Akce v únoru 2017

Toto je průběžně aktualizovaný seznam vzdělávacích, tradičně katolických a pro-life akcí, které mají proběhnout v ČR a na Slovensku během února 2017. Zahrnuje i výslovná upozornění na svátky I. třídy (mimo prostých dnů v případném oktávu) + svátky zvláště významné u nás či pro nás.

Není v mých silách vytvořit tento seznam sám, proto prosím o pomoc. Pokud máte či později získáte informace o nějaké další akci, o níž si myslíte, že by sem patřila, můžete na ni upozornit zde pod příspěvkem v diskusi nebo mailem (duseahvezdy@centrum.cz), rád seznam doplním.

Dlouhodobější seznam akcí a seznam pravidelně sloužených tradičních liturgií v ČR naleznete na stránce Aktualit na Katopedii. Další bohulibé a užitečné vzdělávací akce naleznete např. na stránkách CENAPu či Ligy pár páru.

2. únor – slavíme Očišťování Panny Marie (Hromnice), seznam tradičních liturgií naleznete ZDE.

7. únor, Zlín – před porodnicí v areálu Krajské nemocnice Tomáše Bati začne v 16.00 pravidelná modlitba růžence za nenarozené děti a obnovení kultury života v naší zemi.

7. únor, Praha-Nové Město – v kostele sv. Jindřicha a sv. Kunhuty bude P. Jakub Zentner FSSP celebrovat Mši sv. Začátek v 18:30. Po Mši svaté bude následovat setkání na faře a přednáška na téma Kardinální ctnost moudrosti. Pořádá Klub sv. Atanáše.

12. únor, Praha-Stodůlky – v kapli Nalezení sv. Kříže bude sloužit Mši sv. jeden z kněží odporu, P. Martin Fuchs. Začátek v 17:00. Více ZDE.

15. únor – připomínáme si bl. Čtrnáct pražských mučedníků.

17.19. únor, JaidhofFSSPX pořádá rekolekce pro dívky ve věku 14-22 let. Podrobnosti ZDE.

22. únor, Brno – pravidelný místní pochod pro život. Začátek v 17:00 na křižovatce ulic Bašty a Masarykova (před lékárnou Dr. Max). Více na facebookové stránce události.

23. únor, BrnoUna Voce Česká republika zve na přednášku PhDr. Romana Cardala o nebezpečí současného relativismu a lhostejnosti v naší společnosti. Brno, Minoritská 1, klášter minoritů, vchod přes kostel, začátek v 17:00. Více ZDE.

Ignác Pospíšil

3 Responses to Akce v únoru 2017

  1. Pavel napsal:

    23. únor, Brno – Una Voce zve ve čtvrtek 23. února 2017 v 17:00 na přednášku současného předního českého tomisty PhDr. Romana Cardala, Ph. D., znalce sv. Tomáše Akvinského. Jeho přednáška odkryje nebezpečí současného relativismu a lhostejnosti v naší společnosti, která ji ohrožuje v jejích samotných základech. Následovat bude výklad věčné filosofie, která souhlasí se zdravým rozumem, ovšem nikoli již s těmi co vedou současný svět. Brno, Minoritská 1, klášter minoritů, vchod přes kostel.

  2. Ignác Pospíšil napsal:

    + 2x Brno

  3. […] Další stránky informující o užitečných přednáškách, počinech a akcích: HPŽ ČR, CENAP, Liga pár páru. Přehled nejvýznamnějších akcí na únor 2017 naleznete ZDE. […]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *