O časopisu + podpořte nás

Duše a hvězdy (ISSN 1804-1361) jsou časopis psaný katolíky převážně pro katolíky.

email redakce: duseahvezdy@centrum.cz

Vydavatel a šéfredaktor:

Ignác Pospíšil, Mutěnín 185, 345 25 Mutěnín;

email šéfredaktora: cinik@centrum.cz

Fanklub na facebooku

Podpořte nás:

Provoz časopisu a s  ním spojených projektů (především Katopedie) s sebou přináší rozličné náklady v podobě placení webhostingu, adresy a připojení k internetu, jakož i nutnosti mít a udržovat určitou techniku a hradit náklady na cestování a telefonování. Časopis na tyto výdaje sám nijak nevydělává, neboť ho nechceme zaplevelovat nějakou vlezlou reklamou (která nás ostatně přinutila opustit původní adresu). Chcete-li na tyto náklady přispět (a tím přispět i ke zkvalitnění časopisu), je možno zaslat peníze na účet 000000-0936319123/0800 (IBAN CZ10 0800 0000 0009 3631 9123; BIC (SWIFT) GIBACZPX) a přidat poznámku Duše a hvězdy nebo DaH.

Pomozte nám:

DaH mimo jiné zveřejňují překlady z cizojazyčných stránek. Velmi bychom uvítali dobrovolníky, kteří by nám pomohli s překládáním takovýchto článků, především pak z angličtiny ze stránek LifeSiteNews.com. Pokud máte zájem, ohlaste se šéfredaktorovi na e-mailu cinik@centrum.cz (zatím máme jen jednu překladatelku, která to prostě stíhat přeložit vše, co bychom chtěli).

Přehledy akcí a tradičních liturgií přes e-mail

DaH vydávají pravidelně tři typy přehledů: seznam tradičně katolických, pro-life a vzdělávacích akcí, seznam tradičních liturgií k tomu či onomu konrétnímu významnému nenedělnímu svátku a týdenní přehled nazvaný rozhlédnutí. Přejete-li si dostávat e-mailem upozornění s odkazem, když vycházejí první dva přehledy, přihlaste se prosím na e-mailu cinik@centrum.cz (aktuální počet přihlášených: 7).

Pravidelné rubriky:

Neděle: Rozhlédnutí (události předchozího týdne a svátky a očekávané události týdne nastupujícícho)

Úterý-sobota: rozličné články

Redakce:

Kontakt: duseahvezdy(zavinac)centrum.cz

Ignác Pospíšil, šéfredaktor; uživatelské jméno Cinicius; e-mail: cinik/zavinac/centrum.cz

Jiří J. Stodola, zástupce šéfredaktora

 

Externí spolupracovníci:

Lucie Cekotová

Radomír Malý

 

Bývalí či nyní neaktivní redaktoři a externí spolupracovníci:

Václav Durych (1930-2011) – působil jako externí redaktor od samých počátků časopisu až do své smrti

Nea Marie Kuchařová (Brkičová) působila hlavně jako redaktorka poetického koutku.

Antonín Šalanský

Bývalí významní přispěvatelé

Michal Kretschmer (1944-2016)

8 Responses to O časopisu + podpořte nás

 1. Iva Podzimková napsal:

  těším se na tento nový časopis,že bude pro katolíky!
  Jen doufám, že použijete mechanismy, které zabrání neomezenému diskusnímu foru následovat zprofanovaný Christnet!

  • antic napsal:

   Paní Ivo nemějte strach, cinicius všechny příspěvky, které mu nehrají do noty, už léta maže. Pohled na svět je tu jednobarevný, viděný přes černá skla brýlí.

 2. cinicius napsal:

  Budeme se snažit.

 3. Stormie napsal:

  těším se na tento nový časopis,že bude pro katolíky!Jen doufám, že použijete mechanismy, které zabrání neomezenému diskusnímu foru následovat zprofanovaný Christnet!
  +1

 4. Casual napsal:

  Zajímalo by mne, jestli podle církevního práva, pokud je tam něco takového ošetřené, si může kdokoliv založit tiskovinu/médium a vydávat jej za katolický časopis (psaný katolíky pro katolíky, popř. obecně jakýkoliv časopis, mající podstatně co do činění s Církví), aniž by na to měl schválení příslušné církevní autority. Je to možné? Říká o tom něco starý kodex? A nový? Ptal se vydavatel tohoto časopisu svého biskupa/kněze, zda jej může vydávat a takto nazývat? Byl připraven jej nevydávat, pokud by mu příslušná autorita řekla ne? Jen se ptám … to stejné by mne zajímalo u provozovatelů portálu Vendée, ptali se P.Stritzka FSSPX, zda do toho mohou jít, a pokud by jim řekl ne, byli připraveni plně do ničeho nejít? Neví někdo?

  • cinicius napsal:

   Církevní právo vyžaduje svolení patřičného církevního představitele pro oficiální používání přívlastku „katolický“. Naproti tomu obrat „časopis psaný katolíky především pro katolíky“ žádné církevní svolení nevyžaduje – pouze z morálního hlediska lze požadovat, aby tento podtitulek nebyl lživý. A lživý není – šéfredaktor i jeho zástupce jsou katolíky. Jinými slovy – časopisu není v tomto směru co vytknout.

   • Rudolf napsal:

    Jenom aby neslo o klamavou reklamu, na to jdou paragrafy.

    • Tomáš napsal:

     Tak to by musel být vydán zakáz na všechny reklamy bez výjimky, protože neznám jedinou, která by neklamala. (Ale plést si popis obsahu portálu s reklamou…? To je jen blbý vip, né?)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *