Akce v srpnu 2016

Toto je průběžně aktualizovaný seznam vzdělávacích, tradičně katolických a pro-life akcí, které mají proběhnout v ČR a na Slovensku během srpna 2016. Zahrnuje i výslovná upozornění na svátky I. třídy (mimo prostých dnů v oktávu) + svátky zvláště významné u nás či pro nás.

Není v mých silách vytvořit tento seznam sám, proto prosím o pomoc. Pokud máte či později získáte informace o nějaké další akci, o níž si myslíte, že by sem patřila, můžete na ni upozornit zde pod příspěvkem v diskusi nebo mailem (duseahvezdy@centrum.cz), rád seznam doplním.

Dlouhodobější seznam akcí a seznam pravidelně sloužených tradičních liturgií v ČR naleznete na stránce Aktualit na Katopedii. Další bohulibé a užitečné vzdělávací akce naleznete např. na stránkách CENAPuLigy pár páru či Hnutí Pro život ČR. Akce FSSPX si prosím najděte na jejich stránkách.

2. srpen, Zlín – před porodnicí v areálu Krajské nemocnice Tomáše Bati začne v 16.00 pravidelná modlitba sv. růžence za nenarozené děti a obnovení kultury života v naší zemi.

3. srpen, Praha – další pražský pro-life pochod Odvahu k životu. Začátek v 16:30, podrobnosti ZDE.

4.11. srpen, Licheń (Polsko) – workshop o tradiční liturgii Ars Celebrandi. Více anglicky ZDE či polsky ZDE.

6. srpen, Nedakonice (Uherskohradišťsko) – Mše sv. s novokněžským požehnáním. Začátek v 19:00, celebruje P. Jakub Zentner FSSP. Více informací ZDE.

7. srpen, Uherské Hradiště – Mše sv. v dominikánském kostele Nanebevzetí Panny Marie. Začátek v 10:30, celebruje P. Jakub Zentner FSSP. Zdroj ZDE.

7. srpen, Brno – Mše sv. s novokněžským požehnánímv kostele sv. Michala. Začátek v 15:00, celebruje P. Jakub Zentner FSSP. Více ZDE.

8.10. srpen, Jižní Čechy – pěší pouť rodin k Panně Marii Těšitelce do Dobré Vody u Nových Hradů. Začátek v Dolním Dvořišti v kostele sv. Jiljí v 10:00, pouť zakončí středeční Mše svatá v Nových Hradech ve 12:00. Poutní procesí povede P. Jakub Zentner FSSP. Podrobnosti ZDE.

11. srpen, Chlum u Třeboně – v kostele Nanebevzetí Panny Marie bude P. Jakub Zentner FSSP sloužit od 18:00 Mši svatou za zavražděné Františka Ferdinanda d´Este a jeho choť. Po Mši sv. je domluvena možnost návštěvy oratoře Františka Ferdinanda a výklad Dr. Válkové.

13. srpen, Praha – Den pro rodinu a Pochod pro rodinu. Začátek ve 14:00, podrobnosti ZDE a ZDE.

13.20. srpen, Frymburk – poblíž městyse se uskuteční tábor pro děti z katolických rodin.

14. srpen, Hoštka – mariánská pouť. Mše svatá v 14:00, poté pobožnost u pomníku císaře Františka Josefa I. za spásu jeho duše. Celebruje P. Anselm Pavel Kříž O.Praem. Více ZDE.

15. srpen – slavíme svátek Nanebevzetí Panny Marie.

15. srpen, Vyšší Brod – v kostele Nanebevzetí Panny Marie ve vyšebrodském klášteře bude sloužena poutní Mše svatá, zároveň ten den složí trvalé sliby bratr Bernard. Více informací ZDE.

15.21. srpen, Praha-BřevnovFSSP pořádá další ročník Hovorů o víře, tentokráte na téma „Jak hovořit o víře dnes“. O apologetice, zdravém žití víře a vydávání svědectví o víře v dnešním světě budou přednášet P. Efrem Jindráček OP, R.D. Šimon Polívka a další. Více ZDE.

20. srpen, Lužnice u Třeboně – další pouť tzv. hnutí odporu ke sv. Janu Nepomuckému. Začátek v 10:30, celebruje P. Martin Fuchs. Více ZDE.

27. srpen, Mělník – proběhne další mělnický pochod pro život. Začátek jako obvykle v 10:00 na náměstí Míru, více ZDE.

28. srpen, Praha-Stodůlky – v kapli Nalezení sv. Kříže bude sloužit Mši sv. otec Martin Fuchs, jeden z tzv. kněží odporu. Začátek v 17:00, podrobnosti ZDE.

31. srpen, Brno – proběhne brněnský pochod pro život. Začátek na křižovatce ulic Bašty a Masarykova v 17:00, podrobnosti ZDE a ZDE.

Ignác Pospíšil

Přejete-li si dostávat e-mailem upozornění na publikaci takovýchto seznamů na DaH, požádejte o to na adrese cinik@centrum.cz .

6 Responses to Akce v srpnu 2016

  1. […] Další stránky informující o užitečných přednáškách, počinech a akcích: HPŽ ČR, CENAP, Liga pár páru. Přehled nejvýznamnějších akcí na celý srpen naleznete ZDE. […]

  2. Pavel napsal:

    15. – 21. srpna, Praha-Břevnov – Hovory o víře, cyklus přednášek organizuje FSSP. Přihlášky lze zasílat do 10. srpna. Podrobnosti zde: http://fssp.cz/?p=460

  3. Ignác Pospíšil napsal:

    Doplněny dvě Mše sv. otce Zentnera na Moravě (dnes a zítra, tj. 6. a 7. 8.) + pražské Hovory o víře (15.-21. 8.)

  4. […] Další stránky informující o užitečných přednáškách, počinech a akcích: HPŽ ČR, CENAP, Liga pár páru. Přehled nejvýznamnějších akcí na celý srpen naleznete ZDE. […]

  5. […] Další stránky informující o užitečných přednáškách, počinech a akcích: HPŽ ČR, CENAP, Liga pár páru. Přehled nejvýznamnějších akcí na celý srpen naleznete ZDE. […]

  6. […] HPŽ ČR, CENAP, Liga pár páru. Přehled nejvýznamnějších akcí na celý srpen naleznete ZDE, na celé září pak bude […]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *