K volbám 2016

Volby 2012 – nejsilnější strany (oranžová – ČSSD, rudá – KSČM, modrá – ODS a fialová – Starostové pro Liberecký kraj).

Opět nastal čas voleb. Celá republika kromě Prahy volí zastupitele do krajských zastupitelstev, třetina republiky pak ještě třetinu Senátu v senátních volbách.

Myslím si, že pokud to jde (tj. je možné volit a je koho volit), volit bychom měli. Rád bych poskytl čtenářům, kteří si nemohou dovolit věnovat politice více času, nějaký podrobný předvolební přehled kandidujících stran a kandidátů, ale bohužel je to nad mé možnosti. Snad se na něco zmůžu alespoň před druhým kolem senátních voleb. Zde jen několik stručných rad, z nichž většina zde již dávno zazněla.

Tedy:

A) V prvé řadě posuzujte strany. Nedejte se zmást řečmi o tom, že tohle jsou krajské volby a ne celorepublikové, případně že toto jsou senátní volby a ne parlamentní. Podpora v krajských volbách i volbách senátních je vždy i významnou podporou patřičné strany. 

B) Jsou strany a kandidáti, které katolík volit nemůže nikdy.

V ČR dnešních dnů je to bohužel většina stran a hnutí, které kandidují ve volbách. Z těch největších:

Strana zelených – zelení jsou vyloženou antitezí křesťanské civilizace a duší jejich společenské politiky je podpora sodomizace společnosti, likvidace klasické rodiny coby základní jednotky společnosti, podpora potratů.

KSČM + případné další komunistické strany – není snad třeba komentáře

ČSSD – strana antiklerikální, podporující potraty, potlačující domácí vzdělávání…

ANO 2011 – vzhledem k tomu, co jsme dosud viděli, tuto stranu nelze hodnotit jinak, než jako soukromý podnik superoligarchy Babiše, který s její pomocí protlačuje nespravedlivé zákony likvidující jeho konkurenci a podporující jeho soukromé podnikání. Protože takovýto cíl a účel strany je nelegitimní a nemorální, už to by nám nemělo dovolit ji volit. Zuřivé výpady majitele strany proti Církvi a restitucím to pak už jen podtrhují.

….

C) Koalice, jejíž součástí jsou strany, které katolíci nemohou volit, je pro katolíka nevolitelná celá, i když jinak zahrnuje strany volitelné.

D) I když je strana z těch pár málo, co vypadají slušně a volitelně, vždy je třeba si dát pozor na jednotlivé kandidáty a na stav místních organizací. Dovedu si např. představit, že bych ve Zlínském kraji či Jihomoravském kraji volil KDU-ČSL a kroužkoval ty slušné kandidáty – z hlavy mne napadají zlínský kandidát Štěpán Bekárek (z doby jeho ředitelování na AG Kroměříž s ním máme na DaH tento rozhovor) či jihomoravský Marek Venuta. Na druhé straně i zde lze nalézt kandidáty, kteří jsou pro mne absolutně nestravitelní, jako např. mladý lidovec Petr Hladík.

Ale – na druhé straně – v mém rodném Olomouckém kraji možnost volit lidovce nepřipadá v úvahu, protože se tam KDU-ČSL sama znevolitelnila koalicí se zelenými (Koalice pro Olomoucký kraj společně se starosty), a v Jižních Čechách, kde teď převážně žiji, představuje KDU-ČSL nanejvýš obskurní spolek, který staví na kandidátku figurky typu Šimona Hellera a Jana Berwida Buquoye, do senátu nominuje v Českém Krumlově nezávislou kandidátku Zikmundovou, která je připravena odkývnout sodomitům absolutně vše, co by chtěli, a jediná oblast, v níž se dá na lidovou stranu stoprocentně spolehnout, je její dlouhodobá neochvějná podpora drancování Národního parku Šumava (což je jediný důvod, proč v tomto kraji zatím koalice se zelenými nevznikla a nejspíš nikdy nevznikne).

Ignác Pospíšil

Další snad i užitečné podněty naleznete ve starších článcích:

Co by mělo být důležité pro katolického voliče

Křesťan a volbySlovo k volbám – konkrétní doporučení k minulým volbám (2012) už budou z velké části pasé, ale obecné rady (zde jen stručně načrtnuté) jsou stále funkční…

Volební kalkulačka 2016

Mimořádně zajímavý je tento sodomitský projekt, mapující prosodomitské (ne)nadšení kandidátů do Senátu. Z něho se lze dozvědět například to, že nestranička Zikmundová, kandidující za KDU-ČSL do Senátu na Českokrumlovsku, je jako případná senátorka připravena podpořit adopce v sodomitských párech, adopce do sodomitských párů i sodomitská „manželství“. Jihočeská KDU-ČSL ovšem (při plném vědomí těchto jejích odpovědí) věří (alespoň podle vyjádření správce její facebookové stránky), že v Senátu bude Zikmundová hlasovat podle tradičního postoje KDU-ČSL. Kdo tu z koho dělá vola, je opravdu těžké určit.

 

 

 

 

24 Responses to K volbám 2016

 1. Tomáš napsal:

  Už několik let jsem nevolil, protože KDU-ČSL se pro mne stala prostě nevolitelnou. O Jiřím Čunkovi slýchávám, že patří mezi slušné lidi a právě se rozhoduji, zda mu (přes moji průběžnou nechuť ke straně) nakonec nehodím hlas. Jak to vidíš, Ignáci Ty?

  • Ignác Pospíšil napsal:

   V článku o Zlínském kraji mluvím…

  • Teofil napsal:

   Čunek se vždy podřídí partajní většině kterou řídí masonérie

   • Tomáš napsal:

    Možná by to místo něho měl zkusit někdo jiný. Vhodnější. Nejlíp z řad kritiků, kteří mají vidinu politické strany z řad křesťanů, která zamete všemi ostatními. Já osobně jsem na zemi oběma nohama. Já osobně vkládám tak velké naděje jedině do Boha a ne do hříšných lidí.

 2. honzah napsal:

  Osobně bych doporučil tyto volby pojmout jako referendum o migraci a v krajích hlasovat pro Okamurovu SPD. Z hlediska konzervativních hodnot je to strana zmatená, ale přesto spíše oponující hlavním neomarxistickým omylům. Pro (levo)středového národně-konzervativního voliče se mi zdá nyní poměrně přijatelná. Do Senátu je vhodnější posuzovat kandidáty individuálně.

 3. Karel napsal:

  K těmto volbám se to sice nevztahuje, ale: Poslankyně za ČSSD P. Nytrová vystoupila jako jediná neohroženě na ochranu tradiční rodiny tím, že varovala před adopcí dětí do stejnopohlavních seskupení. Dostalo se jí sice za to ze strany ČSSD odsouzení, ale očekával bych, že s touto iniciativou oprávněně vystoupí někdo z tzv. KDU ČSL, ale nejen že nikdo nevystoupil, ale ani jeden poslanec této strany se jí veřejně nezastal – nebo o tom zatím nevím. „K“ na začátku názvu této strany nemá dávno už co zavazet, když se všichni poslanci za morální a rozhodné postoje stydí.

 4. Berchmans napsal:

  Z katolického hlediska rozhodně stojí za připomenutí, že Babiš, i když se v teoretické rovině nijak zvlášť propotratově nevyslovuje (proč taky), je kromě jiného majitelem celoevropské sítě soukromých, gynekologických klinik specializovaných na potraty a umělé oplodnění.

  (Tedy pardon, ne on, ale nějaká firma, co patří do holdingu.)

 5. Zuzana Kupková napsal:

  Určitě je dobré nehledět jen na profil strany jako takové a zkoumat i jednotlivce, kteří za ni kandidují. Je super výhodou, pokud mohu s čistým svědomím zvolit toho, koho osobně znám.

 6. renda napsal:

  Čunka znám ze Zlína už skoro 50 let , ministroval jsem s ním .Taková veselá kopa , dva bráchy má kněze , teiihardistického jezuitu a moderního saloše . Jako starosta je úspěšný , dobře se vypořádal s cikány , není to šedá myš . Samo , že je prounijní , reg.partnerství by už nerušil , potraty nezakázal . Před sedmi lety v Topolově vládě schválil liberalizaci potratů z dílny páně Julínka . Vzápětí vláda padla . Jurovi jsem tehdy psal otevřený mail , kde jsem ho na to upozornil . I tak je to lepší od lidovců . Marek Venuta je slušný a poctivý člověk , divím se , že v této profláklé partaji zůstal .

 7. Dr.Dr. Jan Berwid-Buquoy napsal:

  Jedná se o poněkud zaujatý postoj k volbám bez systematické analýzi.
  Jsem zde označován za „figurku“.
  Tato „figurka“ má za sebou 14 knih literatury faktu, 36 literarních a vojenských vyznamenání, tak jako čestných uznání.

  • Ignác Pospíšil napsal:

   Tato figurka je v tom nejlepším případě český baron Prášil. Předpokládám, že díky tomuto příspěvku počet jí uváděných vyznamenání opět vzroste.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *