K senátním a komunálním volbám

V polovině října nás čekají senátní a komunální volby. Duše a hvězdy k nim neplánují žádnou systematickou sérii informačních článků, protože na to prostě nemají kapacity (nevylučuji ale články ke specifickým senátním obvodům a některým klíčovým tématům).

Navíc, o stranách jsme psali před volbami do Sněmovny, to se víceméně nemění (zde je poslední článek série, na jehož konci je i seznam předchozích), a své místní kandidáty byste měli znát lépe, než někdo od jinud.

Takže teď jen 4 obecná doporučení:

1) k senátním volbám: nedejte se vábit jen na pozlátku velkých „nezávislých osobností“ kandidujících s podporou/v barvách té či oné strany. Jestliže s tou stranou spolupracují, buď jim není její program cizí, nebo jim na programu a idejích nesejde, což taky není dobrá vizitka. Navíc, strana za senátory dostává příspěvek. Můj článek „Co by mělo být důležité pro katolického voliče“ je aktuální i pro tyto volby.

2) nezapomínejte, že na komunální úrovni roste stranická reprezentace pro vyšší politiku. Zelení, komunisté, veřejní a další anti-/ne-křesťanské strany mohou mít na lokální kandidátce dobré nezávislé kandidáty, ale zpravidla tam mají i svoje lidi, vaše hlasy tedy zpravidla pomůžou i té straně.

3) volte pečlivě a kroužkujte.

4) jestliže jen trochu můžete, volte. Nevolit se nevyplácí.

Ignác Pospíšil

K diskusím níže:

Duše a hvězdy poskytují na svých stránkách prostor k pokud možno svobodné a otevřené diskusi nad články a příspěvky, které čtenářům předkládají. Nemohou ovšem ručit za správnost diskuzních příspěvků, které také pochopitelně nemusí vyjadřovat názory redakce. Příspěvky obsahující nemístné vulgarity nebo urážky budou mazány.

One Response to K senátním a komunálním volbám

  1. lefty napsal:

    Pod to bych se podepsal. 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *