Rozhlédnutí 2016/01/17

Sv. Anežka Římská

Vítám vás u dalšího rozhlédnutí, je druhá neděle po Zjevení Páně, při níž si připomínáme sv. Antonína Velikého, opata.

Od pondělí (18,) běží pro mnohé tradiční katolíky Oktáv jednoty s Petrovým stolcem. Nejvýznamnější dny, svátky a památky tohoto týdne: Nastolení sv. Petra v Římě (po 18.), sv. Fabián a Šebestián (st 20.), sv. Anežka Římská (čt 21.), sv. Vincent ze Zaragozy a sv. Anastazius Perský (pá 22.) a sv. Rajmund z Peñafortu (so 23.)

Příští týden otevře neděle Devítník (Septuagesima), kterou začíná doba předpostní. Zároveň si připomeneme sv. Timothea, biskupa a mučedníka.

Modleme se tento týden především za naše pronásledované bratry a sestry všude ve světě, jakož i za obrácení těch, co se na jejich pronásledování podílejí či proti němu nezasahují, ač by mohli. Modleme se i za budoucnost Evropy, jejíž obyvatelé jsou ohrožováni na jedné straně militantním ateismem, na druhé straně neregulovanou muslimskou imigrací.

Zpravodajství

Řadu odkazů a zpráv naleznete na facebookových stránkách Duše a hvězdy a Akce Život a ve facebookové skupině Křesťané a křesťanská témata ve společnosti a politice.

Duše a hvězdy

Začala nominační fáze ankety Rytíři života 2016. Zasílat své nominace můžete až do 30. ledna. Více ZDE.

Zahraničí

Mons. Armando Xavier Ochoa, biskup Fresna v Kalifornii, pozval do své diecéze Kněžské bratrstvo sv. Petra, které již začalo hledat vhodné místo pro založení farnosti. Více anglicky ZDE.

Anglikánské společenství suspendovalo na tři roky hlasovací a reprezentativní práva americké episkopální „církve“, aby ji potrestalo za zavedení sodomitských „manželství“. Podrobnosti ZDE či ZDE.

Tisíce lidí napříč světem demonstrovaly proti krádežím dětí páchaným norskou sociálkou. Demonstrace proběhla i v Praze, kde přišlo vyjádřit svůj odpor vůči zločinům Barnevernu až pět set lidí. Více ZDE, ZDEZDE, ZDE, ZDE, ZDE a ZDE a anglicky ZDE.

Domácí

Tříkrálová sbírka skončila, výsledky průběžného sčítání naznačují, že oproti loňsku došlo k dalšímu nárůstu vybrané částky. Více ZDE a ZDE.

První skupina 27 křesťanských uprchlíků z Iráku dorazí do ČR v neděli 24. ledna a bude dočasně umístěna di rekreačního zařízení Okrouhlík u Jihlavy. Více informací ZDEZDE.

Kalendárium + akčník

Podrobnější informace ke kalendáriu pro daný den lze získat kliknutím na jednotlivá data. Podrobnější a dlouhodobější přehled o akcích a očekávaných událostech lze nalézt v Aktualitách na Katopedii, četné odkazy na články o aktuálně připomínaných svatých naleznete na facebookové stránce Svatí, blahoslavení, mučedníci.

Další stránky informující o užitečných přednáškách, počinech a akcích: HPŽ ČR, CENAP, Liga pár páru. Přehled nejvýznamnějších akcí na celý leden 2015 naleznete ZDE.

17. ledenneděle – je druhá neděle po Zjevení Páně a zároveň si připomínáme sv. Antonína Velikého († 356), opata a jednoho z pouštních otců. Před 150 lety se narodil R.D. Karel Traxler (1866-1936), český katolický kněz a šachista.

18. ledenpondělí – slavíme svátek sv. Prisky, panny a mučednice, či svátek Nastolení sv. Petra v Římě, který zahajuje Oktáv jednoty s Petrovým stolcem. Modlíme se, aby se „jiné ovce“ vrátily do ovčince Petrova.

19. leden, úterý – připomínáme si sv. Mária a Martu a jejich syny, mučedníky. V rámci Oktávu jednoty s Petrovým stolcem se modlíme, aby se východní odštěpenci vrátili do jednoty s apoštolským stolcem.

20. leden, středa – připomínáme si sv. Fabiána, papeže a mučedníka, a sv. Šebestiána, mučedníka. V rámci Oktávu jednoty s Petrovým stolcem se modlíme, aby se anglikáni podřídili autoritě Kristova Náměstka.

21. leden, čtvrtek – připomínáme si sv. Anežku Římskou, pannu a mučednici. V rámci Oktávu jednoty s Petrovým stolcem se modlíme, aby lutheráni a další protestanti v Evropě našli zpět cestu do Církve Svaté. CENAP pořádá v Brně workshop pro nastávající rodiče Na začátku těhotenství. Více ZDE.

22. ledenpátek – připomínáme si mimo jiného sv. Vincenta ze Zaragozy, jáhna a mučedníka, a sv. Anastazia Perského, mnicha a mučedníka. V rámci Oktávu jednoty s Petrovým stolcem se modlíme, aby se křesťané v Americe stali jedním v jednotě s Petrovým stolcem.

23. leden, sobota – připomínáme si sv. Rajmunda z Peñafortu, vyznavače. V rámci Oktávu jednoty s Petrovým stolcem se modlíme, aby se odpadlí katolíci vrátili zpět ke svátostem.

24. ledenneděle – je neděle Devítník (Septuagesima), kterou začíná doba předpostní. Zároveň si připomeneme sv. Timothea, biskupa a mučedníka. V rámci Oktávu jednoty s Petrovým stolcem se modlíme, aby se židé obrátili ke Kristu.

Další zajímavé odkazy

Řadu odkazů naleznete na facebookových stránkách Duše a hvězdy a Akce Život a ve facebookové skupině Křesťané a křesťanská témata ve společnosti a politice. Samotné uvedení odkazu v seznamu neznamená, že autor tohoto přehledu souhlasí s jeho obsahem či vyzněním, ale jen a pouze že se vyplatí si ho přečíst. I třeba jako odstrašující příklad.

Stálice českého a slovenského tradičně katolického internetu (tj. stránky, které se vyplatí průběžně sledovat, protože jsou kvalitní a pravidelně nabízejí něco nového): Te DeumLumen de LumineREX!, Dielňa sv. Josefa, Krása liturgie a Kompas tradiceDalší tradičně katolické stránky naleznete ZDE. Z cizojazyčných stránek doporučuji především: LifeSiteNews.com a Rorate Caeli.

Krize církve

Vennari: Ale který přesně výrok je heretický? (k papežovu videu)

Amerykański biskup przywraca tabernakulum należne mu miejsce

De Mattei on the Pope’s pronouncements and video: It’s not only heresy that offends the Catholic Faith

Gender identity policy adopted for Nebraska school sports despite bishops’ objections

Pope alienates base, sees numbers drop

Priestly celibacy, homosexual clergy to be the next battlefields in this Pontificate

Priests Living in Fear of their Bishops

Reply to Mgr Pope: Are Traditional Catholics doing enough?

Pronásledování křesťanů, uprchlíci, náboženské svobody, charita

Američan zadržovaný v KLDR je prý křesťanský misionář

Hospic v Belgicku odmietol eutanáziu, teraz čelí žalobe

K situaci ve městě Madája

Kardinál Sarah ostře odsoudil profanaci kostela ve Fontainebleau

Křesťanští migranti jsou pronásledováni i v německých uprchlických táborech

Německý přístup k uprchlické krizi selhal. Co bude dále?

Počet křesťanů zabitých kvůli víře se loni téměř zdvojnásobil

Stačí říct, že islám zde nechceme. Co je na tom k nepochopení?

Švédi zamlčeli osahávání na festivalu pro mládež, útočili hlavně Afghánci

Čo sa to vlastne stalo v Kolíne?

Počet kresťanov zabitých pre vieru sa zdvojnásobil

Veď Slováci sú najhorší na svete

Miriam o gwałtach w Niemczech: „Muzułmanie traktują żony i kobiety jak prostytutki!“

200+ congressmen back elderly nuns against ‘oppressive’ abortifacient HHS mandate

House Speaker invites nuns fighting Obama HHS mandate to State of the Union

Milan archdiocese sacks religion teacher after he showed students pro-life film ‘Silent Scream’

‘Totalitarian’: Alberta gvmt forces schools – including Catholic – to accept students’ ‘gender identity’

Pro-life, právo na život a důstojnost

New Orleans councilwoman wrongly thinks pro-life banners violate her civil rights

Trudeau’s gvmt tells Supreme Court they’re happy to let euthanasia begin in Quebec

Rodina, manželství a výchova

Barnevernet po česku? Matce sebrali děti proto, že ji za blázna označila kartářka

Naprostá většina Italů proti adopcím dětí homosexuálními páry

Komu odovzdá ministerstvo školstva výchovu k ľudským právam?

At-risk kids losing American dream because ‘we’re too politically correct’ to defend family: Rick Santorum

Cruz on Obama’s transgender agenda: Forcing girls to shower with boys is ‘just nuts’

Ukrainian Catholic patriarch: Gender ideology threatens a ‘new enslavement’ of our people

Víra

Mons. Sheen: Výzva k netoleranci

První katolická televize na Taiwanu

Věřím v jednu svatou…

Ostatní

Co je dovoleno Jovovi, není dovoleno Polákovi

Dvojí metr ‚obhájců svobody slova‘

Polský ministr vyčetl německému eurokomisaři válečnou okupaci i cenzuru

V Británii vadí židovská škola, islámské soudy nikoli

Amok predsedu Schulza

Ignác Pospíšil

One Response to Rozhlédnutí 2016/01/17

  1. Pavel napsal:

    19. leden, úterý – v kostele Nejsvětěkší Trojice v Košicích bude tradiční mše sv. v 16:30. Mši bude doprovázet sbor Chorus Iglovia ze Spišské Nové Vsi a zazní Missa brevis od Zdeňka Lukáše.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *