Rozhlédnutí na konci prázdnin

V dnešním rozhlédnutí nemůžeme opominout věci převážně společenské a politické – babyboxy, vývoj v KDU-ČSL a samozřejmě sexuální výchovu.

Stalo se doma

Patrně ve snaze pojistit si pozici největšího nepřítele lidských práv v ČR, vyrazil Michael Kocáb do boje proti babyboxům. Kam se hrabe Džamila Stehlíková i v nejlepší formě. Uklidnit nás může jen to, že snad již brzy svůj úřad opustí.

Michaela Šojdrová načrtla novinářům MF Dnes plán, jak zachránit lidovce. Kdo ale zachrání KDU-ČSL před její dočasnou předsedkyní?

Stalo se ve světě

Slovensko navštívil arcibiskup Chaput, zde je jeho inspirativní přednáška.

Kalendárium

1. září – památka sv. Jiljí, poustevníka (+ na poč. 8. století)

3. září – památka sv. Bazilisy, mučednice (+ okolo 300) a především sv. Řehoře I. Velikého (asi 540 – 604), který se stal papežem před 1420 lety (590).

Očekávané a probíhající události

Podrobnější seznam ZDE.

1. záříNeexperimentujte s našimi dětmi! – protestní akce na podporu VORPu a proti ideologizaci školství pořádaná Akcí D.O.S.T. A taky začne nový školní rok.

5.-7. září – v Olomouci proběhne XIII. konference Sdružení učitelů filosofie na teologických fakultách ČR a SR; tentokráte na téma dobro (předběžný program, stránka akce na Signálech).

Ignác Pospíšil

3 Responses to Rozhlédnutí na konci prázdnin

 1. Václav napsal:

  K jedné zajímavé „kulturní“ události došlo i tuhle sobotu. Pod horou Říp se sešel pan Ozzy Osbourne se svými fanoušky. Respektive se sešel o dost méně než všichni předpokládali. Pršelo jen se lilo a voda stékající z Řípu změnila louku v rozpatlenou bažinu do které zapadaly bagry a jeřáby při stavbě podia. Lístků se přes zlevnění na polovinu neprodala ani čtvrtina. Akce znamená velikou finanční ztrátu. Většina diváků se zula a bosky zapadala hluboko do ledového bahna. Auto s panem Osbournem okamžitě zapadlo hned jak se objevil a muselo být vyprošťováno navijákem. Obvykle začíná tak o půl hodiny později ale tentokrát začal naopak o půl hodiny dřív a zkrátil vystoupení o třetinu. Na fotografy kteří se ho pokoušeli vyfotit vyléval s pokřikem kbelíky bahnité vody rovnou z podia. Jedno auto bylo během koncertu rozbito a zničeno a druhé ukradeno. Podle novinářů chtěl prý Ozzy Osborne zasvěcovat českou zemi satanovi a vyhlašovat nám tady vládu smrti. Nevím jestli se k tomu dostal a jestli to měl vůbec v úmyslu. Naši biskupové díky Bohu zasvětili naši zemi v nedávné historii Panně Marii. Myslím si že blízkost hory Říp je pro podobné akce nevhodné místo mimo jiné i proto že je na ní kostel zasvěcený svatému Jiří, který patří k nejmocnějším ochráncům v boji proti zlu. Spolu s archandělem Michaelem který je strážným andělem celé katolické církve a knížetem nebeského vojska. Zaplať Bůh každému kdo se přičiňoval za průběh té akce modlitbou, postem nebo nějakým milosrdným nebo kajícím skutkem. Pomodleme se dodatečně aby Bůh od nás zlé odvracel a aby byl milosrdný k těm kteří se na akci podíleli. Aby si z jejího průběhu vzali dobré ponaučení. Ať už tam byli ze zlé vůle nebo z pouhé zvědavosti.

 2. Mravokarce napsal:

  Ja se zas docetl, ze pan Osbourne se s pritomnymi loucil slovy „Buh vas vsechny ochranuj.“

 3. neab napsal:

  Náhodou je super, že ho vytahovali tím navijákem.
  Holt mu to s tím navijákem nesežrali.
  Je moc starej a už nikoho nebaví, ani metaláky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *