezentována pozvánka na Pochod pro život s titulem Změna pro život. Zmiňuje se i souvztažnost Světového dne mládeže a Pochodu pro život. Dále nalezneme např. Novénu k Pražskému Jezulátku, článek o utrpení postabortivního syndromu, rozhovor s msgre. Ladislavem Hučkem, či tabulku Petice proti legalizaci Mifegyne (RU-486) a další.

   • MichalD napsal:

    ad Johannes: děkuji za doplnění, pokusil jsem se hledat na internetové verzi, jinak KT nečtu.

    Mohl byste být ale konkrétnější? Co bylo obsahem té samostatné dvoustrany – to byla příloha o letošním Pochodu pro život? Kdy zhruba vyšla? A ta pozvánka – to byl vložený plakátek HPŽ? Jinak je hezké, že i na KT se objeví občas pro-life témata, jak dále píšete, já jsem tady ale mluvil konkrétně o pokrytí Pochodu pro život 2013.

   • Johannes napsal:

    Katolický týdeník 11/2013. (12-18. března). Samostatná příloha na 4 stranách. Na první straně: Pochod pro život znamením naděje. Přímo od HPŽ. Otištěný plakátek od téhož. Dále: Msgre Cikrle o RU-486. Dole článek „Světový den mládeže a Pochod pro život najednou.“

    Druhá strana: Svědectví o adopci: Verunka

    Novéna k Pražskému Jezulátku.

    Užitečné „prolife“ odkazy (www odkazy na různé aktivity).

    Třetí strana
    Vyjádření MUDr Šipra k RU-486

    -dále článek o řeholnicích, aby se modlily

    „Utrpení posabortivního syndromu“ (V. Bartáková)

    Čtvrtá strana:
    „Musíme udělat svou část díla“ – rozhovor s msgre Ladislavem Hučkem.

    Stránku zakončuje Petice proti registraci Mifegyne (RU-486)

    —————
    Požehnané Velikonoce!

   • MichalD napsal:

    ad Johannes: děkuji za doplnění, také Vám přeji požehnané Velikonoce!

   • Johannes napsal:

    Ještě: KT 13 (26.3 – 1. 4.) strana 2. článek :“Prahou šel Pochod pro život“. ….“Opět jsme zaznamenali mírný nárůst účastníků. Podle odhadů policie, která nás doprovázela, se tu sešlo 2500 lidí“..

 5. solipso napsal:

  Tak se brzo uzdrav!

 6. prorok napsal:

  Hamish dne 26/03/2013 v 17:47: Ty sám jsi to řekl.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *