Setkání katolických dětí 2019

Radnice 2017

Radnice 2017

Aktualizace z 9. 5, 2019. Kvóty jsou naplněny, dále už lze z nových zájemců jen nezávazně přijímat náhradníky.

Již sedmý ročník Setkání katolických dětí, které pořádá rodina Krutských, se letos (2019) uskuteční v termínu 11. – 20. srpna na Vyšebrodsku.

Přijímáme přihlášky dětí ve věku od 7 do 14 let. Čas chceme rozdělit mezi hry, zábavu, sport, práci, společnou modlitbu a Mši sv. v tradičním katolickém ritu.

Hlavním vedoucím tohoto tábora bude i nadále František Krutský, Ignác Pospíšil zůstává administrátorem, mluvčím a táborovým šerifem. Po téměř celou dobu trvání tábora bude stejně jako loni přítomen P. Jakub Zentner FSSP, který zajistí duchovní službu dětem, vedoucím i návštěvám. Předpokládáme, že i jinak se podaří zhruba uchovat složení týmu vedoucích.

Děti budou ubytovány v týpích. Sociální zařízení budou jednoduchá, táborová a polní. Lesnatá hornatá krajina nabízí bohaté možnosti, jak trávit volný čas. Tábor bude pro chlapce i dívky, nicméně jejich program bude z velké části rozdělen.

Možnost strávit s námi několik společných dnů (či i celý tábor) pro celé rodiny – zůstane zachována, ale podmínky budou ještě více polní – přifařené rodiny si budou muset přivézt vlastní stany či jiné příbytky a možná i připravovat vlastní jídlo (kuchyně bude mít omezenou kapacitu, takže by větší významný počet jedlíků navíc u hlavních jídel nezvládla).

Tyto rodiny buďto budou mít vlastní program, nebo se budou moci i určitým způsobem zapojit do programu setkání. Samozřejmě ale děti, které budou přihlášeny na setkání, se budou řídit táborovými pravidly a jeho řádem a programem a budou tam celou dobu pobytu (byť s nimi přijel zbytek rodiny, který by to měl jinak). Dále je zde ještě možnost, že by starší děti či rodiny zůstaly ještě po táboře a pomohly s rušením tábořiště (22.-24. 8. 2018).

Pokud máte zájem pomoci s přípravou či provozem tábora jako vedoucí, ozvěte se na kontakt udaný pro přihlášky. Pokud vás dobře známe, žádné reference nepotřebujete, pokud ovšem ne… Samozřejmou podmínkou je pozitivní přístup k tradiční liturgii a život v souladu s katolickou vírou. Vedoucí nejsou placeni – pracují za stravu a místo k ulehnutí, těm chudším či vypomáhajícím s dopravou dětí ze vzdálených lokací může být ještě tak nanejvýš zaplacena cesta.

Cena zůstane stejná jako loni, zachovány jsou slevy pro rodiny posílající vícero dětí (1800,- za první dítě z rodiny, 1600,- za druhé a 1400,- za každé další). Pokud získáme v dostatečné míře příspěvky od sponzorů, bude možné u případných potřebných rodin zvážit nějakou slevu navíc – pokud byste někdo chtěli přispět, můžete poslat peníze na účet 000000-0936319123/0800 (IBAN CZ10 0800 0000 0009 3631 9123; BIC (SWIFT) GIBACZPX) a přidat poznámku příspěvek na setkání.

Cenu (bude-li jaká) pro rodiny domluvíme podle jejich složení a délky pobytu. Zájemci nechť se prosím obrací s předběžnou přihláškou dětí (či rodin) na adresu cinik@centrum.cz či na telefon 775 048 413, bude jim zaslán formulář na přihlášku a s ním i další informace. Konečný termín pro přihlášení a zaplacení zálohy (300,- za dítě přihlášené na setkání) je poslední červen. Rodiny zálohu platit nemusí. Musím ovšem upozornit, že počet míst je omezen a předloni se nám už podařilo „praštit se hlavou o strop“ (29 dětí). Pak samozřejmě platí, že kdo dřív přijde, ten dřív mele.

Ignác Pospíšil

Předchozí ročníky:

2013201420152016 – 2017 – 2018

One Response to Setkání katolických dětí 2019

  1. Vojtěch napsal:

    pozoruhodné………… táboru zdar!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *