Velká Británie platí za knihu pro děti propagující potraty

LONDÝN, 11. dubna 2017 (LifeSiteNews) – Velká Británie zaplatila propotratové aktivistce více než půl milionu liber za napsání knihy a vytvoření výukového programu o potratu pro školní děti.

Rada pro výzkum v humanitních oborech poskytla 512 tisíc liber Sally Sheldonové z Kentské univerzity na výzkum a napsání studie o britském potratovém zákoně, jímž byl v roce 1967 ve Velké Británii legalizován potrat. Profesorka Sheldonová je propotratová aktivistka, která bojuje za neomezený potrat po celých devět měsíců těhotenství. Jako členka správní rady největšího britského poskytovatele potratů, organizace s názvem „Pregnancy Advisory Service“ („Poradenská služba pro těhotné“) v březnu prosazovala návrh zákona, který měl zlegalizovat potrat bez jakéhokoli omezení a z jakéhokoli důvodu až do porodu. Podporuje selektivní potraty podle pohlaví plodu a najala si další, kteří v jejím projektu selektivní potraty obhajují.

Sheldonová, která učí etiku na právnické fakultě Kentské Univerzity, se veřejně postavila proti návrhu zákona zakazujícího selektivní potraty a nazvala ho „vadným“ a „kriminalizujícím ženy“. V článku, který selektivní potraty hájí, šíří lež, že donošení dítěte je nebezpečnější než potrat a klade rovnítko mezi subjektivně vnímané „duševní zdraví“ a zdraví fyzické.

V rámci svého projektu placeného z veřejných prostředků má kromě jiného vytvořit výukový balíček pro školy a webové stránky o potratu pro děti. Kentská univerzita uvedla, že kromě propotratové učebnice a osnov má Sheldonová napsat „řadu akademických článků do právnických, historických a sociologických časopisů a časopisů z oboru gender studies, sérii kratších materiálů pro časopisy pro praktické lékaře, nejméně devět referátů na konference“ a „aktivně propagovat [tento] výzkum v médiích a na sociálních sítích“.

Labouristický poslanec Robert Flello tento veřejný výdaj kritizoval a tázal se, zda prezentace Sheldonové bude poctivá a vyvážená. „Jestliže se veřejné peníze používají na financování práce, kde nepůjde jen o knihu, ale i o financování materiálů, které budou v našich školách dělat propotratovou propagandu, je to naprosto skandální,“ řekl listu Daily Mail. „V době, kdy se lidé nedostanou k invalidním vozíkům, kdy musejí čekat na operace, je takového plýtvání veřejnými prostředky prostě hanebné.“

Projekt ostře zkritizovala i poslankyně Maria Caulfieldová. „Žádám ministerstvo, které projekt financuje, aby to zastavilo,“ uvedla bývalá pracovnice lékařského výzkumu. „Mám obavy, že tyto peníze jsou investovány a budou použity k podpoře argumentace, která nutně nebude nestranná.“

Studie Sheldonové o potratovém zákonu začne v květnu a má skončit v roce 2018. Prezentace projektu se má konat při příležitosti oslavy 50. výročí legalizace potratu v Anglii.

Podle názoru Sheldonové je jakékoli omezování potratu zastaralé. Zákon, který legalizoval potrat na požádání, avšak s jistými omezeními, nazývá „reliktem postojů minulé doby“. V článku prosazujícím liberalizaci anglického potratového zákonodárství charakterizuje zákon z roku 1967 jako „povýšeně paternalistický“. Profesorka etiky tvrdí, že zákon by měl být „živý“, „vyvíjet se“, měl by se dát rozšířit a přizpůsobovat se změnám ve společnosti, které vedly ke všeobecné přijatelnosti potratu. Sheldonová zastává názor, že „je třeba brát vážně myšlenku ‚živého zákona‘: zákon existuje pouze ve své interpretaci“. Vysvětluje, že „i když text zákona o potratu se od roku 1967 změnil jen málo, jeho interpretace se významně vyvíjela“.

Studie Sheldonové bude evidentně zahrnovat i genderovou ideologii. „Příběh potratového zákona je i příběhem vývoje představ o genderu a rodině,“ uvedla, „a také změn… v etických hodnotách, které formují moderní medicínu.“

Sheldonová od Rady pro výzkum v humanitních oborech již získala finance na výzkum látek vyvolávajících potrat.

Rada pro výzkum v humanitních oborech je orgánem ministerstva podnikání, energetiky a průmyslu, který má na starosti přidělování peněz z daní. Mezi projekty, které financovala, byla např. studie doporučující odstranění nápisů „Dámy“ a „Páni“ z veřejných toalet, která stála 50 tisíc liber.

P. Mark Hodges

Překlad Lucie Cekotová

Zdroj: https://www.lifesitenews.com/news/uk-oks-600k-for-womens-activist-to-write-abortion-textbook-for-schoolkids

One Response to Velká Británie platí za knihu pro děti propagující potraty

  1. Kolesko napsal:

    Co kdo té paní jen v minulosti udělal, že je schopna konat a šířit takové zlo??

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *