Přijďte na Václavák!

Duše a hvězdy zvou všechny své čtenáře, všechny křesťany a vůbec všechny lidi dobré vůle do Prahy na Shromáždění na podporu pronásledovaných křesťanů, které začne 18. ledna v 17:00 na Václavském náměstí u sochy sv. Václava.

Na transparenty už bude tma, nicméně vezměte si s sebou svíčky a něco na jejich zapálení. Aktualizované podrobnosti o akci, kterou organizují Mladí křesťanští demokraté, náš časopis a o. s. Res Claritatis, se dozvíte na její stránce, kde je i seznam organizací, které akci oficiálně podpořily, a seznam pozvaných hostů, kteří na akci vystoupí s projevem.

Smyslem akce je připomenout světu fakt, že křesťané se stali nejpronásledovanější skupinou na světě, dát setkáním a modlitbou najevo naši sounáležitost s pronásledovanými a zároveň vzkázat našim politikům, že si přejeme, aby přestali pronásledováním křesťanů přehlížet a ignorovat a začali pronásledovaným rázně a konkrétně pomáhat.

Na akci bude zároveň možné podepsat Petici na podporu pronásledovaných křesťanů, která má stejné organizátory i cíle.

Ignác Pospíšil

K diskusím níže:

Duše a hvězdy poskytují na svých stránkách prostor k pokud možno svobodné a otevřené diskusi nad články a příspěvky, které čtenářům předkládají. Nemohou ovšem ručit za správnost diskuzních příspěvků, které také pochopitelně nemusí vyjadřovat názory redakce. Příspěvky obsahující nemístné vulgarity nebo urážky budou mazány.

 

8 Responses to Přijďte na Václavák!

  • Přijďte, prosím, v hojném počtu! napsal:

   A pokud máte auta, vezměte své příbuzné, seniory, kteří mají stejný názor a touhu a nemohou přijít. V Praze je na tuto roční dobu nadobyčejně dobré počasí. Nebojme se náledí a podobně. Není zde!:)
   Zdraví
   Jan

 1. Felix napsal:

  „Egyptský soud v neděli vynesl rozsudek smrti nad muslimem, který zastřelil šest křesťanů.“
  „Proti rozsudku není odvolání. Souhlas s popravou však musí vyslovit velký muftí, nejvyšší islámská autorita Egypta.
  V Egyptě se popravuje oběšením. Dříve byli odsouzenci otráveni jedem a ve starověkém Egyptě předhazováni vyhladovělým aligátorům.“
  Více na prvníchzprávách.cz

 2. BERAN napsal:

  Jsem nevinný, křičel u soudu Mohammed Ahmed Hassanein.

  http://www.aina.org/news/2011011695013.htm

 3. Já taky přindu. Pro Pražáka jest to povinností!

 4. […] Pronásledování křesťanů se postupně stává tématem politiky západních států, držme palce, ať z tohoto faktu vyplynou i konkrétní politické kroky. Abychom to podpořili, znovu vyzývám: podepisujte a šiřte petici a Přijďte na Václavák! […]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *