Berlínská arcidiecéze pro potraty!

Arcibiskup Koch

Arcibiskupství v Berlíně se octlo pod palbou kritiky, protože na svých webových stránkách zveřejnilo brožuru o sexuální pedagogice, kterou poctil úvodním slovem samotný arcibiskup Heiner Koch. Nezletilé dívky jsou zde přímo vyzývány k potratu, když nechtěně otěhotní, dokonce s uvedením adres lékařů, kteří zákrok provedou. Brožura byla zkoncipována na pracovní schůzce katolických sexuálních pedagogů berlínské arcidiecéze v únoru r. 2016.  Arcibiskup Koch v předmluvě píše, že prý je nutno „seznámit čtenáře s rozdílnými názory na sexualitu“.

To vyvolalo protesty katolíků, kteří reagovali různými peticemi. V jedné z nich můžeme číst: „Arcibiskupství Berlín musí konečně přestat dávat mládeži rady, kde a jak provést potrat.“ Tiskový mluvčí arcidiecéze Stefan Förner odpověděl mimo jiné: „Vyvodili jste z textu falešné závěry, my pouze předkládáme výsledky pracovní schůzky katolických sexuálních pedagogů….“ Arcibiskupství dále vysvětluje, že prý obecně jsou otázky práce s dětmi a mládeží vždy diskutovány na principu křesťanského hodnotového systému, nelze ale se izolovat a ignorovat právní kontext, který vyznívá jinak. Tady prý ochrana lidského života od okamžiku početí není k dispozici a s tím nutno počítat.

V inkriminované brožurce stojí doslova: „Dívky mladší 18 let mají zásadní možnost těhotenství v prvních 12 týdnech přerušit….“  Ani slovo o tom, že toto jednání je těžce hříšné, protože se jedná o zabití člověka. Autoři jedné z petic k tomu poznamenávají: „Podle brožurky je vlastně jedno, jak se Milena rozhodne, jestli dítě donosí nebo využije práva navštívit poradnu, kde se jí dostane psychologické podpory pro potrat. Ze strany arcibiskupství se jedná o pokus balancování mezi katolickými morálními principy a propotratovou legislativou, nikoli však o přiznání se ke kultuře života! Musíme proto trvat na našem protestu a vyvíjet tlak. Tento dokument musí kompletně ze stránek arcibiskupství zmizet!“

Zdro:

Werbung für Abtreibung? – Erzbistum Berlin in der Kritik, Kath.net 2.11.   

přeložil PhDr. Radomír Malý

9 Responses to Berlínská arcidiecéze pro potraty!

 1. Dr. Radomír Malý napsal:

  Malá aktualizace z dnešního dne: Pod tlakem kritiky vydalo berlínské arcibiskupství jinou verzi této brožury, která sice potrat odmítá, nicméně věta, že „dívky mladší 18 let mají zásadní možnost těhotenství v prvních 12 týdnech řperušit…“, tam zůstala.

  • František napsal:

   Pán doktor, prečo si niektorí stále myslia, že to je ešte katolícka diecéza? Len preto, že to má v názve?

 2. Věra napsal:

  A až jim bude 18 (nebo až budou chtít) mohou v těhotenství pokračovat.
  Pane doktore, děkuji za informaci. To snad není možné, že brožuru s takovým obsahem může vydat arcibiskupství.

  • Pan Contras napsal:

   To je v koncilní sektě nejen možné, ale dokonce by bylo překvapením, kdyby ti církevní tajemníci dali schválení něčemu katolickému.

   Vím, že v katolické církvi je biskup zejména od toho, aby světil kněze, biřmoval věřící, a byl strážcem víry a mravů, naproti tomu v koncilní sektě, onom vředu na katolické církvi, je biskup mj. od toho, aby pronásledoval katolické kněze, dusil apoštolát aggiornamentem a protestantským ekumenismem, chodil na rauty s rotaryány, a kalil vodu.

  • Tomáš napsal:

   Od té doby, co jsem byl 2 roky na vojně, vím, že je možné všechno. O KHS to platí stonásob.

 3. ýha napsal:

  Jsou HeLa buňky* a parazitická dvojčata lidé? To nemyslím jako kritiku Vašeho názoru, jen to chci vědět.

  * nádorové buňky dávno mrtvé osoby, pěstované v laboratořích

  • Ignác Pospíšil napsal:

   Ne.

   • ýha napsal:

    To je zvláštní. Parazitické dvojče je mnohdy na větší úrovni než rané embryo, například má ruce a nohy, někdy se i hýbe. Mohl byste mi svůj názor prosím objasnit, jestli nemáte málo času? (Parazitické dvojče je zakrnělé siamské dvojče.)

    • matěj napsal:

     A povedzte mi, ýha, čo vy si predstavujete pod takým slovom „na větší úrovni“? Ruce, nohy a pohyb lze pozorovat třeba i u psa, jak živého, tak dnes už i robotického. Jsou tedy také na větší úrovni než lidské embryo? Mělo by z toho něco plynout? Řekl bych, že se nejprve budete muset zamyslet, na co přesně se vlastně ptáte, aby mělo smysl snažit se odpovídat. Takovéto nástřely a náznaky, z nichž vůbec není jasné, co je vlastně podstatou otázky, k ničemu, obávám se, nepovedou.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *